Автор Тема: Невалиден сертификат  (Прочетена 1534 пъти)

vladimirovbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Невалиден сертификат
« -: Sep 03, 2014, 18:34 »
Тествам mail server но имам следния проблем (вижда се на шота - Мейл сървъра е тестов (30 дни), името му се вижда на шота) инсталиран е върху Дебиан 7.5 32бит.


Дайте съвет как да се справя с проблема. Вероятно трябва да се направи валиден сертификат. Ако е така - от къде да го направя, и после трябва ли някъде да го кача ?
Активен

sharena_sol

  • Гост
Re: Невалиден сертификат
« Отговор #1 -: Sep 03, 2014, 19:16 »
Интернет експлорер ли е това?

Ами вероятно ползваш self-signed certificate. Ако искаш такъв, че браузерът да има вграден root certificate на CA, трябва да дадеш пари на CA. Но от шота не е ясно това ли е точно проблема (или само това ли е).

Ако искаш да продължиш да ползваш self-signed certificate, а грешката ти е всъщност друга (което не става ясно от скрийн шота, примерно му е минал срока или е за друг домейн или знам ли) то най добре да си създадеш сам нов сертификат. Браузърите ще продължават да се оплакват, но за без пари толкова.

https://www.google.bg/search?q=create+self+signed+certificate

http://www.sslshopper.com/article-how-to-create-and-install-an-apache-self-signed-certificate.html
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Невалиден сертификат
« Отговор #2 -: Sep 03, 2014, 19:32 »
От този скрийншот не може абсолютно нищо да се разбере, кликни отгоре на "certificate error" и виж какво пише - може много неща да са, примерно да е изтякъл.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Невалиден сертификат
« Отговор #3 -: Sep 03, 2014, 20:29 »
Или часовника на компа ти да не е верен  :D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vladimirovbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Невалиден сертификат
« Отговор #4 -: Sep 03, 2014, 22:32 »
Благодаря на всички за насоката.
Един купен rapidssl от известен БГ продавач на хостинги реши проблема от раз.
След като приключа тестовете, един ГеоТръст ще реши проблема за всички модули на домейна и поддомейните.
До сега всички сървъри бяха на наети сървъри, и не бях попадал на наличен проблем със ССЛ. Наетите сървъри си имаха поне Рапид-а.

P.S.
Comodo давали 90 дни напълно безплатен сертификат :) ама го разгледах, чак след като си купих сертификата.
« Последна редакция: Sep 03, 2014, 22:53 от vladimirovbg »
Активен