Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142262 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Никой не е пророк в собствената си държава ...
Активен

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Дали не гледаме в грешна посока и напразно сочим към - Ротшилд, Билдерберги, Вартбург, Рокфелер и други незнайни фамилии.
СветовниТЕ правителства може би са технологичните гиганти, като Facebook, Google.
Цитат:
"Съществува обаче по-дълбок проблем с управлението, който произтича от начина, по който мощните нови услуги и продукти се управляват и контролират. Технологичната индустрия обича да се гордее с иновациите си, но иновациите в управлението са в недостиг. Facebook  често говори за себе си като за страна, сравнявайки огромния размер на своята потребителска база с национално население. Чрез този измерител тя стана най-голямата държава в света някъде през 2015 г. Все още са открити въпросите как да управляваме тази страна и как правилата, които важат в нейния дигитален свят, трябва да се свържат с реалния.
****
 За разлика от усилията на Facebook да изгради нови форми на международно управление, Google междувременно се придържа към убежденията си и се опитва да запази контрола в рамките на компанията.

Когато става въпрос за изкуствения интелект, например, Сундар Пичай наскоро изпрати просто съобщение до правителствата по света: долу ръцете. Докато някои технологични ръководители, като президентът на Microsoft Брад Смит, открито призовават за регулиране - като започнем от системите за изкуствен интелект, които управляват лицевото разпознаване - Пичай заяви, че е по-добре да оставим индустрията на мира.

Същото отношение - че инженерите са най-подходящите хора за контрол на мощните им творения – наскоро беше показано отново, след като Google официално обяви, че е успяла да изгради най-модерния квантов компютър в света. Ако компанията запази изследователското си лидерство в тази област, след десетилетие тя може да се окаже, че контролира изчислителни способности, които далеч надминават тези, на което и да е правителство."

Може би "кучето е заровено там" в частните технологични компании, които имат огромен финасов ресурс?
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Germanec, Spybook и Гългъл са собственост на щатското правителство. По-конкретно са под контрола на ЦРУ. Това не е някаква тайна. Списъкът с акционерите е публичен. Компаниите държащи тези два (а също Амазония, Ябълка, М$ и др.) технологични гиганти, са добре известни и реално никога не са криели, че са част от структурата на ЦРУ.

Фамилиите, които си изредил, са собственици на Федералния резерв. Федералния резерв де факто е собственик на щатското правителство, независимо, колко е явно.

Така, че в никакъв случай не можем да говорим за тези компании като за поставени по-високо в управленската йерархия от изброените фамилии.

Те са важен елемент от съвременните форми за управление на населението, но са доста ниско поставени. Подчинени са на ЦРУ, което само по себе си е нищо повече от слуга в килер.

Многократно съм подчертавал, че тези фамилии също не са нещо, кой знае, какво. Още първия Родшилд си е признал в прав текст, че е подставено лице на нещо много по-голямо. За Рокфелер, Варбург и другите да не говорим. Там е повече от очевидно.

Още стотици години можем да къдрим въпроса, кой (кои) управлява света и няма да стигнем до отговора. Никой няма да ни го каже.

И пак ще повторя, че според мен това е крайно несъществен въпрос. Единственото, което тези „управители“ могат да управляват е земното, материалното, преходното. То няма никакво значение. Човека е човек, защото го интересуват въпроси далеч отвъд преходния свят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
За Фейсбук имам някои съмнения. Опита им да разработят тяхна собствена криптовалута може би е индикация, че се опитват да създадат затворена екосистема. Цялата ежедневна дейност на хората да минава през тях. Ако успеят да я наложат. Възможността да си напазаруваш всичко, което виждаш в месинджъра или мобилната им платформа само с натискане на линк или бутон сигурно  ще се види удобна на много хора. А тези могат да ти предложат точното нещо, от което се интересуваш. Защото те познават по-добре от теб самия. Това е власт. Голяма
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
. Единственото, което тези „управители“ могат да управляват е земното, материалното, преходното. То няма никакво значение.

Тук съм почти съгласен, НО...на тези "управители" някои Други или Други същества са им позволили правото да бъдат такива. А те (Другите или неопознаваемите) от какво измерение са и какви цели имат ... е само във фантазиите ни.
Звучи откачено, но вътрешно (може би на ниво интуиция) съм дълбоко убеден, че Вселената не е това, което ние разбираме с петте си сетива.
 [_]3 [_]3 [_]3
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Е то това и на физиците вече взе да им става ясно и започнаха да измислят струни, информационни полета и какви ли не още неща.

За мен е абсолютно без значение тия „същества“ земляни ли са или някакви други. Единствено ме интересува за тях ли ще работя или няма да го правя. Реално дори смятам, че самите ние не сме земляни. Както искаш го приемай.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Може би Гугъл и Фейсбук не са "Подчинени на ЦРУ",дали пък не е
точно обратното.Забравяте от кой "етнос" са създателите им ...
Сещайте се за Ротшилд и сие ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
И като споменахме в другата тема за рептилите и пак я подхващаме тук.

Какво като Цуки е еврейче? Серьожката пък е русначе. Това няма никакво значение за нищо.

Да евреите са добри във финансите. Но това не е изключителна способност на техния народ (по-скоро народи). Има много отлични финансисти, които не са евреи. Когато става въпрос за пари, националността е последното, което има значение. А най-добре е да познаваш правилните хора.

