Автор Тема: ЛзБ си завръща славата  (Прочетена 25411 пъти)

Drago_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #75 -: Jan 10, 2020, 11:50 »
Всъщност посещавам форума и сайта от преди, някои от вас да са знаели за него. Общата ми нагласа е 100% положителна, както към комюнитито, така и към хората стоящи зад лзб.  Това не пречи да стоя и зад думите си, че хората просто не искат, нито да направят нещо по-добро, нито да предоставят тази възможност на някой друг, заради техни си разбирания, които са били валидни от времето на Чернобил. Също така и не спамя за други форуми, защото други форуми не посещавам.
Активен

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #76 -: Jan 10, 2020, 13:49 »
Личат си годинките и на форума и на сайта, но това в никакъв случай не е лошо нещо. Ще започна с поздравление към екипа, който се занимава с поддръжката им.

Един редизайн едва ли ще докара хора. Конкуренция на този сайт не съм видял в българското пространство, не съм и търсил де. Това ми говори, че тематиката не е особено актуална, та и за това има по-малко хора. По темата с даването на възможност някой да направи нещо по-добро с текущият сайт ми се струва правилно решението да не се случи. Поемането на такова начинание си е отговорност. Разсъжденията от типа да оправим шрифта и [вмъкни други дреболии лесно решими посредством други методи] и хората ще дойдат на талази ми се струва нелепа. Шанса някой да поеме щафетата и след 2-3-5 месеца да я захвърли и да затрие труда на много други хора ми изглежда като по вероятният развой на събитията.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #77 -: Jan 10, 2020, 14:06 »
Един редизайн едва ли ще докара хора.
..
Разсъжденията от типа да оправим шрифта и [вмъкни други дреболии лесно решими посредством други методи] и хората ще дойдат на талази ми се струва нелепа.

С това съм много съгласен. Един сайт може да даде толкова трафик, колкото е максималната клиенската маса хора за 'нещото'. А в БГ е малка, още повече е малка за линукс.

Миналата година опрявях един сайт. Сайта си беше много добре с трафик над средният. Гого постоянно пискаше за това че не е мобилен. Ами оправих го отвякъде и гого спря да писка, кеф ти телефон, кеф ти таб, кеф ти десктоп.
Ами трафика не се увеличи. Каквото си беше преди това и остана...Да се е дигнал най-много с 10-20%. И клиенската маса хора си остана същата.

Изводът е, че който търси и е заинтересован - намира. Няма да го спрат разни неща като, че не може да си го отвори на телефон или някъде шрифта е по-малък.
Освен това смятам, че има нещо като 'шейп' на сайтовете от Гого. Пуска толкова трафик колкото реши че даден сайт го заслужава.

Обаче за шрифта и аз мисля, че е малък. Особенно на TAB много ми е трудно да го чета. Все го превъртам наляво, надясно... увеличавам....

« Последна редакция: Jan 10, 2020, 14:14 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #78 -: Jan 10, 2020, 14:08 »
Здравейте,

Иска ми се малко да разширя темата (не само за форума, сайта и т.н.) а по-скоро в посока на темата за автори, плагиати и критици  ;D

Твърдото ми убеждение е че само автора има пълно право да променя, да разрешава промяна и т.н. на своите произведения (все пак той/тя е автора/твореца), добър или лош  ;D
Личното ми мнение е че критик става този, който няма способности да сътвори нещо сам, пък и така е по-лесно, нали  :P
За истински критик признавам този, който вместо да критикува направи нещо алтернативно (свое произведение) и така покаже/каже каквото иска да сподели  8)

Тук вмъквам и плагиатите (те са друг клон, но все са си един вид крадци), за тях толкова  >:D

Пиша това защото напоследък забелязвам все по-често че някои хора (в голямо количество при това) се опитват да дават оценки и "експертни" мнения за неща които съвсем очевадно са напълно извън техния умствен и т.н. капацитет.
Като примери се сещам за това какво бил нарисувал Леонардо, от какво била болна Мона Лиза и ИИ който щял да довърши десетата симфония на Бетовен  >:D
Като нещо не им харесва да вземат да направят свое "творение", по-добро ако могат  :D

