Автор Тема: Проблем с драиверите за убунту 10.04 на видео картата ATI Radeon 9600 pro  (Прочетена 6275 пъти)

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
След като си инсталирах новата версия на линукса екстра ефектите ми работеха.С баща ми решихме се пак да качим драивери за видео картата.Оказа,че след като се опитахме да ги инсталираме ефектите спряха да работят.Прочетох няколко начина за оправяне и след дълго пробване оправих ефектите,но не в това е проблема.Днес се опитах да отворя Warcraft 3 с wine програмката за отваряне на exe фаилове,но не сполучих,терминала ми даде някакви грешки при отварянето.Възможно да съм направил нещо неправилно с програмата и затова да не тръгва,но ми се струва,че откакто имам линукса,не съм имал графични драивери.Начинаещ съм в линукса и не разбирам,затова е твърде възможно да греша.Все пак искам да ви попитам има ли някакъв начин ,по които да разбера дали имам драивери за моята видео карта (ati radeon 9600 pro) и какъв е той?Ако някои може да ми обясни как наи-лесно да се оправя с тези драивери ще съм му много благодарен,защото вече от доста време се занимавам с този проблем.Моля помогнете!Благодаря предварително! :)
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Някакви грешки? Дай да ги видим?
Няколко пъти ти обяснихме, че щом имаш графична среда, значи имаш драйвъри, щом имаш ефекти значи си и с правилните такива от няколкото възможни. Това не иде да каже, че нямаш проблем, просто предположенията ти за корените му са леко неточни.

ПС. Не отваряй друг път нова тема, поправи си постовете във старата и тя ще бъде извадена от коша.
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Мисля че това доказва,че нямам графични драивери http://img228.imageshack.us/img228/3124/screenshot1ca.png
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
For starters..... open your /etc/default/grub file as root как мога да отворя този фаил моля помогнете :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
For starters..... open your /etc/default/grub file as root как мога да отворя този фаил моля помогнете :)

Код:
sudo vi /etc/default/grub
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
ее хора искам да ви попитам (няма да отварям нова тема) ако си кача по старичка версия на линукс ще мога ли да играя игри като хората без да ми цепи с wine и ще мога ли да си кача драиверите като хората и как ще вървят по старите версии на линукс на стар компютър като моя със 512 рам и амд атлон процесор 1.67 г.хи видео карта 9600 ати радеон про?
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Не, не, не и пак не.

Накратко отговора е не.

По-скоро си сложи Windows98.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

vyrgozunqk

  • Гост
ее хора искам да ви попитам (няма да отварям нова тема) ако си кача по старичка версия на линукс ще мога ли да играя игри като хората без да ми цепи с wine и ще мога ли да си кача драиверите като хората и как ще вървят по старите версии на линукс на стар компютър като моя със 512 рам и амд атлон процесор 1.67 г.хи видео карта 9600 ати радеон про?
Отговора е да, качваш едно убунту 8.04 и си слагаш драйверите от сайта на ати... с тях ще можеш да си играеш кънтърстрайк ала-бала и т.н.

Само това е оправията и аз съм с такава карта :/
Другият вариант е продаваш я за някакви къси пари и си взимаш сходна на Нвидия за да нямаш проблем с драйверите :/
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
е хора качих си убунту 8.04.Сичко е ок.Този път ми намери драиверите автоматично и ги инсталирах.Инсталирах си Wine но след като включа играта тя тръгва добре но премигва заедно с малко лаг.Премигва имам предвид че се показва ту декстопа ту играта.Моляви помогнете :)
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
След като си инсталирах новата версия на линукса екстра ефектите ми работеха.С баща ми решихме се пак да качим драивери за видео картата.Оказа,че след като се опитахме да ги инсталираме ефектите спряха да работят.Прочетох няколко начина за оправяне и след дълго пробване оправих ефектите,но не в това е проблема.Днес се опитах да отворя Warcraft 3 с wine програмката за отваряне на exe фаилове,но не сполучих,терминала ми даде някакви грешки при отварянето.Възможно да съм направил нещо неправилно с програмата и затова да не тръгва,но ми се струва,че откакто имам линукса,не съм имал графични драивери.Начинаещ съм в линукса и не разбирам,затова е твърде възможно да греша.Все пак искам да ви попитам има ли някакъв начин ,по които да разбера дали имам драивери за моята видео карта (ati radeon 9600 pro) и какъв е той?Ако някои може да ми обясни как наи-лесно да се оправя с тези драивери ще съм му много благодарен,защото вече от доста време се занимавам с този проблем.Моля помогнете!Благодаря предварително! :)

Много груба грешка си допуснал, особено ако си решил да сложиш fglrx (от сайта на амд) защото поддръжката на всички техни карти под HD серията е спряна
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Що бе, ROKO__, нали vyrgozunqk го посъветва човека точно тъй да напарви, защото го е пробвал :) Аз доколкото разбрах става въпрос за налични по-старички драйвъри в сайта, които не могат да се подкарат с по-новия софтуер в новите убунтута. Може да не се поддържат вече тия драйвъри, ама ако работят по-добре от отворените (колкото и странно да може да звучи това)... Просто няма да ъпдейтва засега, ама по-важното е да вървят нещата :)
Иначе относно премигването, някой може да каже по-конкретно, ама аз бих те посъветвала да не очакваш чудеса и, ако не се намери решение, да се радваш на това, което имаш ;) (говоря ти като някой, който до преди няколко дена беше пред едно ати на 5-6 годинки и флаш игрички ѝ прегряваха компа още на 2рото ниво  ;D ;D ;D)
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Премигването най-вероятно идва от композитните ефекти... ( compiz-a )
Ако си си включил ефейтите, изключи ги преди да пуснеш някоя игра...
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Що бе, ROKO__, нали vyrgozunqk го посъветва човека точно тъй да напарви, защото го е пробвал :) Аз доколкото разбрах става въпрос за налични по-старички драйвъри в сайта, които не могат да се подкарат с по-новия софтуер в новите убунтута. Може да не се поддържат вече тия драйвъри, ама ако работят по-добре от отворените (колкото и странно да може да звучи това)... Просто няма да ъпдейтва засега, ама по-важното е да вървят нещата :)
Иначе относно премигването, някой може да каже по-конкретно, ама аз бих те посъветвала да не очакваш чудеса и, ако не се намери решение, да се радваш на това, което имаш ;) (говоря ти като някой, който до преди няколко дена беше пред едно ати на 5-6 годинки и флаш игрички ѝ прегряваха компа още на 2рото ниво  ;D ;D ;D)

То е факт че има и работят но със xorg 1.5 и ядро под 2.6.26 демек на нивото на fedora core 8 или mandriva 2008.0
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

vyrgozunqk

  • Гост
или убунту 8.04 или дебиан ленни или още доста... стига си флуудил бе :D
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
е хора опраих го проблема с премигването.Благодаря за помоща.Като включвам игрите си имам доста лаг.Има ли някъв друг начин да играя определена exe игра без wine? И също така може ли по някакъв начин да се намали лага с някви настроики на Wine или нещо друго? Моля Помогнете :)
Активен