Автор Тема: Проблем с уиндолс експлорер и фтп демон  (Прочетена 1391 пъти)

anabolix

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Проблема идва от следното какъфто и фтп демон да инсталирам под дос линукс мозила и всички познати фтп клиенти се свързвам до съръра но .. скапаният уиндоус експлорер неще да ме пусне по спецялно ми дава грешка че нямам права и след това тайм аут. Последно инсталирах vsftpd като най-бърз и добре работещ според мен. Опита за връзка към машината е не само локален а и от външна мрежа интернета идва от рутер netgear който е настроен за всички портове от 1 до 65000 да пропуска, но едва ли има значение слет като мога да се вържа към ftp но само с windows explorer немога. Ако може някой да помогне много ще се радвам приемат си всякакви линкове в гугъл по вапроса аз търся от няколко дни, но нещо не намирам ..
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Проблема идва от следното какъфто и фтп демон да инсталирам под дос линукс мозила и всички познати фтп клиенти се свързвам до съръра но .. скапаният уиндоус експлорер неще да ме пусне по спецялно ми дава грешка че нямам права и след това тайм аут. Последно инсталирах vsftpd като най-бърз и добре работещ според мен. Опита за връзка към машината е не само локален а и от външна мрежа интернета идва от рутер netgear който е настроен за всички портове от 1 до 65000 да пропуска, но едва ли има значение слет като мога да се вържа към ftp но само с windows explorer немога. Ако може някой да помогне много ще се радвам приемат си всякакви линкове в гугъл по вапроса аз търся от няколко дни, но нещо не намирам ..
Някой да те бие по главата да го ползваш? Има толкова клиенти за ФТП...
И не мислиш ли че е малко абсурдно в Линукс форум да питаш за Windows Explorer?
Активен

0x2B|~0x2B

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Драги anabolix,
Темата ти е преместена в раздел Кошче, тъй като е безполезна за този форум. Потърси на по-подходящи места отговор на този въпрос ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

divak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 830
    • Профил
anabolix,
Пробвай така:
ftp://user:pass@ip-то

Няма значение какъв ти е фтп сървъра. Прегледай по-подробно как стоят нещата със фтп и IE независимо коя версия.
И това е при положение че знаеш и можеш да си настроиш сървъра.

Успех!
Активен