Между другото, ако наистина ЦРУ беше подчинено на Spybook, а не обратното, то те нямаше да имат проблем с Либрата. А този проблем произтича от контрола и не 100%-вото покритие от долари, а кошница. Ще трябва да я преправят, ако искат да бъде пусната. А най-добре да си направят нещо подобно на Револют или да го купят. Тогава няма да имат никакъв проблем.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
А нещо за нас простосмъртните дето сме си купили я тел (я нещо друго) произведен(и) в Китай няма ли в тая новина ...то за китайците беше ясно. Прави беха някой хора да се притеснят за нац. си сигурност, че даже и на англичните разправяха (да не си купуват 5то поколение мрежи от Китай) ама никой не ги чу...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Това е опасно, защото тези камери, които мерят топлината ни, може да се използват като извинение от много правителства да инсталират такава система. С "превантивна" цел, точно за такива случаи. А относно предупрежденията за шпионаж на Китай...
Не бъдете наивни и не мислете, че останалите не го правят. Да не говорим пък за Великобритания. Тези са наслагали толкова камери, че сигурно са повече от листата в Шеруудската гора. Който има средства за наблюдение от такъв порядък, със сигурност работи по въпроса, ако вече не го е направил
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Извинявам се ако ставам досаден, но отново ще се върна към "Матрицата", просто за мен това е едно от най-добрите средства да онагледя тезата си.

Значи техниката/технологиите са допълнение към човешките възможности, а това как ще бъдат използвани остава решение на самия човек, тоест те са част от Матрицата, но не са всичко в нея.

Така на върха на Матрицата стои Архитекта (масонска терминология), той е мисловния център и създател на тази "реалност", от друга страна е "Оракула" - балансьора.
При Оракула обаче няма строга детермнираност, има възможности за реализация и кое ще се реализира зависи от свободния (доколкото е осъзнат) избор на всеки.
Тринити избра да влезе в Матрицата, въпреки че беше обещала да не го прави, Нео избра да мине през лявата (май беше) врата.
Тоест (почти) винаги има избор.

Сега за машините, не приличат ли "медузите" на 'дронове' и един важен разговор между Нео и един от съветниците (през нощта) когато обсъждат факта че има два вида машини, едните които контролираме и другите които друг контролира (не контролираме).

Винаги едно управление използва различни (по самата си природа средства), информация, технологии и т.н.
Но както и във филма Архитекта/агентите имат своя противник - хората от Зион (съответно и на тях им се помага) така че нещата не са предрешени, а в развитие.

Може още много да се пише и за филма и по темата, но мисля че това е някаква завършена част.
И за да внеса артистичен елемент пускам линк към една песен, която донякъде е свързана с темата:
https://www.youtube.com/watch?v=GD2THFRoYW0
https://www.youtube.com/watch?v=Vr-1Vs7T3Nc
https://www.youtube.com/watch?v=2cSlz6AUbKM

PS: написаното по-долу (от jet) ме подсети и за една друга голяма тема - предателството  >:D
В Матрицата предателя основно се различава от хората в Матрицата по това че той знае кое е реално и кое илюзия и въпреки това "избира" илюзията (при това с цената на хората с които живее, които му помагат, вероятно спасяват и отива при "агентите" като не е ясно на какво разчита - вероятно че няма да го излъжат, както той излъгва братята си).
Но и "предателството" има своята роля и място в света (още от Христос, че и дълго преди за слезе на Земята) ! Съответно има и цена която е заплаща - справка, Юда и други ::)
« Последна редакция: Feb 12, 2020, 08:01 от ray »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Да не говорим пък за Великобритания. Тези са наслагали толкова камери, че сигурно са повече от листата в Шеруудската гора. Който има средства за наблюдение от такъв порядък, със сигурност работи по въпроса, ако вече не го е направил

То хубуу има, вижда се, нещо. Но кое точно, и от кой. Влиза много информация, как се анализира/вижда и дали точния човек ще види точния кадър... Само във филмите става така. Доколкото схващам - 'слага се маркер' и нема проблем нататък, т.е. ако трябва да се скрои шапка - ний сме насреща.

Бях гледал предаване на Дойче веле, Макс нещо си - къде в некой град на Германията има камери на техния КАТ. Да, и там 75% са били на "рентабилни" точки и след обществено възмущение ... пак само 20% са останали по местата си (е, тая държава требе и да се храни, нали).

И ако се върнем на предното - част от камерите са там наистина по предназначението, което е било основа още при закупуването им и т.н. Просто някои са по-мнителни като се вгледат в тях. ;)
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
А някои хора като не бръснат свободния софтуер и не си отглеждат програмисти - си купуват "готови решения":
https://www.24chasa.bg/novini/article/8176917

няма нужда и от камери.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Хм! Някъде гледах видео, как един китаец/китайка ( вече не помня ) си беше направил система да си прожектира върху лицето друго лице. Беше я тествал/а и работеше. Тестовия софтуер не можеше да разпознае човека. Да не говорим, че има и грим, а и други възможности да излъжеш програмите. Та, дали няма да се наложи да станем умели и в областта на макиажа...
Никога не съм си мислил, че ще ми се наложи да се гримирам. Евентуално. Ма като гледам, накъде вървят нещата...

А относно това, дали машинарията може да се справи с потока информация, мисля, че може. Камерите за наблюдение не са с такава разделителна способност и кадрите по-лесно се анализират. Не съм се занимавал с това, но съм виждал вече веднъж трениран модел, как разпознава обекти без проблем, а работи на Pi. Та, трябва да се пуснат към програмите за разпознаване само определени части от кадъра, кропнати предварително, а това са много по-малко пиксели, отколкото целият кадър.

Пък и тези новите thread ripper-и на AMD много променят нещата. Шестдесет и четири ядра, сто двадесет и осем нишки могат да свършат много, много работа. Парите за онези не са проблем.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.