Автор Тема: Хакнаха ми блог-а.  (Прочетена 23400 пъти)

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
НОВИНИ ЗА САЙТА
« Отговор #105 -: Nov 22, 2011, 16:52 »
Пак тук във форума, че ако го постна някъде другаде или свят няма да види или ще има да се обясняваме.

Не за първи път има проблеми със сайта, което си е съвсем нормално.

Недоумявам обаче защо по стара традиция продължава да се държи държавна тайна по проблема.
Ако искаме да се приема сайта нормално - смятам (повтарям се), че най-разумното нещо е да се сложи  началната страница поне едно съобщение от типа - "еди кога си стана еди какво си. Правим всичко възможно това да бъде изолиран инцидент. Извиняваме се за неудобството....." Или каквото там още се реши, че ще е полезно за сайта и неговите читатели. Знам, че на хората отговарящи за сайта им е нервно и не само. Но сайта има смисъл само когато обслужва аудитория. Колкото повече толкова повече. Та за да е повече....
Активен

shadowx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #106 -: Nov 22, 2011, 17:01 »
М/у другото , аз да се извиня на всички ( без Обезпокоения ), че флуудна темата , но винаги съм смятал, че като човек види нещо тъпо/нередно/глупаво/или whatever трябва гласно да изразява несъгласието си... 100% аз не го правя по разумен начин, но с мили писания, надали щях да успея да провуктирам, горе посочения...
Аз доста рядко пиша във този форум, макар и да го чета честичко, но това е така , защото просто повечето пъти нямам какво да кажа.... винаги съм виждал този сайт като основния приятел на опен соурс идеята в България ...и съм се радвал, че съществува защото идеята му е чиста .. не се прави за слава или пари , а защото е полезен... тук освен тролчетата (който са навсякаде, аз съм един от тях) повечето посетители са хора търсещи помощ относно нещо ... и малка групичка хора , които дават съответната помощ (като могат)... с риск да се повторя, този 'хак' всъшност каза много повече за обезпокоения, отколкото за б2л или девелопера(ите) на сайта.

Та още веднъж, сорри за флуудЪ и троленето от моя страна , просто това не е тема за която трябваше да се мълчи ...и дано обезпокоения си вземе поука от цяла работа.......
Активен

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: НОВИНИ ЗА САЙТА
« Отговор #107 -: Nov 22, 2011, 17:25 »
Пламене, вече отговорих на този въпрос и помолих да не пускаме отделни теми :)

Мога да ти кажа защо аз не съм написала такова нещо - вчера изпуснах "купона" и за подробностите научавам от потребителите, чаках да се свържа със zeridon, за да чуя вътрешната информация - понеже смятам, че тук ще бъдат оценени конкретни факти, а не общи приказки. Ей сега ще съчиня няколко изречения, но с уговорката, че няма да са технически издържани.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #108 -: Nov 22, 2011, 18:26 »
ОК, в сайта има вече съобщение. Макар че не успях да се съгласувам с останалите, смятам, че говоря и от тяхно име.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #109 -: Nov 22, 2011, 19:26 »
@bop_bop_mara благодаря за думите. Снощи просто не знаех дали е удобно да ти се обадя в 23 часа да ти кажа, че са хакнали сайта и форума.

@Disturb3dII - кога да изляза за 3 часа навън като видях, че сайта го няма в 23 часа вечерта. Искаш ли да ти кажа до тогава с кого бях :D :D :D :D :D. Сигурен съм че няма да ти хареса отговора.
« Последна редакция: Nov 22, 2011, 20:38 от b2l »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #110 -: Nov 23, 2011, 00:44 »
Много емоционално де, по-спокойно :) Аз пък не съм настроен толкова негативно, въпреки че е пълна глупост, без смисъл, оправданието е малоумно, файдата никаква, начинанието със силно спорен смисъл, another hero, another mindless crime и как беше там.

Можеше да е далеч по-зле. Можеше да има iframe-ове с adobe експлойти, можеше да има поприкрит CSRF код, който променя DNS настройките на домашния рутер и тем подобни конспирации, но няма.

Дори базата с хешираните пароли за която съм убеден че е дъмпната, не е публично достояние. smf хешовете имат тази особеност, че salt-а не е някакъв псевдослучаен низ, а е lowercase версията на потребителското име. Демек хеша винаги е известен и лесно може да се google-не или да се изрови в редовните сайтове от сорта на hashkiller/insidepro/waraxe и т.н. Ето значи това е отговорно отношение.

С други думи, някой разбил закусвалнята, за да се издриска на пода. Нито взел парите от касата, нито сипал стрихнин в солта, дори не е ясно дали е взел записите от скритата камера в кенефа, за да ги пусне в замунда. И толкова много призиви за саморазправа...

П.П (това без разни асоциации този път, просто ми хрумна покрай другото): ако закусвалнята беше Макдоналдс, това нямаше да има голямо значение така или иначе - там и без това сервират лайна.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #111 -: Nov 23, 2011, 08:31 »
   Да л***а ама не ги хвърлят по земята, ами ти ги увиват в хубава хартия която не става за бързане на л***а - тя е само за опаковане на такива.

