Автор Тема: Q:Проблем със езика ?  (Прочетена 878 пъти)

inst

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 213
    • Профил
Q:Проблем със езика ?
« -: Jul 31, 2006, 23:12 »
за Български език говоря
значи проблема е следния
ако речем да си дръпнем филм сас субтитри
субтитрите не излазат - тва е фикснато смисъл не е проблема от мплейра щот имам филм на диск със субтитри и си ми ги чете
а примерно като сейфнем филм + субс и субс не ми ги чете като речем да отворим суб файла ми излазат кфадратчета инсталирал съм bglinux  и kde-i18n-bg и за коффис бг подръжка ма неще а ако речем да пишем некакф док с Кword сейфнем го и после го отворим е некакфо нечетимо  ако някой знае как да го оправа това да каже



Активен

FreeBSD 7.2 "The power to serve" & Slackware 12.2 & Debian 5

  • Гост
Q:Проблем със езика ?
« Отговор #1 -: Aug 01, 2006, 00:21 »
Ето ви речник-

сас - със
тва - това
фикснато - постоянно (?)
щот - защото
сейфвам - запаметявам
кфадратчета - квадратчета
ма - ама
неще - не ще, не иска, не става
некакф - някакъв
оправа - оправя

Трябва също така при думи от рода на речем или отворим да ги обърнем в единствено число.

Дано съм помогнал
Активен

gotha

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 551
    • Профил
    • WWW
Q:Проблем със езика ?
« Отговор #2 -: Aug 01, 2006, 14:16 »
Специално субтитрите са с CP-1251 encoding, а повечето редактори на линукс по подразбиране използват UTF-8 (Unicode). От там идва основния проблем. Не знам и дали си си инсталирал всички шрифтове, защото знам, че при Slackware нещато стоят малко по-различно.  Ако искаш да прочетеш самия файл като текст можеш  да пробваш да го отвориш с Firefox и от View/ Character Encoding да избереш  Windows 1251.
Активен

blurmind

fogata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 200
    • Профил
Q:Проблем със езика ?
« Отговор #3 -: Aug 01, 2006, 20:44 »
/usr/share/fonts
/usr/X11R6/lib/X11/fonts/TTF

~/.fonts
/usr/local/share/fonts
В тези директорий си сложи малко векторни шрифтове,които се справят добре с кирилица.Аз ползвам най често arial.



Активен