Автор Тема: Fеdora core 6 - проблем !  (Прочетена 2010 пъти)

rainbow_demon

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Fеdora core 6 - проблем !
« -: Aug 05, 2007, 21:13 »
Здравейте,
Като начинаещ с Линукс ми препоръчаха от дистрибуциите да си инсталирам Fedora core 6. Направих го, в графична среда, на чист компютър, т.е., абсолютно нищо не бе инсталирано на него преди това. След като рестартирах, след инсталацията, дойде и проблемът - при зареждането. Та, значи след като тръгне да зарежда, след реда "стариране на Udev <ok>" и всичко "умира", не продължава нататък. Не дава никакво съобщение за грешка или нещо, просто черен екран на монитора. Вероятно съм "оцапал" нещо при инсталацията, но не мога да разбера къде.
Може ли да ми кажете, от къде най-вероятно би могъл да идва е проблема?
Мерси предварително.
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Fеdora core 6 - проблем !
« Отговор #1 -: Aug 05, 2007, 21:48 »
Като за начало ще се наложи да ни постнеш този "черен екран" иначе трудно ще ти помогнем.

Освен това да те питам нещо - защо си инсталирал Fedora core 6 като има  Fedora core 7, която по-думите на много хора е доста по-добра от шестицата.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Fеdora core 6 - проблем !
« Отговор #2 -: Aug 06, 2007, 08:21 »
@ arda_kj

Имаш ли идея как се снима / поства цхерен екран на компюър?
Щото аз освен с фотоапарат (едва ли искаш това) друг начин не се сещам, да не говорим че човека каза - новак е....
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Fеdora core 6 - проблем !
« Отговор #3 -: Aug 06, 2007, 14:10 »
Ами иначе как да му помогнем като не знам какво точно му изписва, по някакъв начин просто трябва да видя екрана, за да разбера колко е прецакана системата.
Освен всички съобщения на екрана, ме интересува дали поне е оцелял конзолния логин, т.е. дали го има или не.

Аз виждам два варианта или човека снима екрана (тук в този форум е имало и такива постове) или си записва дословно всичко на листче и ни го показва тук.

Освен това имам чувството, че нещо не е направил както трябва при инсталацията и мога само да гадая какво е то и колко е фатално за понататъшната работа на системата.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

rainbow_demon

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Fеdora core 6 - проблем !
« Отговор #4 -: Aug 06, 2007, 20:29 »
Първо, благодаря за отзивчивостта ви!

@ arda_kj
значи, ще започна малко по-отдалеч. След като инсталирах ОС-ма рестартирах, както се изискваше. Започна да зарежда и последния ред, който се вижда е: "стариране на Udev <ok>". След това всичко се губи. Няма нищо на екрана, абсолютно нищо не се показва. Никакви предупреждения за грешки, надписи или каквото и да е било друго. Няма проблеми да го снимам, но това ще е все едно да снимам екран на НЕ включен Тфт монитор. Абсолютно същото е. Т.е. на екрана няма нищо.
Затова и аз съм в "шах" и не мога да разбера къде евентуално греша.

По въпроса, защо съм избрал Fedora core 6, вместо Седмицата ли?
Ами, защото тази дистрибуция успех да намеря.
Ако можех да намеря, щях да опитам с нея.



Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Fеdora core 6 - проблем !
« Отговор #5 -: Aug 06, 2007, 22:52 »
Добре забрави екрана и тогава пробвай, с клавишната комбинация alt+F2 или ctrl+alt+F2, да видим дали ще те прати в някаква конзола. Кажи какъв е резултата.

Също може да пробваш да буутнеш от инсталационното CD и да влезнеш в някакъв rescue мод също или при стартирането на самия Линукс да избереш от менюто на grub да буутнеш ядрото в recovary mod-a. И да разберем въобще бачка ли нещо или не.

Пробвай горните неща и кажи резултата, а междудругото можеш да по прочетеш на теория как стоят нещата в Линукса и най-вече да научиш някои основни команди, за да може по-добре да се разбираме. Ако сега не се откажеш и тръгнеш по-трудния път, т.е. се опитаме да направим всичко възможно да ти подкараме Линукса ще научиш много неща, които ще ти са полезни за в бъдеще, затова не се отказвай, а чети питай и мисли как да си оправиш проблема. Дано естествено системата ти е в състояние да бъде поправена и да не е ще преинсталираш в краен случай.

Цитат
По въпроса, защо съм избрал Fedora core 6, вместо Седмицата ли?
Ами, защото тази дистрибуция успех да намеря.
Ако можех да намеря, щях да опитам с нея.

Не вярвам да няма откъде да си я изтеглиш, просто пробвай в някоя търсачка. Аз намерих това от сайта на Fedora:
http://mirrors.fedoraproject.org/publiclist/Fedora/7/
Списък с огледала откъдето можеш да изтеглиш 7-цата
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Има ли аудиомиксер във Fedora core 1?
Хардуерни и софтуерни проблеми
vesko_dechev 2 2789 Последна публикация Jan 21, 2004, 14:37
от apogza
Настройка на Fedora Core 1 ?
Настройка на програми
spider 0 1954 Последна публикация Feb 23, 2004, 17:01
от spider
Fedora Core 2
Идеи и мнения
BOT_ev 4 3256 Последна публикация Apr 27, 2004, 23:26
от tuxbg
Fedora Core 2 и MP3
Настройка на програми
BOT_ev 1 2416 Последна публикация May 22, 2004, 18:54
от kennedy
Core duo - кой имидж да избера?
Настройка на хардуер
carrot 25 8706 Последна публикация Oct 28, 2008, 10:26
от SK0RP10N