Автор Тема: Запитване за Лубунту 18.04  (Прочетена 3729 пъти)

KalinDimovKd

  • Гост
Запитване за Лубунту 18.04
« -: Nov 05, 2018, 20:45 »
Здравейте на всички в този сайт  :) Притежавам този смартбук https://www.notebookcheck.net/Prestigio-Smartbook-141C.247898.0.html и в момента е с Уиндоус 10, но желая да го сменя с Лубунту 18.04. Буутвам флашка чрез rufus-usb-3-3 и щом задам флашката да е подразбиране за инсталиране на Лубунту ми изписва в син екран, да изключа компа, да мина на уиндоус 10 или да избирам кое устройство да е подразбиране, а иначе предварително от биоса съм задал флашката да е устройството по подразбиране. Не мога да започна с инсталирането на Лубунту, а и с други дистрибуции, като Кубунту 18.04 и с Кали Линукс се получава същото. В програмата rufus-usb-3-3 ли е проблема или в биоса на Смартбуук - а? Смартбуука е с SSD диск, но не мисля, че там може да се крие проблема и неговото решение? Благодаря предварително за компетентните отговори.
« Последна редакция: Nov 06, 2018, 20:20 от KalinDimovKd »
Активен

malin

  • Гост
Re: Запитване за Лубунту 18.04
« Отговор #1 -: Nov 05, 2018, 22:37 »
Аз залагам, че Лубунтуто не е стока. И нещо подобно е измама https://www.linux.org.ru/forum/linux-install/14283016
Чичо ми Гугльо ми казва да залагам на по-прости числа, ама аз съм хазартен тип.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3469
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Запитване за Лубунту 18.04
« Отговор #2 -: Nov 06, 2018, 00:48 »
Трябва да забраниш Secure Boot в БИОС-а
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

KalinDimovKd

  • Гост
Re: Запитване за Лубунту 18.04
« Отговор #3 -: Nov 06, 2018, 20:21 »
Здравейте на всички в този сайт  :) Притежавам този смартбук https://www.notebookcheck.net/Prestigio-Smartbook-141C.247898.0.html и в момента е с Уиндоус 10, но желая да го сменя с Лубунту 18.04. Буутвам флашка чрез rufus-usb-3-3 и щом задам флашката да е подразбиране за инсталиране на Лубунту ми изписва в син екран, да изключа компа, да мина на уиндоус 10 или да избирам кое устройство да е подразбиране, а иначе предварително от биоса съм задал флашката да е устройството по подразбиране. Не мога да започна с инсталирането на Лубунту, а и с други дистрибуции, като Кубунту 18.04 и с Кали Линукс се получава същото. В програмата rufus-usb-3-3 ли е проблема или в биоса на Смартбуук - а? Смартбуука е с SSD диск, но не мисля, че там може да се крие проблема и неговото решение? Благодаря предварително за компетентните отговори.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5220
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Запитване за Лубунту 18.04
« Отговор #4 -: Nov 06, 2018, 20:41 »
И за какво беше тоя ЦИТАТ ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

malin

  • Гост
Re: Запитване за Лубунту 18.04
« Отговор #5 -: Nov 06, 2018, 21:49 »
Ми пита за Лубунту с прикрепен номер на гърба му, но и какъвто играч да пусне да бяга - все се спъва. Играча е виновен, естествено.
Обаче, дали има нещо на тая писта, дали ако махне препятствието, дето спъва всички играчи досега - ... мне, пуска ги - все някой, все някога ще го мине.
Ама не пита как да е обут и облечен, трябва ли да има наколенки...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6134
    • Профил
Re: Запитване за Лубунту 18.04
« Отговор #6 -: Nov 07, 2018, 05:50 »
Какво е това смартбук?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.