Анкета

Въпрос: Българите - най-образованите имигранти в САЩ

  • Да супер е, че умни хора работят там
    - 0 (0%)
    Що не - то и в Европа - (другата де) се нуждаят от умни хора
    - 1 (33.3%)
    И аз ще отида при тях, тук ми е кофти
    - 1 (33.3%)
    Не оставам си тук и ще плюя политиците до края на дните си
    - 1 (33.3%)
    Стига вече с тази тема
    - 0 (0%)
    Не знам - тяхна си работа
    - 0 (0%)

Общ брой гласове: 3

Автор Тема: Българите - най-образованите имигранти в САЩ  (Прочетена 6277 пъти)

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Да се гордеем ли?

http://novini.dir.bg/2009/06/17/news4626419.html

Според Вас какъв е ефекта за нас останаите тук 20 години след първата вълна имигранти по света от България и какъв ще бъде ефекта в следващите 20 години?
Активен

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Няма нужда да се гордеем. Това, което казва статията е че мексиканците са ужас и че трябва да се изтекат 2 поколения за да спрат да се стрелят и да се научат да четат.
Активен

фонокартен телефонен апарат

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Дали са най-образовани не знам, но емигрантите в САЩ и Канада са едни от най-арогантните в българските форуми.

Иначе не бих могъл да се гордея с човек, който е напуснал потъващия кораб и ме е оставил сам да изгребвам водата. Да вървят на м@йната си. Не само тези от САЩ.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Еех, останахме само кутцузлиите (т. нар. "леймъри") тук.  >:D

Иначе не бих могъл да се гордея с човек, който е напуснал потъващия кораб и ме е оставил сам да изгребвам водата. Да вървят на м@йната си. Не само тези от САЩ.

А, ясно, микис. Нямам повече въпроси засега.  ;)
Активен

Без правила няма игра

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
...
А, ясно, микис. Нямам повече въпроси засега.  ;)
Ти очевидно си пълен само с отговори. :)
Междудругото, от време на време чета още няколко форума и по-жаден за внимание човек не съм виждал!
На колко си години?
Активен

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
mikis, който се осетил е избягал когата лайната бяха до кокалчетата на краката, а не както сега го брадичката. за лайната в потъващият кораб не са виновни имигрантите, а корумпираната ни върхушка. имигрантите пращат на близките си пари, за да вържат двата края иначе не виждам как и по този начин наливат свежа валута в държавата за разлика от корумпираните ни политици, съдии, лекари, ченгета и други боклуци, които вземат във вид на рекет от общественото благо и си пълнят банковите сметки. ако бяха останали в българия щяха солидарно да тънат заедно с теб още в лайната. твоето мнение мо подсеща за един хубав български лаф.
Цитат
Не е важно на мен да ми е добре, важното е на Вуте да му е зле.
Понеже някой е имал смелоста и ината да напусне осраната ни държава, дай него да обвиним за проблемите в собствената ни кочина, а не истинските виновници.

Аз също съм имигрант, но това не означава, че съм арогантен. Мен също ме боли като чета вестниците, но ми доиде до гуша от нашата кочина и реших просто да открехна вратата и да изляза.

Ето ти една причина защо напуснах България - цък
« Последна редакция: Jun 17, 2009, 19:29 от neosofti »
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Отивате към нарушаване на т.6 от правилата на форума. Нека това залитане приключи сега ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Повдигнах въпроса, защото се подразних от новинарите (дет се гордеят с тази новина) - срам ме е за тези хора там, не от гледна точка за моето гребане и тяхнто добруване, а защото вместо да са тук (много от тях съдават доход колккото средно бъгарско село) и да създават и плащат данъци тук те създават блага и плащат данъци там, а тук остава масата която е спец по производство на домати и краставици и за която комп'търа е някаква магия (не ме разбирайте грешно - това са хора изкарващи хляба си с кървав труд)..
Тук се произвеждат соди и цемент, плочки и блокове за Ауди и Рено (имам познат там - според него тези францизи много му прили1ат на нашите преди 40 години)...

