Автор Тема: bacula  (Прочетена 2254 пъти)

bubolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
bacula
« -: Jul 11, 2020, 13:42 »
https://ibb.co/jgbS0QT

Имам нужда от малко помощ защото вече 3 седмици чуденка....
По скоро ми трябва индивидуална помощ от някой който разбира от бакула, защото мисля че нещата трябва да се погледнат с ssh.
Да обесня накратко . 2 уеб сървъра с апаче,  един с база данни на mysql и един HAProxy, (GlusterFS - между тях) всички в локална мрежа. Всички без HAproxy са на виртулаки но това мисля че няма значение.
До тук всичко ток и цижи. Сега се опитвам да настроя бакъп сървъра с Bacula. Доста сложен ми се вижда но е ефективен и добър. Сега ще кажете защо точно него ползвам, просто така е по проект...
Както и да е , настроих клиентите ,  бакула-дир се свързва с тях но като стартирам backup не може да го създаде и така след няколко мин. ми дава грешка и приключва. Собствен бакъп си првави Бакулата но на клиентите не може.
Гледах доста туторали и сравнявах конфигурации, мисля че всичко е наред и при мене, но някъде нещо ми липсва или аз нещо не правя както трябва. Мога да постна и конфигурациите тука не е проблем, но според мен моля за помощ от някой който се е занимавал с бакула и имам малко свободно време да му дам достъп и да погледне. Т.е. мога да дам достъп на всеки , нищо притеснително няма. Всичко това го правя с учебна цел.
Активен

bubolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: bacula
« Отговор #1 -: Jul 11, 2020, 17:18 »
предлагам заплащане за един онлайн урок.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: bacula
« Отговор #2 -: Jul 11, 2020, 22:25 »
Като за начало провери на FDport на клиентите дали нещо слуша и да няма файъруол по пътя - с nmap например
Виртуалните машини гледай да са в същата мрежа (да не са зад НАТ, вместо бридж)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

bubolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: bacula
« Отговор #3 -: Jul 12, 2020, 16:45 »
оправих се благодарение на едно видео за win10 https://www.youtube.com/watch?v=nJs9FdD4big
 Следвах тази концепция и лека полека взеха да стават нещата. имам още клиенти да добавям но важното е че стана.
Като цяло bacula не е лоша както виждате може да архивирате и уиндоус клиенти.  Прилича на нещо като самба мо 10 пъти по сложно.
Успех на другите аз изгубих 1 месец да осъзная концепцията. 
Активен