Автор Тема: Навигация за Андроид  (Прочетена 8807 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Навигация за Андроид
« -: Feb 20, 2014, 21:42 »
От снощи сина ми по случай юбилея си се сдоби със Самсунг Галакси. Не ме хулете, ако аз го бях купил щеше да е нещо с Убунту, Мозила или поне Соуфиш.

Забелязах, че нещото има някаква навигация. Но тази навигация е свързана с Гошова Земя. И за да се ползва, трябва да се разреши на Гошо да има достъп до лични данни. Та въпроса е, може ли да се сложи някаква друга навигация, дето схемният набор да не се управлява непременно от Гошо и поне малко  неприкосновеност да се запази.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Навигация за Андроид
« Отговор #1 -: Feb 20, 2014, 22:00 »
И кво ся? Като не му разрешиш достъп до личните ти данни и Гошо няма да си ги вземе ли  :D ?

Влез във форума на Андроид и ще видиш цяла секция посветена на навигациие! Като важни теми са закотвени темите с инструкции за сваляне, инсталиране и настройка на всички най ползвани програми за офлайн навигация и с коментари за плюсове и минуси на различните и как се държат и на различните модели.
Говоря за кракнати! Безплатни офлайн навигации за андрешко няма.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Навигация за Андроид
« Отговор #2 -: Feb 20, 2014, 22:04 »
Забранено е тук да се говори за крадене. Ще си така добър ли, да ми пратиш връзката към тази тема на лични?

А Опъната карта на улици няма ли (open street map)? И как е той по нашенско, ако го има?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Навигация за Андроид
« Отговор #3 -: Feb 20, 2014, 22:08 »
Схемния набор винаги се управлява от "Гошо" защото няма как да не се ползва андроид-ското API. Това само по себе си не означава че нещо ще ходи към централата-майка, но пък знае ли човек какво може да става отдолу.

Допълнително, качеството на GPS хардуера в телефона не е особено велико. Едно време от заниманията си с wifitrack-а помня каква забава беше да разчиташ само на него докато се движиш из града с кола (като например летиш над покривите на околните сгради или караш в насрещното, от време на време се озоваваш някъде на 50 метра встрани. Вариантите нещата да стават по-прецизно са или някакви софтуерни фокуси на базата на картата, или използване и на геолокацията им, благодарение на това че имат хубава база с координатите на wifi рутери и BTS-и, комбинирайки това с GPS координатите, местоположението може да се определи доста по-прецизно. Google-ската навигация мисля че вряскаше да го позволиш (не знам де, ползвал съм я 2-3 пъти и се отказах и беше преди време). И като цяло turn-by-turn навигацията на google е скапана и само ще си хабиш батерията. Най-добре си вземи някакъв Гармин или нещо от сорта и не се занимавай с глупости.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Навигация за Андроид
« Отговор #4 -: Feb 20, 2014, 22:14 »
А, между другото, в Щатите работи доста по-добре (помня, защото като си взех таблета оттам, го ползвах като втори GPS на прибиране, за да не объркам случайно пътя до летището). Работеше точно толкова добре, колкото навигацията на колата. В България обаче измисля някакви крайно идиотски маршрути, примерно за София-Русе през какви малоумни места те прекарва, за да излезеш на Ботевградско ебати....никога не би ми било хрумнало да минавам през циганската махала до летището :)

Което означава че може би оттогава се е подобрило, а може и да не се е - не знам.
« Последна редакция: Feb 20, 2014, 22:16 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vyrgozunqk

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Re: Навигация за Андроид
« Отговор #5 -: Feb 21, 2014, 00:08 »
И кво ся? Като не му разрешиш достъп до личните ти данни и Гошо няма да си ги вземе ли  :D ?

Влез във форума на Андроид и ще видиш цяла секция посветена на навигациие! Като важни теми са закотвени темите с инструкции за сваляне, инсталиране и настройка на всички най ползвани програми за офлайн навигация и с коментари за плюсове и минуси на различните и как се държат и на различните модели.
Говоря за кракнати! Безплатни офлайн навигации за андрешко няма.

Подстрекаване към кракнат софтуер... дали да не те дам на БОП-а... ?
Лично аз съм си купил Sygic за 29 евро... софтуера е страхотен, с доживотен абонамент...
Показва камери, POI и каквото се сетиш... върви бързо и плавно, картите са точни...
Не мисля, че 29 евро са много пари, че да ламтиш за кракнато...
Или тука всички сте свикнали на безплатната манджа...

П.С. Мразя да чета за кракнат софтуер, особено, когато купувам всичко от лиценз за Windows  - 8.1 про - 299, до Winamp Pro...
Като минеш през всички мобилни приложения...

Като искаш качествен софтуер си плащай, като не желаеш си ползвай свободните боклуци... Никой не те задължава...

