Автор Тема: Добавяне на физически диск към виртуална машина в ESXi  (Прочетена 2514 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Другарчета, дайте идея, че нещо не ми се получава!
Разцъквам експериментално което искам после да го вкарам в употреба, та на един HP dc7600 съм сложил 2 сата диска по 80ГБ. На единия е инсталирана системата и част от него е datastore1, а другия искам да го закача физически съм виртуалката с Уиндоус като D: и виртуалката да си го форматира в нтфс и директно на него да си пише, а не като второ datastore с виртуален диск, но нещо не намирам нужните опции!
Като добавя нов диск както в уоркстейшъна, имам възможност само за виртуален, а като избера ново scsi устройство избора ми е само СД-то, а не може да няма такава възможност се мисля!
« Последна редакция: Dec 13, 2013, 09:46 от backinblack »
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Абе, и аз докато чаках стигнах до подобни уроци, а очаквах някакъв по-прост начин да има, с цък и некст :D

Благодарство!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Този вариант с прикачане на твърдия диск към виртуалката нещо не ми харесва.
Намерих интересни решения, но имам нужда от съвет.
Компютъра който подготвям е HP 8100 SFF СД-то ми е излишно и на негово място мога да сложа нещо такова дето ще ми е идеалния вариант, щото този диск ще се се пълни с бекъпи и трябва да е директно закачен за да е форматиран в подходяща файлова система която де се чете и от друг компютър.
Има различни такива устройства с 1х3,5" диск или 2 и 4 2,5", но са със сата интерфейс, та въпроса ми е каква евтинка PCi платка да взема, че да го вържа към pci слота и да се виждат дисковете като scsi устройства?
И без това, като сложа 2 диска в кимпютъра и сата буксите ще свършат. Ако може идеите ви да бъдат подкрепени и с линкове към БГ търговци ще е идеално.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с лан карта и ESXi
Сървъри
backinblack 2 2392 Последна публикация Jun 24, 2012, 13:18
от backinblack
Ауто старт на ВМ в ESXi ?
Настройка на програми
backinblack 5 2686 Последна публикация Aug 29, 2012, 22:21
от Mitaka
Малко въпроси за ESXi !?
Хардуерни и софтуерни проблеми
backinblack 15 4613 Последна публикация Jan 19, 2013, 18:23
от backinblack
Лимитиране на HDD в ESXi ?
Хардуерни и софтуерни проблеми
backinblack 20 5527 Последна публикация Mar 25, 2013, 17:10
от backinblack
Въпроси за SSD диск и ESXi
Сървъри
backinblack 8 4381 Последна публикация Nov 28, 2013, 20:06
от Naka