   На друго място дадох друг пример но факт е, че поведението е асоциално (дори да приемем, че е с цел доказване на технически слабости) и като такова следва да бъде отхвърлено а не посочено като пример за подражание.
   Аз съм от поколението на 60-те но тук четат и хора (деца все още) родени може би в този век или последните 1-2 години на стария. И без това напоследък обществото не се е напънало да им слага в главите истински ценности (което еволюционо погледнато може и да има смисъл но за период > 300 години), така че ако можем нещо ние да дадем - нека го направим!
Активен

danaildr

  • Гост
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #112 -: Nov 23, 2011, 10:40 »
Айде да видим колко хакери има тук. Ето едно малко предизвикателство http://haknime.comeze.com/
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #113 -: Nov 23, 2011, 12:05 »
Да бе, ама аз тази закусвалня си я обичам, и всеки който сере в нея трябва да си изяде ла*ната после!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Disturb3dII

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #114 -: Nov 23, 2011, 16:14 »
Да бе, ама аз тази закусвалня си я обичам, и всеки който сере в нея трябва да си изяде ла*ната после!
На следващата конференция "линукс за българи" лично ще дойда, за да видя, как ще стане това :)

Проблема при нас българите е, че никога не сме доволни. Говорите пълни глупости представям си, ако бях направил нещо друго като "сваляне на системата,форума, база данни и да я пусна в някой сайт или пък да я продам...", "Изтриване на всички файлове и базата данни" и т.н. Аз даже не съм сменял индекса, а само създадох index.html и чрез .htaccess зададох той да е главния, а не y/index.pl. Нищо друго не е правено по-сайта или форума, дори не съм свалял базата данни (може да проверите логовете.) Жалко, че на някои хора този сайт е 50% от живота им, и не могат да се примирят, че човека, който са подценявали всъщност е успял да свали сайта, който им е по подразбиране на браузъра.

b2l - Видях, какво си писал в умрелият ти блог и gat3way.eu. Цитирам: "Не, не – няма майтап. Българите сме страшни хахори" - Ще ти дам един съвет за в бъдеще: Никога не подценявай хората, които не познаваш.

П.С: Занимавам се с програмиране от 10 години и смятам, че съм достатъчно компетентен в тази област, за да бъда подценяван. Преди няколко месеца ми се обади приятел и ми спомена, че инсталирал линукс и в момента, в който го махнал инсталирал windows, но не му го разчитало. Тогава ми каза, че пуснал тема в този форум, но някакъв "backtolife" му отговорил, че този форум не е за уиндоус и да ходи да пита в друг. След 1 месец видях, какво си писал в темата и много се ядосах. Отнесе го блога ти, за да започнеш да се държиш малко по-цивилизовано и да уважаваш хората без значение дали са начинаещи или не, но ти започна да се правиш на тарикат. Такива хора никога не съм понасял, но щом bop_bop_mara има такова мнение за теб е възможно да не съм те опознал добре или на живо се държиш по-нормално отколкото във форума.
« Последна редакция: Nov 23, 2011, 16:17 от Disturb3dII »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #115 -: Nov 23, 2011, 18:41 »
На следващата конференция "линукс за българи" лично ще дойда, за да видя, как ще стане това :)

Нямам търпени да се видим!

Ще ти дам един съвет за в бъдеще: Никога не подценявай хората, които не познаваш.

А ти защо правиш същото?

Преди няколко месеца ми се обади приятел и ми спомена, че инсталирал линукс и в момента, в който го махнал инсталирал windows, но не му го разчитало. Тогава ми каза, че пуснал тема в този форум, но някакъв "backtolife" му отговорил, че този форум не е за уиндоус и да ходи да пита в друг.

Е, не съм ли прав? Дай да обясняваме на хората защо не им тръгват windows-ите! И защо не го каза това още тогава? Аааа да, защото трябваше да се правиш на велик! Успя - добре де, миналото си за тогава. Я кажи след като тогава го е отнесъл моя блог, сега кой ти беше виновен за сайта и за форума?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #116 -: Nov 23, 2011, 21:03 »
Заеби си блога  и не падай долу да се унижаваш . Кои знае къв карък  или случаен експлоит   набарал ,но това не е отзначение важното е ,че е успял  ;)  . Да е жив и здрав човека успял е . Хубаво е ,че ги има и такива иначе ние няма да имаме работа нали така. 
Активен

hyankov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 86
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #117 -: Nov 24, 2011, 09:44 »
Всеки път се каня да не пиша повече тук, но тази новина направо ме порази.

@Disturbed - разбирам гнева ти и желанието да натриеш носа на b2l, но първо не е това начина и второ - за к'ъв чеп ти е да го правиш. Пускаш го в някоя глуха улица на вниманието ти, той си тролва, теб не те бръсне и всички са щастливи. НЕ одобрявам постъпката ти! Разбирам я, но не я одобрявам! Въпреки него, тук има много качествени хора, които се опитват да споделят знанията си и те не заслужават подобно отношение!