PS: https://www.chr.bg/istorii/art/naistina-li-betoven-e-bil-gluh-kogato-kompozira-muzikata-si/
« Последна редакция: Jan 10, 2020, 19:41 от ray »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #79 -: Jan 11, 2020, 01:25 »


Обаче за шрифта и аз мисля, че е малък. Особенно на TAB много ми е трудно да го чета. Все го превъртам наляво, надясно... увеличавам....
Като си отворил треда, ако почукнеш два пъти не се ли мащабира добре (не знам това double tapping как се казва на български). 
Аз мисля, че на телефона форума си е много добре, ама аз чета с RSS и от там пускам браузъра и не зиползвам навигациите на сайта.
Като почукаш два пъти в темата и текста се мащабира на целия екран (единствено не се вижда кой е пишещия, но не е голяма работа).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #80 -: Jan 11, 2020, 14:11 »


Обаче за шрифта и аз мисля, че е малък. Особенно на TAB много ми е трудно да го чета. Все го превъртам наляво, надясно... увеличавам....
Като си отворил треда, ако почукнеш два пъти не се ли мащабира добре (не знам това double tapping как се казва на български).

Ами мащабира се.....Само че досега се чудих какво там натискам.....че по някой път се мащабира и става добре....А то било double tapping :-[

Обаче за десктоп увеличавам на 200% за да се чете добре. (на 24'' 1920х1200 монитор)

Но иначе като гледам (при сегашната ситуация) и другите свързани размери на шрифтовете на текстовите елементи по форума - за quote, имената, разните други елементи са пропорционално добре един спрямо друг. Просто всичко е много малко.

Имайте предвид, че ако се изтрие реда font-size: 11px; големината на шрифта минава в подразбиращата се големина на шрифт зададена във Firefox а тя е точно 16!

Но ако се дигне body: font-size:12pt; (или изтрие, за да стане по default)  трябва да се пипнат вероятно още работи като например <blockquote> който е font-size: x-small;

« Последна редакция: Jan 11, 2020, 14:19 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #81 -: Jan 11, 2020, 18:46 »
Аз съм на 24'' 1920х1080 монитор и като сложа 200% и стават огромни буквите
Втория ми монтор 1280х1024 става още по-зле (още по-големи букви.)
Сигурно нещата зависят и от системния шрифт и вида ДЕ
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #82 -: Jan 11, 2020, 19:23 »
А в лисицата има една настройка в настройките -- minimum font size, която по подразбиране е none.

А ако се промени на 16 или по-голяма няма ли да ви облекчи четенето? При мен е 16 и мащабирането на форума ми е само 110% (1920х1050), което означава, че мога да мина и спокойно без него.

Активен

the lamer's team honourable member

bdenkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #83 -: Nov 24, 2021, 05:35 »
Няма да отварям нова тема. Извинявам се за разводняването.

Интересувам се къде в София мога да закупя чертожна дъска:

Robotron Reiss ZTFII

Robotron Reiss Assistant

VEB " Robotron " е от ГДР  за производство на военна електроника, компютри, принтери - иглени и др. в град Karl - Marx Stat по - времето на ГДР.  Сегашният германски град Кемниц в източна Германия.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #84 -: Nov 24, 2021, 10:57 »
Няма да отварям нова тема. Извинявам се за разводняването.

Интересувам се къде в София мога да закупя чертожна дъска:

Robotron Reiss ZTFII

Robotron Reiss Assistant

VEB " Robotron " е от ГДР  за производство на военна електроника, компютри, принтери - иглени и др. в град Karl - Marx Stat по - времето на ГДР.  Сегашният германски град Кемниц в източна Германия.
Не можеш. Отдавна ги изоставиха и ги замениха с компютри и CAD програми. Освен, ако не питаш в някой форум за архитекти. Може някой от тях все още да си пази  дъската по сантиментални причини и да реши да ти я продаде.
Това е огромно като фитнес машина и заема много място. Изобщо не мога да си представя, какво ще правиш с нея.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.