Страници: [1] 2 3 ... 10
 1 
 -: Днес в 19:50 
Започната от remotexx - Последна публикация от Acho
И иранците ги праснали с ракета, по обект за обогатяване на ядрен материал..

 2 
 -: Днес в 19:46 
Започната от ray - Последна публикация от 4096bits
Има някакви, опитват се с JS да тренират ИИ.  :D
Или библиотека правеха. Не помня вече, какво четох.
Това не е за тъй работа.

 3 
 -: Днес в 17:40 
Започната от ray - Последна публикация от Nik123
И да завърнем към ИИ-то - американците вече правят опити да го качват в бойни самолети:

https://it.dir.bg/tehnologii/v-sasht-se-sastoya-parviyat-vazdushen-boy-mezhdu-pilotiran-samolet-i-iztrebitel-s-ai-video

Предполагам, са се обезопасили с някое "червено копче" - да го изключат, ако си въобрази, че е по-висше от господарите  си и реши да си пробва оръжията по тях, ала Скайнет.

 4 
 -: Днес в 15:47 
Започната от ray - Последна публикация от Nik123
Докато беше жива баба ми, си гледаше там кокошки, зайци.. Но си трябва човек там постоянно, най-малкото вечер да затваря животинките - гората е наблизо. Нощем  има и лисици, понякога се появява и една животинка, която наричат "кокарджА", мисля, че научното й име беше "белка"- няма ли човек и някой ограден отвсякъде (вкл. и отгоре) кокошарник с циментов под (че и лисицата, и кокарджата копаят дупки)- ни заек ще остане, ни кокошка.

Сега ходя чат-пат почивните дни, къде на теферич, къде да поокося малко треволяка, че става иначе генгерлик. Като дойде сезона, и за производството на ракия- има дръвчета, асма.
СОТ-а с датчиците вътре го сложих, след като баба ми си отиде, че празна къща винаги е изкушение.
Тая сколопендра, дето го задейства, беше бая голяма, едни 15-ина см имаше. Отиде патрула на СОТ-а, огледали, нямало следи от проникване, а аз ходих, да рестартирам алармата, че те (сотаджиите) имат ключ за двора, но не и за къщата вътре- влизат, само ако видят разбито, такива са им правилата. Та, гледам аз- задействие в салона ми показва, светвам, влизам- и сколопендрата отсреща на стената.
После пръсках с отрова и след седмица намерих из ъглите на стаите на първия етаж още 2-3 умрели. Отделно, има отрова за мишки и плъхове и капани тук-таме, че и те активират СОТ-а.

П.П. Има и едни досадни животинки, слепи кучета. Ровят много под земята. Тях пък с едни капани ги хващам, че иначе половината двор става на подземни галерии.

П.П.П. спирам се, че съвсем отиде у ряката основната тема за ИИ  ;D

 [_]3

 5 
 -: Днес в 13:07 
Започната от ray - Последна публикация от Acho
Че и яйца можа да събираш после.

 6 
 -: Днес в 12:32 
Започната от ray - Последна публикация от 4096bits
Гледай сега, пускаш две кокошки да си живеят в двора, оставяш им вода и те ще се разправят с всяка стоножка без никакъв проблем. И без милост. :D

 7 
 -: Днес в 11:26 
Започната от ray - Последна публикация от Nik123
България, да, във Варна.
Селото е близко до Варна.
По двора съм ги срещал, в сенчести места покрай дуварите, както и в мазата.
Че и трудно се трепят- много  им е твърда хитиновата обвивка, като броня е.
На жената родителите имат една вила в покрайнините на Варна, пълно е с тях там. Имам една много ефикасна отрова срещу тях, но не й помня името в момента.

 8 
 -: Днес в 11:14 
Започната от go_fire - Последна публикация от 4096bits
И двете ги честох снощи.
Явно доста циркулират.

Какво ще стане, ще зависи от това, как ще минат изборите в ЕС и САЩ.
Надявам се.

 9 
 -: Днес в 11:11 
Започната от ray - Последна публикация от 4096bits
Ужас!

Това чудовище стига 30см  :o
Ти в България живееш нали?
Не знаех, че имаме такива страшилища у нас

Виждал съм с такъв външен вид, но не и такива размери

 10 
 -: Днес в 11:03 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
Излишно е да навлизаме в семантики.

Църква, ралигия и вяра са различни неща. Но се смесват. Някои и нарочно ги смесват, за да си прокарат идеите.

Най-важната разлика между тях ( според мен ) е, че Мюсюлманството, Християнството и Юдаизма са религии, които имат за фокус външна сила, някакъв Бог. И след като Бог не може да греши, грешните са тези, които не вярват в него или престъпват думите, заповедите, заръките или волята Му. Която само църквата казва, каква е. И това води до насилие и войни.

Будизма обаче е съвсем различно нещо. Буда е възприеман като учител, а фокусът е върху самият вярващ и колко може да се въздигне чрез дисциплина и предписаните практики. Да стигне до Буда, като стане като него. Тук и сега, в това тяло. Или в следващото, ако е нужно. Но фокусът е върху вярващия и усъвършенстването му. Нямаш много възможности да създаваш напрежение, да подклаждаш омраза, за насилие или война. Това не е пътят на Буда.

Сигурен съм, че и в останалите религии се проповядва мир, но и не само. Хората обаче избират кой път да следват. Този на омразата и насилието или този на любовта и мира.

Не съм чел Корана все още.
Но в бибията се казва, че Христос е казал, "Аз съм пътя и истината и живота".
И след това се е пожертвал. За цялото човечество.
Но изградиха система и ни вкараха в нея, в която всеки е зает със себе си и бликите си и никой не мисли, че сме едно цяло. Че сами не можем дори да оцелеем.
Не сме готови да пожертваме дори удобството си заради някой друг. Дори удобството си.


Страници: [1] 2 3 ... 10