Много ми е неприятно тарикати на дребно да ламтят, а аз да плащам... все едно да плащам тока на мангалите...!
« Последна редакция: Feb 21, 2014, 00:11 от vyrgozunqk »
Активен

Macbook Pro 15" 2017, Intel Core i7 @2.9 GHz, 16 GB RAM, 512 GB nvme, Radeon Pro 560, Mac OS X High Sierra

evilgrintch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
  • Distribution: Mint
  • Window Manager: Cinnamon
    • Профил
Re: Навигация за Андроид
« Отговор #6 -: Feb 21, 2014, 00:22 »
Сега ако кажеш, че и торенти не теглиш, си готов да ти нахлузят нимба на главата. И не е необходимо непременно да обиждаш свободния софтуер.
По темата - IGo върви чудесно на таблет Самсунг. Картите са точни в България и Гърция - личен опит.
« Последна редакция: Feb 21, 2014, 00:23 от evilgrintch »
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Навигация за Андроид
« Отговор #7 -: Feb 21, 2014, 00:56 »
Или тука всички сте свикнали на безплатната манджа...
че какво ѝ е лошото на безплатната манджа? шамар да е, аванта да е!
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Навигация за Андроид
« Отговор #8 -: Feb 21, 2014, 02:49 »
Програмката се казва OsmAnd, сваляш си картите и работи offline.
Дава ти местоположението, скоростта на движение и надморската височина. Безплатно ти дават мисля да си свалиш 10 карти.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

mimosh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 317
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Навигация за Андроид
« Отговор #9 -: Feb 21, 2014, 09:58 »
Според мен навигацията на чичо Гошо си е доста добра.

Аз съм от Бургас и като ходя в София досега не съм имал проблеми да ме прекарва през някакви малоумни маршрути.
Е сега не е подробна като iGo примерно, където ти показва в коя лента да ходиш и да не ходиш, ама пък ако имаш пуснат нет на телефона мисля че няма нужда за БГ да се търси друга навигация.

Относно това дали ще те следи или няма не знам защо си мислиш че като ползваш друга навигация няма да има записани следи от къде си минал и да ги прати на кораба майка после  ;D.

Та иначе форума свързан с проблеми и програми http://www.androidbg.com/forum/ като се регистрираш се показва секция GPS  :). Там достатъчно добре са коментирани програмите.

Относно OpenStreetMaps за БГ е под всякаква критика поне преди година - две. Сега като ги спонсорираха не знам как е положението (една от големите фирми ще работи с тяхни карти, ама засега само за САЩ май ставаше въпрос, т.е. ще се обединят двете бази данни).

Относно OsmAnd имат и безплатна версия, която не се ъпдейтва. Трябва ръчно да ходиш да си сваляш от сайта последните версии и да си ъпдейтваш. Иначе като зададеш БГ и то си сваля картите и си ги ъпдейтва регулярно. Но като я пробвах не ставаше за навигация въобще.

Та общо взето трябва да си поиграеш и да пробваш, кое ще ти върши най-добре работа.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Навигация за Андроид
« Отговор #10 -: Feb 21, 2014, 14:33 »
... изтрито ...
Информацията в и-нет е достъпна за всички и администраторите на отделните форуми сами си преценят какво да толерират и да не толерират.
Това, че гогата не потърсил инфо преди да пита, не значи, че няма да го намери, ако някой не му отговори, а също така, ако той желае или не желае да се съобрази с лиценза, ти можеш да направиш само това, което ти казах по-горе! :D

редакция от neter: Редактирано съгласно т.6 от правилата на форума.
« Последна редакция: Feb 21, 2014, 14:53 от neter »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Навигация за Андроид
« Отговор #11 -: Feb 21, 2014, 14:45 »
ББ да знаеш, че могат да те накажат за тия думи.

За мен Андроид е нова материя. Да жена ми има от година такъв телефон, но аз му сложих единствено белот и сантасе. Гледам да го избягвам. Тази тема според мен ще е ценна и за други. Доста информация се събра в нея.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Навигация за Андроид
« Отговор #12 -: Feb 21, 2014, 15:23 »
Според мен навигацията на чичо Гошо си е доста добра.

Аз съм от Бургас и като ходя в София досега не съм имал проблеми да ме прекарва през някакви малоумни маршрути.
Миналата година, април. Пътувам от София за Варна, но казах на навигацията - през Шумен. Искаше да ме прекара през Пловдив. Не се съгласих с него. Направи ми впечатление, че около Долни Богров пътят е отбелязан с много червено. Оказа се, че има страхотно задръстване поради ремонт на пътя.

ПС: Навигацията на Гугъл получава инфо от нашите устройства за моментната ни скорост и когато много устройства в даден момент се движат бавно в определена отсечка, ясно е че там има задръстване.

ПС2: Да мина през Пловдив и тогава и сега е по-доброто решение. Тогава имах спирка близо до Ботевград.
« Последна редакция: Feb 21, 2014, 15:32 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Навигация за Андроид
« Отговор #13 -: Feb 21, 2014, 16:45 »
laskov: това коя програма е?
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Навигация за Андроид
« Отговор #14 -: Feb 21, 2014, 17:35 »
А споменатите програми имат ли режим за пешеходци или само за автомобили?
Активен