Според мен, всичките ни управници чинно доразвиват ситемата умните вън, простол'дието тук. Ама то устройва и тях и тези зад океана а и по-набизо.....

А иначе ибора да гребеш или да си там си е твой читателю....
Аз съм тук,
Активен

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Мда. Малко попрекалих, но си оставам на мнението.

Глупоста, че в България някои си изкарва труда с кървав труд, а тука не може да споделиш на някоя пенсионерска соцседянка - може да ти повярват. В България съм раководил фирма и знам какво е да работиш с корумпирана, имаща се за господ сган, която няма дори завършено висше с вложен поне малко труд. Повечето са завършили по програми на Майката партия. Естествено има и млади хора, но ако не играят хванати на същото старо хоро биват премахвани като нежелани.
Работил съм при Даймлер, Бош и т.н. и ако мислиш, че съм си седял на "дебелият задник" и някакви роботчета са монтирали по 350 10 килограмови спирачни дискове на смяна на спортните модели, тогава си чел във вестник или учебник "Войнишка пъртенка". В момента работя като заместник управител на филиал и какво бачкане виждам само аз си знам.

И в двете държави се работи, но в България труда не се заплаща подобаващо, защото сме неконкурентно способни и големи "специалисти". Както се пее в една народна песен
Цитат
По високо от Витоша по света нема.

Начина ни на мислене малко ми прилича на фашагите. Ние сме най-добрите, най-учените и т.н. най най. Ни сме нищо и не сме с нещо по особенни от другите народи. Сори но фактите сами говорят за себе си. В момента с румънците сме най-големите бацили в очите на високо развитите западни държави. Държавата ни е един голям турски-гръцки клозет. Всеки минава и оставя по нещо, а ние го измитаме на страна при купчинката и се мислим за велики.
« Последна редакция: Jun 17, 2009, 22:58 от neosofti »
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Отивате към нарушаване на т.6 от правилата на форума. Нека това залитане приключи сега ;)

 [_]3

срам ме е за тези хора там, не от гледна точка за моето гребане и тяхнто добруване, а защото вместо да са тук (много от тях съдават доход колккото средно бъгарско село) и да създават и плащат данъци тук те създават блага и плащат данъци там...

Да, така, ама и те са прави от своя страна. Има много хора, които не смятат за свое призвание вдигането на революции, свалянето на корумпирани комунистически елити, разпалването на граждански войни и т.н. Затова си вземат шапката и отиват в страни където да живеят кротко и мирно.
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Емигрантите с нищо не са виновни на никой. 99% от хората пред възможността за развитие (каквато в България е ограничена) и пред възможността да изкарват в пъти повече пари и да живеят в спокойна и нормална държава, не биха избрали да живеят в една държава на дребни тарикати, ракиени фашизирани талибани и комсомолски секретари, държава  с неясни обществено-икономически отношения (дали това е демокрация или комунизъм, дали е феодализъм или родово-общинен строй - никой не знае). Мамка му, всеки нормален човек би се хванал за главата като види България - царят е (вече бивш) премиер на републиката, сътрудник на ДС е ангел-пазител на турското малцинство, отявлен комсомолец станал дисидент-борец за демокрация, мутра-рекетьор става благодетел на цял град и депутат, рекламно лице на кампания против шофиране+алкохол размазва деца пиян като талпа с мощния си джип, идиот известен с това че пиян пикае във фонтаните с няколко висящи дела става министър на вътрешните работи и контролира цялото МВР....такива работи.