До собствениците на сайта - за мен големият проблем, който имате не са няколкото дупки в сигурността, а хора като b2l. Говоря от личен опит и ми се струва, че не го казвам за първи път - именно той ме отказа да от това мясо. Преди влизах ежедневено по няколко пъти, следях темите, новините... сега - един-два пъти в месеца. Но в един момент се оказа, че няма тема, в която да не е писал - независимо дали има, или няма какво да каже. А дори, когато има, го поднася по такъв начин, че кафето ми се вгорчава въпреки 4те лъжички захар в него. Не искам изобщо да коментирам какво се случва ако се включи и онзи другият пациент - АМД/Роко (така и не разбрах един човек ли е, двама ли са). Форумът се превърна в подиум за цинично перчене на b2l (не коментирам колко е компетентен - сигурно е). На мен, обаче, това ми носеше повече нерви, отколкото приятно усещане. Както и да е, сега нещата може и да са по-различни. Просто се надявам самите вие да си дадете сметка какво ви докара тези главоболия, а това е просто мнението на един от многото странични наблюдатели.

Поздрави, дано не се случват подобни неща занапред!
Ицо
Активен

shadowx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #118 -: Nov 24, 2011, 10:25 »
П.С: Занимавам се с програмиране от 10 години и смятам, че съм достатъчно компетентен в тази област, за да бъда подценяван.
Но явно си прекалено арогантен, да разбереш, че тук има хора които са доста по-компетентни от теб, влизат тук само за да помагат и ги дразни като гледат такива тийн прояви... така ,че другия път вземи хакни тоя дето те дразни, не място кадето той бил писал, на някои си твои приятел.
1во, сайта е linux-bg.org, нормално е тук да търсиш помощ за линукс....(и като цяло опен соурс нещица)
2ро, НИКОЙ не е длажен да помогне на приятеля ти или на теб, незнам защо си решил,че б2л е трябвало да помогне на приятеля ти ... предполагам разбираш ,че в този сайт всичко се прави само и единственно от добри намерения ( не броя ако някой троли, това го има навсякаде, говоря за основния брой редовни постетители ...)

Distrubcho, dude .... колкото повече се обесняваш, толкова по-лошо мнение за теб си създават хората. Фактите са такива, пипна сайт които грам не ти беше виновен заради някой от потребители му, при това сайт в който определено има достатъчно хора, които ако бяха решили щяха да те накарат да съжеляваш ,че си се занимавал с глупости , защото нека бъдем реалисти , това си беше тотална глупост. Ако искаш си мисли ,че си го направил за да де-комплексираш в няква степен б2л, но в нашите очи нещата изглеждат точно обратното ( и за това може да виниш само себе си! ).
Няколко съветчета искам да ти дам , ти ако искаш ги игнорирай , ако искаш ги вземи под внимание,....
* Не води битки с интернет тролове - загубе кауза, те са на всеки мегабайт , от тук до края на оптиката.
* Не се ебавай с хора който не познаваш -  винаги ще се намери някой по-компетентен от теб ( тука има доста такива )
* Не мисли ,че в интернет някои е длажен да ти помага.
* Не очаквай помощ за Windows в линукски форум (макар и вероятно да я получиш, това е все едно да искаш да си купиш маратонки Nike от магазин на Adidas ...)
* Не яж жълт сняг - стара народна мъдрост!

След толкова писане огладнях...... айде и умната .... или русата :)
Активен

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

koue

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: FreeBSD
  • Window Manager: fluxbox
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #119 -: Nov 24, 2011, 10:38 »
Всеки път се каня да не пиша повече тук, но тази новина направо ме порази.

@Disturbed - разбирам гнева ти и желанието да натриеш носа на b2l, но първо не е това начина и второ - за к'ъв чеп ти е да го правиш. Пускаш го в някоя глуха улица на вниманието ти, той си тролва, теб не те бръсне и всички са щастливи. НЕ одобрявам постъпката ти! Разбирам я, но не я одобрявам! Въпреки него, тук има много качествени хора, които се опитват да споделят знанията си и те не заслужават подобно отношение!

До собствениците на сайта - за мен големият проблем, който имате не са няколкото дупки в сигурността, а хора като b2l. Говоря от личен опит и ми се струва, че не го казвам за първи път - именно той ме отказа да от това мясо. Преди влизах ежедневено по няколко пъти, следях темите, новините... сега - един-два пъти в месеца. Но в един момент се оказа, че няма тема, в която да не е писал - независимо дали има, или няма какво да каже. А дори, когато има, го поднася по такъв начин, че кафето ми се вгорчава въпреки 4те лъжички захар в него. Не искам изобщо да коментирам какво се случва ако се включи и онзи другият пациент - АМД/Роко (така и не разбрах един човек ли е, двама ли са). Форумът се превърна в подиум за цинично перчене на b2l (не коментирам колко е компетентен - сигурно е). На мен, обаче, това ми носеше повече нерви, отколкото приятно усещане. Както и да е, сега нещата може и да са по-различни. Просто се надявам самите вие да си дадете сметка какво ви докара тези главоболия, а това е просто мнението на един от многото странични наблюдатели.

Поздрави, дано не се случват подобни неща занапред!
Ицо
+1
Активен

Спрете да им прощавате, че не знаят какво правят!