Автор Тема: Продавам 3 сайта и предлагам своите услуги като web developer  (Прочетена 4996 пъти)

SK0RP10N

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 216
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
    • WWW
Здравейте :)

Като цяло в тази тема искам да предложа своите услуги на всеки, който иска да притежава лична страница или се нуждае от някакво web приложение.

Казвам се Ивайло Петров, на 18 години от град Плевен.Занимавам се с php вече 4 години, като зад гърба си имам няколко проекта, част от които в по-долна част от тази тема, ще изложа на показ и продажба.
С какво се занимавам аз ?
Изработване на интернет страници от всякакво естество, както и web приложения.

Умения:
- html
- php
- mysql
- основни умения в ООП (визирайки php); проектите ми са базирани на процедурно програмиране
- работил съм с различни linux дистрибуции (Ubuntu, Debian, CentOS, Slackware, OpenSuSE), ако това може да се счита за предимство
- говоря немски и английски език

Не мога да поема дизайна на страницата, защото работя сам, а уменията ми за фотоманипулации са нулеви.За сметка на това компенсирам значима част от цената на страницата, гарантирайки на клиентите желаното качество на желаната цена.

Що се отнася до страниците, които продавам в момента, то те са:

- http://source-bg.info/ - принципно замисълът на този сайт бе да е място за уроци по web development, но така и не пожъна особено успех, защото нямам нюх да развивам своите страници.При желание мога да дам администраторско име и парола.Не се притеснявайте, че форумът (изцяло писан от мен, както всички останали компоненти на сайта) е нападнат от някакви руски ботове.При евентуален клиент и сериозно поведение от него, ще сложа CAPTCHA и така проблемът ще бъде елиминиран.
Домейнът изтича на 06.11.2010 г., но ако през това време сайтът бъде купен, новият собственик ще получи и домейна, а пък после ще прави с него, каквото сметне за добре.
Цена: 50 лв.


- http://base-bg.info/ - търсачка за информация.Има собствен бот (приложение, което само добавя сайтове към базата данни, без да е нужен контрол от страна на човек).С регистрацията си, всеки потребител получава правото да ползва живия чат на страницата, file hosting + собствен  subdomain за всеки хостнат сайт и още други услуги.Също като source-bg, и този сайт има администраторски панел за манипулация на реклами, форум, манипулация на бановете (забрани за достъп).
Expiration Date:03-Mar-2011 19:39:13 UTC
Цена: 100 лв.

- http://source-bg.info/ball/ - буукмейкърски сайт (футболни залози).С помощта на Cron Jobs или Scheduled Tasks, мачовете сами се добавят.Един нечестен човечец го бе поръчал и след като дойде датата за плащане, той се покри, оставяйки ме да се оправя със страницата, както аз сметна за добре.
Цена: 20 лв.

За контакти:
- ЛС
- Skype: geheimestaatspolizei


Готов съм да отговоря (или поне да опитам :) ) на всеки един въпрос.
Поздрави :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Браво.
Как успя на 18г. да натрупаш толкова много умения?

Не че имам нещо против, но за да ти ценят труда и да си тежиш на мястото си трябва да искаш 10 или 100 пъти повече а не 50лв.
« Последна редакция: Oct 31, 2010, 18:48 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
SK0RP10N Между другото това което ти казва Naka е много правилно.
От личен опит мога да ти кажа, че хората които ще правят поръчки / най-вече нисък клас потребители, които си нямат никаква представа от времето за разработка и от това какво искат/ ако им кажеш 50 лв за нещо за което конкурентна фирма им иска примерно 300 лв ще си помислят, че си несериозен и няма да заложат изобщо на труда ти. Най-добре ще е примерно ако конкурентните фирми вземат 300 лв ти направи оферта за 200-250 лв и ако искаш вкарай примерно някакви бонуси /примерно определен брой месеци безплатна поддръжка и т.н./. Ако направиш така можеш да дадеш част от парите за проекта на дизайнер и да им изградиш цялостния сайт.
Другото важно нещо е винаги да искаш да капарират някаква част от парите.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

SK0RP10N

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 216
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
    • WWW
Браво.
Как успя на 18г. да натрупаш толкова много умения?

Не че имам нещо против, но за да ти ценят труда и да си тежиш на мястото си трябва да искаш 10 или 100 пъти повече а не 50лв.


Ами всичко започна общо взето с първия ми компютър - вързах си интернет, когато бях 5-6 клас, и ми стана интересно, как са направени сайтовете, които посещавах всеки ден.
Научих се в начало да правя copy paste на елементарни html & css нещица и да ги записвам като .html files.После почнах да ги комбинирам, да ги изменям, следейки резултата.
После намерих и уроци по html, след което реших да пробвам php, че нали всички разправят, че е много вървежен и сайт без php не може (говорим, че тогава изобщо не съм и сънувал езици като python, ruby, perl и т.н.).Хванах php на 14 години.Я, то било красиво нещо, я да го науча.
И така до ден днешен ;)
Стига съм разправял одисеята си, защото не смятам, че тук е мястото ѝ :)
А що се отнася до цените - много хора не ме взимаха до скоро на сериозно поради факта, че съм малък на години (непълнолетен) и търсех начин да ги мотивирам да ме изберат мен.
В един момент по-добре е да прибереш 50 лева отколкото 0, нали така ?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Аз мога да потвърдя казаното дотук, защото SK0RP10N се оказва, че го знам от другаде и имам известни наблюдения върху това какво пише и как го пише. Смятам че по принцип в днешно време трудно се срещат хора на тази възраст, овладяли езика и нещата до такава степен, освен което имам причина да вярвам, че пише и достатъчно security-aware код. Ся аз далеч не съм експерт в уеб-нещата и PHP както примерно Vladsun, ама това са моите впечатления.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Vask0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
    • Профил
Здравейте :)

Като цяло в тази тема искам да предложа своите услуги на всеки, който иска да притежава лична страница или се нуждае от някакво web приложение.