Аз явно съм от 1-ния процент малоумници, избрали нерационалния избор. И честно казано не мога да обвинявам никого за това, освен себе си. Тези, направили другия избор най-малко може да ми бъдат виновни.
« Последна редакция: Jun 17, 2009, 22:59 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Отивате към нарушаване на т.6 от правилата на форума. Нека това залитане приключи сега ;)
При положение, че се отправят нападки към една малцинствена група, което граничи с расизъм и лов на вещици ми се струва логично да си получи съответният отговор.

Защо наричам емигрантите малцинство?
Погледни дефиницията на думата малцинство, която не се свежда само до определени народни групи. Дефиницията е малко по-широка.
Защо използвам расизъм?

Погледни дефиницията на расизъм, която не се свежда само до омраза към народни групи. Дефиницията също е малко по-широка.

Навремето и аз си мислех, че ние сме най-добри, най..., най ....  и т.н. Излязох зад граница на хубава зелена ливада, работя си и съм доволен, че съм вън от кочината.
« Последна редакция: Jun 18, 2009, 01:01 от neosofti »
Активен

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
...Аз също съм имигрант, но това не означава, че съм арогантен.
Първо да уточним някои неща.
Далеч съм от мисълта да слагам всички емигранти в една категория и да им придавам на 100% общовалидни черти. Това е манипулативен похват, който се използва или от хитри манипулатори или от крайни глупци. Типичен пример са "расисти (фашисти)-антифашисти", "комунисти-антикомунисти" и т.н.
В този ред на мисли, обвиненията ти в расизъм са напълно не на място. Най-малкото в тълковния речник добре е дефинирано какво е "расизъм":
Антинаучна теория, която дели расите (националностите) на висши и низши, на пълноценни и непълноценни въз основа на физиологичните им особености, като по този начин оправдава насилието, господството на едните над другите.
... което няма нищо общо с твоята "по-широка" дефиниция. Иначе си прав за това, че сте малцинство. Но какво искаш от мен, да плача ли?

Това, за което говорех в първото ми мнение по темата е в смисъл, че нямам никакъв интерес към хората, които са избрали да "избягат" от мен и от държавата ми. Още по-малко имам повод да се гордея с някакви техни характерни черти. Пет пари не давам за вас, това е. От емигрантите ме интересуват само някои роднини и някои приятели - само хора на които държа!

Това за емигрантите от САЩ и Канада го казах на база наблюденията ми по форумите. Даже в този форум имаше един такъв, който си тръгна като ощипана госпожица, но аз съм сигурен че ще се върне. :) Просто селските му номера едва ли минават в американските форуми.

Цитат
mikis, който се осетил е избягал когата лайната бяха до кокалчетата на краката, а не както сега го брадичката.
... изтрито, съгласно т.6 от правилата на форума ... Не си съчинявай псевдо оправдания за да защитиш житейския си избор. Както казах, не ме вълнуват твоите причини.
Цитат
имигрантите пращат на близките си пари, за да вържат двата края иначе не виждам как и по този начин наливат свежа валута в държавата
Това са приказки от 1001 нощ, най-често разказвани от политиците преди избори. Почти всички емигранти, които познавам едва връзват бюджета. Разбирам, че това е начин да се чувствате полезни и за някой друг, освен за себе си, но аз лично те съветвам да оставиш тази струна.
Цитат
Понеже някой е имал смелоста и ината да напусне осраната ни държава, дай него да обвиним за проблемите в собствената ни кочина, а не истинските виновници.
Държавата не е осрана! Държавата си е много хубава и много народ е пролял кръвта си за да може отново да я има на картата след близо 5 века забрава! Хора като Левски и Ботев са жертвали всичко, за да може гяурът да свали феса и да заживее отново като свободен българин и европеец.
И никой не обвинява емигрантите в каквото и да било. Просто коментираме в "Живота, вселената и всякакви други глупости".

