Автор Тема: Problem s instaliraneto na driverite na video kartata ati 9600 pro-ubuntu 10.04  (Прочетена 7108 пъти)

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Imam sledniq problem.Tegla si driverite ot originalniq sait na ati(amd) puskam gi da mi gi installira i mi dava error.Probvah po drug na4in opisan v pomo6tniq centur na ubuntu no pak ne uspqh https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver
4etoh v mnogo forumi i pak ne moga da razbera kak da gi installiram molq pomognete  :'(
Активен

progmetal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 130
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: KDE 4.13.0
    • Профил
Новите драйвери на ATI поддържат само RV600 и по-нови (т.е. Radeon HD2xxx и нагоре). В момента би трябвало да си със свободния драйвер, който не е лош, единствено 3D ускорението и power saving функциите още не са на ниво. Имаш ли проблеми в момента? Ниски резолюции, проблемно видео или нещо подобно?
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Ne go znam tozi svoboden driver dai nqkakuv link da go probvam.V momenta iam problemi s dekstop grafikiti.Nemoga da si slagam nikvi effecti i e nqkva tejko.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Първо - ПИШИ НА КИРИЛИЦА!
Свободният драйвър би трябвало да си е дошъл и да се ползва с инсталацията.  Тя картата е старичка, не очаквай чудеса от нея. Какво значи "няква тежко" - работи бавно, някакви насичащи линии ли има, на колко процента държи процесора? Дай си пълната конфигурация. Какви ефекти искаш да пуснеш и много ли държиш на тях?
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Нямам никакви дривери за самата графика.Искам да си пусна dekstrop cube ефектите и нормалните от линукса дето са си.Тва дет казвам че върви тежко имам предвид че няам никви дривери за видео картата не че има резки и такиша моляте даи някви съвети да пробвам че вече 3 седмици не мога да се оправя.Благодаря предварително!
Активен

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Щом си използваш системата, значи имаш драйвер за видеото. Ако нямаше, щеше да имаш само черен екран и конзола. Просто драйвера който се ползва е явно свободният, който както ти казаха не поддържа 3д ускорение.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Еми явно да но не мога да използвам никакви ефекти и нз дори игрите ще ми тръгнат ли.Има ли някакъв начин да инсталирам драиверите или не?Кажете моля ви ако има ако не ми кажете на коя версия ще ми върви добре видео картата и няма да имам проблеми.Благодаря предварително!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
OK де под уиндоус имал ли си 3д ускорение и как е вървяло, какви игри си играл там? Какви игри искаш да играеш под Линукс? Дай изхода от
Код
GeSHi (Bash):
  1. grep -i LoadModule /var/log/Xorg.0.log
да видим кой драйвър ползва в момента.
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Pod windows si4ko si mi vurvi extra.Igraq dori wrath of the lich king s taq video karta.e tva mi izleze kat napisah komandata     nid@NiD-pc:~$ grep -i LoadModule /var/log/Xorg.0.log
(II) LoadModule: "extmod"
(II) LoadModule: "dbe"
(II) LoadModule: "glx"
(II) LoadModule: "record"
(II) LoadModule: "dri"
(II) LoadModule: "dri2"
(II) LoadModule: "ati"
(II) LoadModule: "radeon"
(II) LoadModule: "vesa"
(II) LoadModule: "fbdev"
(II) LoadModule: "fbdevhw"
(II) LoadModule: "vgahw"
(II) LoadModule: "int10"
(II) LoadModule: "ddc"
(II) LoadModule: "i2c"
(II) LoadModule: "fb"
(II) LoadModule: "ramdac"
(II) LoadModule: "xaa"
(II) UnloadModule: "vesa"
(II) UnloadModule: "fbdev"
(II) UnloadModule: "fbdevhw"
(II) LoadModule: "theatre_detect"
(II) LoadModule: "evdev"
nid@NiD-pc:~$
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
zabravih da vi kaja 4e otna4alo kogato go installirax linuxa praih nekvi nastroiki tam i pusnah effectite i ba4kaha i kato 4e li beshe dobre no reshix da installna driveri za video cartata nali za da e si4ko ok ama kat vidqh beshe dosta slojno opitah se go installiram drivera ama ne6o ne stana ta se precakaha i effectite i si4ko ako ima nqkuv na4in da iztriq si4ki driveri za video kartata det sum ka4il i da ostana na normalnite det sa linuxa, molq kajete go.Blagodarq predvaritelno
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
ПИШИ НА КИРИЛИЦА!!!

Щях да ти обяснявам надълго и нашироко как може да пробваш различните драйвъри, ама май няма смисъл.
Щом на голата инсталация са вървяли ефектите защо изобщо реши да си сменяш драйвърите на видеото??
Кажи как предпочиташ - преинсталация и повече няма да бараш настройките на видеото или дълги указания и диагностики за това как да намерим верния драйвър?
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
значи обясни ми надълго и нашироко щото баща ми форматира хард диска и сега няма да иска да преинсталира пак.Моляте помогни!Благодаря!  :-[
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
ако знаете как мога да си преинсталирам линукса без да си трия XP-то кажете да видя дали ще вървят ефектите.Как да го преинсталирам?
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
ei hora blagodarq za vnimanieto mislq 4e si opraih driverite shot sa si4ki effecti mi ba4kat perfectno shte napravq klip i shte vi dam link da vidite dali spored vas e ok
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
ei hora blagodarq za vnimanieto mislq 4e si opraih driverite shot sa si4ki effecti mi ba4kat perfectno shte napravq klip i shte vi dam link da vidite dali spored vas e ok

Ти неграмотен ли си, тъп ли си, турчин ли си, циганин ли си...??? Не разбра ли да пишеш на БГ, а?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Problem s driverite!!!
Настройка на хардуер
theshadowman 4 2447 Последна публикация Jun 28, 2004, 11:31
от Glupi
kak da si opravq nastroikite na video kartata?
Настройка на хардуер
SmIrNoFf 6 4130 Последна публикация Jan 28, 2005, 10:22
от Hapkoc
Ubuntu 6.10 sound & video problem
Настройка на програми
streetdesigns 12 4639 Последна публикация Dec 05, 2006, 19:41
от crazy_666
Ubuntu 7.10 video problem.
Настройка на програми
borvass 0 1833 Последна публикация Nov 30, 2007, 23:52
от borvass
Ubuntu VGA video card problem
Настройка на хардуер
recepti 4 3247 Последна публикация Jan 06, 2009, 15:47
от tyuio