Казвам се Ивайло Петров, на 18 години от град Плевен.Занимавам се с php вече 4 години, като зад гърба си имам няколко проекта, част от които в по-долна част от тази тема, ще изложа на показ и продажба.
С какво се занимавам аз ?
Изработване на интернет страници от всякакво естество, както и web приложения.

Умения:
- html
- php
- mysql
- основни умения в ООП (визирайки php); проектите ми са базирани на процедурно програмиране
- работил съм с различни linux дистрибуции (Ubuntu, Debian, CentOS, Slackware, OpenSuSE), ако това може да се счита за предимство
- говоря немски и английски език

Не мога да поема дизайна на страницата, защото работя сам, а уменията ми за фотоманипулации са нулеви.За сметка на това компенсирам значима част от цената на страницата, гарантирайки на клиентите желаното качество на желаната цена.

Що се отнася до страниците, които продавам в момента, то те са:

- http://source-bg.info/ - принципно замисълът на този сайт бе да е място за уроци по web development, но така и не пожъна особено успех, защото нямам нюх да развивам своите страници.При желание мога да дам администраторско име и парола.Не се притеснявайте, че форумът (изцяло писан от мен, както всички останали компоненти на сайта) е нападнат от някакви руски ботове.При евентуален клиент и сериозно поведение от него, ще сложа CAPTCHA и така проблемът ще бъде елиминиран.
Домейнът изтича на 06.11.2010 г., но ако през това време сайтът бъде купен, новият собственик ще получи и домейна, а пък после ще прави с него, каквото сметне за добре.
Цена: 50 лв.


- http://base-bg.info/ - търсачка за информация.Има собствен бот (приложение, което само добавя сайтове към базата данни, без да е нужен контрол от страна на човек).С регистрацията си, всеки потребител получава правото да ползва живия чат на страницата, file hosting + собствен  subdomain за всеки хостнат сайт и още други услуги.Също като source-bg, и този сайт има администраторски панел за манипулация на реклами, форум, манипулация на бановете (забрани за достъп).
Expiration Date:03-Mar-2011 19:39:13 UTC
Цена: 100 лв.

- http://source-bg.info/ball/ - буукмейкърски сайт (футболни залози).С помощта на Cron Jobs или Scheduled Tasks, мачовете сами се добавят.Един нечестен човечец го бе поръчал и след като дойде датата за плащане, той се покри, оставяйки ме да се оправя със страницата, както аз сметна за добре.
Цена: 20 лв.

За контакти:
- ЛС
- Skype: geheimestaatspolizei


Готов съм да отговоря (или поне да опитам :) ) на всеки един въпрос.
Поздрави :)

Само домейна  ли продаваш или и дзайна  към самте сайтове.?
Активен

shadowx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
оффтопик //
Искам да те поздравя, става ми драго като виждам млади хора, опитващи се да успеят в живота не чрез шашми и схеми за бързо забогатяване, а с възможносттите си и с упорит труд, защото да научиш език за програмиране си е труд. Пожелавам ти само успехи за напред и дано повече хора на твоята възраст правят като теб :) Писалите преди мен ти дадоха няколко много ценни съвета, следваи ги .... бъди упорит и ще си добре.
М/у другото , ако успееш да си намериш някаде работа като програмистче, ще ти е от голяма полза.... в началото ще ти е трудно .. (навсякаде в България искат стаж...е как да имаш стаж на 18?, това много спъва младите в България но друга тема коят ням да отварям сега) вероятно ще ти отнеме и време (до като си намериш работа, гледай да се ангажираш с каквито и да е проектиу да може да се доразвиваш), но 1-2 години стаж в фирма , би ти помогнал за по-нататачното развитие и което е по-важно (а може и да не е по-важно) като заработиш в екип ,ще започнеш много по-бързо да се развиваш.... важно е да си работил в екип (мое мнение, надявам се повечето биха се съгласили с мен).

Съжелявам за оффтопика :)
Поздрави и ти пожелавам много успехи!
Активен

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
C Developer
Търсене
NetClime 0 3005 Последна публикация Jul 26, 2005, 15:21
от NetClime
C Developer
Предлагане
pamir1 6 4714 Последна публикация Sep 16, 2005, 08:50
от mhydra
WEB DEVELOPER
Търсене
ohubohu 0 2687 Последна публикация Sep 14, 2005, 15:48
от ohubohu
Web Developer
Търсене
under7ake 0 2748 Последна публикация Feb 28, 2006, 18:15
от under7ake
C developer
Търсене
NetClime 0 2367 Последна публикация Apr 19, 2006, 10:53
от NetClime