Автор Тема: eGroupware въпроси?  (Прочетена 2710 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
eGroupware въпроси?
« -: Apr 23, 2012, 22:28 »
Инсталирах току-що последната версия(1.8.004) и за разлика от предната е много лесно инсталирането. Сам си се конфигурира и хуква, но ми липсва БГ интерфейса и нещо, някои менюта веднъж се отварят, а друг път не се отварят! Дава, че няма връзка със сървъра. Някакви допълнителни настройки ли трябва да се направят, или си е бъг нещо?
В коя папка се качват файловете от файл менажера?
Инсталирал съм го на виртуалка която директно се връзва към рутера ми, а той е вързан към име.dyndns.info и на кои портове прави връзка, та да ги пренасоча за връзка от вън?
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: eGroupware въпроси?
« Отговор #1 -: Apr 24, 2012, 08:29 »
Инсталирал съм го на виртуалка която директно се връзва към рутера ми, а той е вързан към име.dyndns.info и на кои портове прави връзка, та да ги пренасоча за връзка от вън?
На порта, на който си конфигурирал да отговаря уеб сървъра, в чийто documentroot е egroupware. Имай предвид, че ако го оставиш да е 80, вероятно ще си подложен на доста активни атаки.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: eGroupware въпроси?
« Отговор #2 -: Apr 24, 2012, 19:15 »
.......... някои менюта веднъж се отварят, а друг път не се отварят! Дава, че няма връзка със сървъра. Някакви допълнителни настройки ли трябва да се направят, или си е бъг нещо?.......

Този проблем вече го реших! При първата инсталация, малко калпазанската го направих, като добавих хранилището за Дебиан6, а не това което е за Убунту 10.04 и след връщане до снапшота и нова инсталация както трябва, работи за сега гладко и безпроблемно.

laskov, дай идея как да му побългаря фейса! Нали ти се занимаваш с локализацията му. От менютата с настройките, изобщо не излиза избор за друг език, лазличен от дефолт/англичански, а в папката /уср/шаре/..модул.../ланг има бг файл!

Пренасочих го успешно от рутера към дефолтния 80-ти порт и ще чакам резултата за който ме предупреждаваш, че то ми е още за тестване и разучаване, пък после ще го търся от къде му се сменя порта на апачето и други работи там, дето са ми пълна индия!
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: eGroupware въпроси?
« Отговор #3 -: Apr 25, 2012, 09:28 »
За съжаление, от доста време вече нямам работещо EGW и съм ги позабравил нещата, а и разработката му гледам, е хвръкнала напред. Гледах тази част от документацията - споменато е в стъпка 4 ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: eGroupware въпроси?
« Отговор #4 -: Nov 10, 2013, 11:26 »
Вдигам стара моя тема, че пак съм на тази, а проекта е с много готини функционалности и би бил полезен цялостно или частично на много хора, но имам нужда от помощ за настройките му.

Та, инсталирах го успешно на Убунту 12.04. След добавяне на хранилището за съответната дистрибуция от от тук и инсталиране на модулите, при инсталацията се избира за език bg като преди това трябва да е инсталиран MySQL.

До колкото разбирам, това чудо може да работи като уеб мейл клиент към ръзлични мейл сървъри и през него да се достъпват самба ресурси в мрежата през LDAP.
Това което се опитвам да постигна е, на сървъра който ми е виртуална машина в локална мрежа зад рутер и го ползвам за уеб хостинг и файлов сървър, да пусна и мейл и ексчейндж сървър и да си синхронизирам контакти, календари, мейли и тем подобни от андроида с моя си сървър.

Доста има изписано тук във форума за мейл сървърите, ама ми е тъмна индия и колкото повече чета ми става още по-тъмно. Май до колкото разбирам, требе да се инсталира и настрои постфикс и ЛДАП като за начало!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: eGroupware въпроси?
« Отговор #5 -: Nov 10, 2013, 11:36 »
Това нещо до неотдавна се славеше, като гаменче с много неприятно държане. Може да са го оправили, ама Ред Хат не са от тия хора, та не знам. За всеки случай, аз като един лаик да се изкажа за поне едно логично. Между всички тези виртуалки и реални машини, направи мостове, защото няма шанс нещата да работят, ако са в различни сегменти. Сто процента съм сигурен, че го знаеш, но да кажа.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: eGroupware въпроси?
« Отговор #6 -: Nov 10, 2013, 11:50 »
От Сусе, а не от Ред Хат се разработва. Иначе другите алтернативи, Зимбра е според всеобщото мнение е най-доброто, но в последната си версия иска 4ГБ рам което я прави според мен....... малко излишно добро и функционално за малко юзери и малки организации. Зарафа си също тежичко, а целия Зентиал в който са обединени и други полезни неща си е съвсем тежко.



Ласков, ако имаш желание да продължиш с превода му, мога да ти осигуря достъп, че и да почерпя [_]3. И аз съм на мнение, че е по-приятно да се ползват нещата на български когато са добре преведени.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: eGroupware въпроси?
« Отговор #7 -: Nov 10, 2013, 18:14 »
Засега не обещавам, но и не отказвам. Направи ми акаунт, когато решиш и ми прати данните на лс.
Ако пък организираш и още хора, би било чудесно.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: eGroupware въпроси?
« Отговор #8 -: Nov 10, 2013, 18:41 »
Благодарство за отзоваването Френд! Изпратих ти регистрация.
Вдигнах старата тема с тази идея. Преди съм го разглеждал от интерес, но без реална нужда да го ползвам, но сега мисля, че това е перфектния софтуер за малки потребителски групи с абсолютно всичко необходимо в него и бих се радвал, ако повече хора решат да го ползват и бих съдействал с каквото мога. Друго си е, когато нещо е разпространено и като попиташ във форума да има повече хора които да дадат акъл.

В момента му търся, къде се настройва тази "база знания", че искам да я настроя всички статии да са видими от цялата група от юзери.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
eGroupWare
Идеи и мнения
laskov 26 6779 Последна публикация Jan 28, 2006, 19:18
от
eGroupWare
Преводи на документация
laskov 0 2083 Последна публикация Dec 03, 2004, 15:19
от laskov
eGroupWare
Хардуерни и софтуерни проблеми
laskov 1 1653 Последна публикация Jan 12, 2005, 15:08
от laskov