За финал ще кажа, не само на неколцината емигранти, които пишат тука: недейте да се държите като рая от началото на 19-ти век. Държавата не ви е крива за нищо! Държавата си е много хубава и ще видите как в евентуална следваща война ще има поне дузина кандидати да ни я отнемат отново. Имайте малко достойнство!
« Последна редакция: Jun 18, 2009, 22:28 от neter »
Активен

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Да прав си!!!  ;D

Цитат
По-хубаво от България и по-високо от Витоша на смето нема.

Интересното е защо това мнение се споделя само от българите живееще в България и то не от всички. Не ставаше дума за природната красота. На мене ми пука за държавата, но ми е омръзнало да ни оправят този и онзи и народа даже да се моли да го "оправят". За сверка мога да посоча събитията, когато наш Симеончо обикаляше България и обещаваше за 180 ... да я оправи или може би да си оправи имотите?
Костов вкара борда и напълни с пари фондацията на жена си. Виденов докара държавата до национална катастрова и не го осъдиха даже. Имахме даже и правителсво на ДПС с Беров. Там се краде като за последно. Луканов краде като за световно. Царя не остана назаде. Станишев младши върви по стъпките на старши. Старши колеше е бесеше навремето противниците на режима, но младши дере кожата на народа с перце. Забравих ли някой. А да. Филип Димитров краде като Беров. При такъв избор на управници, как да не се радвам на хубаварта ни държава. Сидеров иззе репертора на бившият палячо от вече несъществуващият Български Бизнес Блог.
Ебати аз защо ли прашам всеки месец пари към България, за да ми каже някой, че това е лъжа от страна на политиците.
Благодарение на коне с кепеци на очите върхушката си прави каквото иска, а народа вместо да ги накаже на изборите ходи да бере гъби и остава необразовани роми и турци не екскурзия в България да гласуват и да решават съдбата на държавата.
Само "не знам", защо ли се срамувам да кажа, че съм българин, когато ме попитат!!! Може би защото се гордея с историята ни до 1944. Ако прадядовците ми знаеха какво ще е сега, едва ли щяха да хванат пушките да се пуцат с турци,гърци,сърби,румънци и т.н. Единият ми прапрадядо щеше да си ходи на два крака, а не да коцука с патерица след междусъюзническата война.  Другият пък избягал преди освобождението в Америка и се върнал специално да се пуца с турците. Еми какво да кажа. Такива ми ти незначителни неща. Кой ли го интересуват? Важното е, че в България е най-добре им можем да се наречем "европейци с гол задник".

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Сега не е хубаво да се ебаваме с neosofti, той е умен човек инжИнер, а ние едва си взехме висшата математика.

Воденичаров пееше:

"Нали съм тук, не съм избягал..."

Хубаво е да идеш навън, тогава виждаш дърветата, не е като да си в гората. Съгласен съм. От тази гледна точка не съм притеснен за емигранта, той като се изучи или като вземе някой лев ще се върне, той е там с идеята за дома. Плаша се от имигранта.

Историята 1979-1944 е последното нещо, с което бих се гордял. Точно тя показва концентрирано, колко гнусна нация можем да бъдем. В нея няма нито един ред, които да е поне малко с нещо хубав, изключвайки връщането на южна Добруджа и началото на сръбско-българската война донякъде.

Има нещо неоспоримо- хора като таратора, неософти и так дале са избягали. Имат си причини, но са избягали, решили са да не се борят (не буквалното значение). Порицания, съвети и "акъл" от такива не трябват ником. Беглеца е предател и хубаво не може да те научи за достойнство.

Нека не се обиждат, искренно вярвам, че са много добри граждани на страните в които са, вярвам, че са чудесни специалисти в сверите си, вярвам, че са загрижени за семействата си. Но децата им няма ли да са като Джон Атанасов? Няма да знаят рода си, обзалагам се, защото няма да са при него.

Тъй че благодарим Ви за помощта, но много Ви се молим не споменавайте името на родината, тя вече не е ваша, имате все по-малко общо с нея, след време децата Ви няма да знаят езика ни.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear