Страници: [1] 2 3 ... 10
 1 
 -: Днес в 23:28 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
Не мога да ти дам линк, защото не пазя история на браузъра си.
Но ти дадох достатъчно, за да знаеш, какво да търсиш.
За изотопи на йода.

Ако пиша неверни неща, но не зная, че са неверни, трябва ли да ми пука?
Трябва ли да си замълча? Ако да, откъде бих могъл да зная, че трябва, ако не зная, че пиша неверни неща?
И защо?

Сериозно ли ми задаваш този въпрос?  :D

 2 
 -: Днес в 23:02 
Започната от remotexx - Последна публикация от kuunlaaksot
Има различни начини за произвеждането на тези рентгенови лъчи. Един от тях включва радиоактивен елемент. Да беше отворил Уикипедия.

Пиша наизуст, защото имам мнение по въпроса и си го казвам. Дори да сбъркам, какво?

> Един от тях включва радиоактивен елемент
Може ли линк?

> Да беше отворил Уикипедия.
отворих, не намерих. Бих могъл да те цитирам с "Не ми се рови и нямам и време.", но тъй като не се изживявам като експерт, наистина ми е любопитно. Та, може ли линк към различните начини за произвеждането на рентгенови лъчи, и в частност тоя дето включва радиоактивен елемент? Не се заяждам. [_]3

> Пиша наизуст, защото имам мнение по въпроса и си го казвам.
това, че имаш мнение го знаем  ;)

> Дори да сбъркам, какво?
ми значи, пишеш неверни неща. И мнението ти е базирано на заблуда. Сериозно ли ме питаш "какво"?

 3 
 -: Днес в 22:10 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
Кои журналисти?

Дано знаят, какво правят. Най-опасно е, да имаш оръжие и да не знаеш, как да го използваш.
Трябва стотици патрончета да си изстрелял, преди да си позволиш да носиш нещо такова.

 4 
 -: Днес в 20:54 
Започната от remotexx - Последна публикация от Acho
А журналистите ни се разхождат с бойно оръжие в джоба.

 5 
 -: Днес в 20:53 
Започната от remotexx - Последна публикация от Naka
Дори да сбъркаш/сбъркаме - купона продължава.

---
Да има много мистицизъм в християнството. Но там е на съвсем друго ниво. Повечето светци са били такива. Но това е много обширна тема и ако не се възприема на сериозно не трябва и да я коментираме.

Ами даже нашия българския светец Св. преподобни Йоан Рилски - Чудотворец. Що е наречен Чудотворец.


 6 
 -: Днес в 16:39 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
Има различни начини за произвеждането на тези рентгенови лъчи. Един от тях включва радиоактивен елемент. Да беше отворил Уикипедия.

Пиша наизуст, защото имам мнение по въпроса и си го казвам. Дори да сбъркам, какво?

 7 
 -: Днес в 15:40 
Започната от remotexx - Последна публикация от Naka
   Буда е човек (с рождено име Сидхарта Гаутама),индийски благородник,
зарязва охолния живот и става отшелник.

  Исус също е човек,с някои факирски способности (най-вероятно ги
е придобил в Индия или Тибет), евреите не са били виждали дотогава
такива неща,и затова са го обожествили.

когато Богът идва на земята - идва като обикновен човек. въплъщава се. терминът е въплъщение/инкарнация/експанзия/аватар.

Бидейки върховния Бог не е нужно да се учи от нещо или от някой. Идва с цялото знание за абсолютно всичко и с цялата сила/възможностти на земята и небето.


В будизма има мощни техники за самоусъвършенстване,каквито няма
в християнството и останалите еврейски мизерии.

Стана банално,вече обяснявах какво могат например будистките монаси
в Шаолин; с християнството това не може да се постигне.

Цялото християнство е 'техника' за самоосъвършенстване. но акцента е да бъдеш съвършен /безгрешен.

придобиването на мистични сили не прави автоматично душата съвършенна. каква полза от мистичните сили ако душата е развалена/извратена. Във ведическите времена по времето на Кришна (като дете) има описани много Демони с огромни свръх естествени сили, които са тормозели Земята, но това са били Демони



 8 
 -: Днес в 14:37 
Започната от remotexx - Последна публикация от Naka
https://www.google.com/search?client=tablet-android-huawei&sca_esv=3e5ddf52b76d97c4&sxsrf=ACQVn0_YfZnEj0pzB4EiwPSUCtv_38LZSw:1713958982947&q=real+x+ray+tube&biw=602&bih=964&dpr=1.33&tbm=isch


Ренгеновата тръба е най обикновенна електронна лампа..(по скоро диод работещ в права посока) с големина на малка кратунка. обаче анода дето се бомбандира с електрони е въртящ се (като скосен диск) за да се охлажда и да не се бомбандира постоянно на едно и също място - иначе там се стапя. това удълженото - дръжката на кратунката е двигателя на анода (или само рототора), вътре си има и лагери. всичко е под вакум
никакви радиоактивни материали няма. Като студенти ни показваха такива лампи.

 9 
 -: Днес в 12:02 
Започната от remotexx - Последна публикация от kuunlaaksot
> Сега проверих конкретно. Използват се изотопи на йода и мисля още и цезии, но за последното не съм сигурен.
последно провери ли го конкретно или?

https://www.radiologymasterclass.co.uk/tutorials/physics/x-ray_physics_production

X-rays are produced within the X-ray machine, also known as an X-ray tube. No external radioactive material is involved. X-rays are produced by interaction of accelerated electrons with tungsten nuclei within the tube anode.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tungsten

> Не ми се рови и нямам и време.
Що пишеш наизуст тогава?

 10 
 -: Днес в 11:33 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
Да, прав си.
Плутоний добиваха в реактори.

Но за рентгеновите апарати съм запомнил правилно.
Сега проверих конкретно. Използват се изотопи на йода и мисля още и цезии, но за последното не съм сигурен. Не зная, защо ми е останал този елемент в главата и къде съм го чел.
Не ми се рови и нямам и време.

Цитат
Предполагам го пишеш като илюстрация на фалшиви новини от страна на лошите израелци, внушавайки че и нещата дето описах са също инсинуация?
Да, точно това ми беше целта. Да напомня, че лошите израелци бълват фалшиви новини.
Това поне е ясно. Не съм сигурен, как се нарича в езикознанието. Да посочиш или кажеш нещо, правейки препратка към нещо друго.

Страници: [1] 2 3 ... 10