Автор Тема: Пачване на wine, нужда от помощ.  (Прочетена 1325 пъти)

ice_flame83

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Здравейте колеги. Захванах се с нещо, което май ще се окаже, че не ми е по силите.
Искам да пачна wine с 5 пача за играта League of Legends.
ЧЕтох търсих, рових се, пробвах, но в крайна сметка съм на път да се откажа. Пробвах и Playonlinux, но е изключително бъгаво и с множество крашове.
Разбрах, че трябва да изтегля сорса на wine и тогава да се пачне, след което да се компилира. Аз съм с Ubuntu 12.04 64 bit. За да върви играта трябва wine да е 32 битовата версия и от там идват проблемите.
В документацията на ubuntu намерих как да се направи това и го изпробвах. Това обаче, което не успях да разбера е къде git тегли сорса за да го пачна. Реших да повторя операциите отново за да преосмисля и разбера последователността на нещата и предположението ми е, че сорса е в /var/chroot/wine.  Прав ли съм?
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Пачване на wine, нужда от помощ.
« Отговор #1 -: Aug 15, 2012, 21:38 »
Сорса се намира, където си го задал, как правиш неща без да рабираш  ??? Първо четеш -> http://wiki.winehq.org/GitWine/ , после осмисляш и изпълняваш командите. След това виждаш къде е сорса и го пачваш, после компилираш. Я покажи и какъв е пача...
Активен

ice_flame83

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Пачване на wine, нужда от помощ.
« Отговор #2 -: Aug 15, 2012, 22:34 »
Ъъъх.... Вярно е, че не бях разбрал всичко. Отново отворих документацията за git  размишлявах и се опитвах да осмисля и разбера написаното. Мисля,ч е разбрах как стои въпроса с оказването на директория.
Например:

git clone git://source.winehq.org/git/wine.git ~/wine-git

В този случай директорията където ще се намира сорса е: ~/wine-git
ПОказва го и когато почва да тегли:

 Cloning into '/home/iceflame/wine-git'...

Предният път това липсваше и аз за това се заблудих. За добавянето на пачовете използвах "git add" в самата директория и не ми даде никави грешки.
Започвам да компилирам.........

Е... щях да се изненадам, ако всичко беше минало без грешки.

checking for X... no
configure: error: X 32-bit development files not found. Wine will be built
without X support, which probably isn't what you want. You will need
to install 32-bit development packages of Xlib/Xfree86 at the very least.
Use the --without-x option if you really want this.
Пробвах да инсталирам някакви 32-бит дев, но продължава да ми дава таи грешка.
« Последна редакция: Aug 15, 2012, 23:15 от ice_flame83 »
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Пачване на wine, нужда от помощ.
« Отговор #3 -: Aug 16, 2012, 06:26 »
Пробвах да инсталирам някакви 32-бит дев, но продължава да ми дава таи грешка.

Грешката, заради която гърми е, че не намира 32-битови библиотеки на Х сървъра, т.е. трябва тях да инсталираш.
Аз лично обаче бих те посъветевал да си сложиш 32-битова дистрибуция, на която да се опитваш да пачнеш виното. Ако не искаш да си затриваш настоящата инсталация, просто си инсталирай още едно 32-битово убунту. Само допълнително и ненужно според мен си усложняваш живота с тази 64-битова ОС.
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Пачване на wine, нужда от помощ.
« Отговор #4 -: Aug 16, 2012, 07:27 »
Тук -> http://wiki.winehq.org/WineOn64bit компилиране на 32 битов Вино на 64 битова ОС.
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: Пачване на wine, нужда от помощ.
« Отговор #5 -: Aug 16, 2012, 09:33 »
Лесният начин да си инсталираш зависимостите за компилиране на дадена програма, която е налична и в хранилищата на Ubuntu е „sudo apt-get build-dep име–на–пакета“. В случая с wine ще стане „sudo apt-get build-dep wine“.
Активен

ice_flame83

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Пачване на wine, нужда от помощ.
« Отговор #6 -: Aug 16, 2012, 20:25 »
v_badev опасявам се, че само sudo apt-get build-dep wine не е достатъчно.

senser  първоначално мислих, че не си прав. Ако ще си инсталирам убунту 64 и убунту 32 на един комп то по добре да си мина на windows и тогава ще си реша проблема,също така playonlinux си го прави някакси и си тръгва така както е 64 битова операционна система. Значи трябва да има някакъв начин да стане. Обаче..... в последствие като мислих май - не  е толкова лоша идеята да мина на 32 битовата версия. Незнам ...ще помисля още, ще се пробвам и още ще видим.

bvbfan това беше първата страница, която отворих и започнах да чета и разглеждам. Секцията за убунту сигурно съм я чел поне 15 пъти. Сега нещата са ми малко по ясни, първият път инасталирах малко на сляпо. Повтарям всичко отново в момента и се надявам да има някакъв резултат.
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: Пачване на wine, нужда от помощ.
« Отговор #7 -: Aug 17, 2012, 10:03 »
И кое ѝ е недостатъчно на командата? И в документацията на Wine пише да се инсталират зависимостите точно по този начин.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
WINE !!!
Настройка на програми
ThePredator 1 4298 Последна публикация Jul 16, 2002, 14:13
от rockandvaso
заместител на Wine?
Настройка на програми
sebastianz55 11 6105 Последна публикация Dec 18, 2003, 12:32
от sebastianz55
wine
Настройка на програми
sebastianz55 6 4503 Последна публикация Mar 08, 2004, 19:08
от sebastianz55
wine+кирилица
Настройка на програми
Crysiss 15 6995 Последна публикация Sep 30, 2004, 10:20
от ohubohu
Wine @ CS
Общ форум
XsPiDeR 1 3172 Последна публикация Sep 15, 2004, 07:54
от kennedy