Автор Тема: Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04  (Прочетена 8017 пъти)

fiksi

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04
« -: Sep 20, 2010, 15:46 »
Привет на всички ви от близо седмица обръщам форуми преваждам ТХТ-е с мисълта да намеря това което ми трабва като информация много се извинявам на членовете който подържат темата или цялостно форума ако темата ми не е за тук благодаря ви предварително
значи попаднах на линк със интересуващата ме тема която търся във нета наистина направих всичко каквото трябваше и рестартирах всичко ми бе изчезнало от браузера и не знаех точното заглавие на темата за да потърса отново
за това можеби ще се повторя със запитването ми
много съм начинаещ за първи път сядам на такава ОС тази ми най-много хареса от Linux Ubuntu Дистрибуция но имам желанието да си инсталирам ето това
http://gnome-look.org/content/show.php/Login-Scan-Fusion?content=54985
много ще се радвам ако ми помогне някого  :-*
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04
« Отговор #1 -: Sep 20, 2010, 16:16 »
System->Administration->Login Window, табчето Local, цъкаш на бутончето Add и избираш издърпания архив. Надявам се, че в по-новите версии на Гном и Убунту не е променено :)
Активен

fiksi

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04
« Отговор #2 -: Sep 20, 2010, 16:38 »
Благодаря много за вниманието но ми трябва команда за да въведа във ( rооt Терминала )
за да изкарам икона към ( Login Window ) защото във Linux Ubuntu 10.04 нямам такова нещо четох искало се със команда но само това  :'( и тогава да проверя насоката коята ми обясни във горния си пост

"табчето Local, цъкаш на бутончето Add и избираш издърпания архив. Надявам се, че в по-новите версии на Гном и Убунту не е променено"
« Последна редакция: Sep 20, 2010, 16:40 от fiksi »
Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Re: Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04
« Отговор #3 -: Sep 20, 2010, 16:52 »
@fiksi  Можеш да прочетеш това - цък.
Пускам линк, за да не го пиша отново.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04
« Отговор #4 -: Sep 20, 2010, 16:55 »
Командата е gdmsetup, ама май в по-новите версии има промени (да му се не види, нещо застарявам ;) ), понеже попаднах на това: http://ubuntuguide.net/manage-login-interfacegdm-theme-in-new-gnome-with-gdm2setup Предполагам някой по-запознат с новите моди ще те насочи повече :)

ПС. Изпревариха ме :)
Активен

fiksi

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04
« Отговор #5 -: Sep 20, 2010, 17:41 »
мммм
От това което споделихте нищо не стана кофти  :'(

Много се надявам някой да помогне
« Последна редакция: Sep 20, 2010, 21:33 от fiksi »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04
« Отговор #6 -: Sep 20, 2010, 22:27 »
какво толкова се чудиш. Сваляш темата в някоя папка.  Отваряш конзолата. Пишеш "sudo gdmsetup" без кавичките
стартираш програмата и ти се отварят настройките. една от секциите е за избор на екран за първоначално зареждане. Трябва да има някъде вдясно бутон "Добавяне". Натискаш го, отиваш до директорията в която си свалил темата и я инсталираш. Поставяш отметка върху темата с която искаш да ти стартира компютъра и си готов.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04
« Отговор #7 -: Sep 20, 2010, 22:37 »
какво толкова се чудиш. Сваляш темата в някоя папка.  Отваряш конзолата. Пишеш "sudo gdmsetup" без кавичките
стартираш програмата и ти се отварят настройките. една от секциите е за избор на екран за първоначално зареждане. Трябва да има някъде вдясно бутон "Добавяне". Натискаш го, отиваш до директорията в която си свалил темата и я инсталираш. Поставяш отметка върху темата с която искаш да ти стартира компютъра и си готов.
Нали в новите Гномове било по-различно... Абе, няма ли някой с нов Гном тука ;)

fiski, дай малко повече инфо какво не е станало,някое скрийншотче от настройките няма да е зле, редактирал си си поста, май беше по-подробен :)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04
« Отговор #8 -: Sep 20, 2010, 23:08 »
Утре ще опитам на ubuntu 10.04, които ползваме за служебен и ще ти кажа дали е същото. Аре лека нощ засега.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04
« Отговор #9 -: Sep 20, 2010, 23:51 »
Teмите по принцип се намират в /usr/share/gdm/themes
Аз не съм се занимавал подробно, но трябва да е същия принцип - разархивираш си архива на темата.Мисля, че нещо XSplash/usplash трябваше  да се "пипне" ::)
Има директория /usr/share/images - после добавяш директория xsplash
1. su
2.cd /usr/share/images
3.mkdir xsplash
там сваляй архивите (*tar.gz) на теми/login-screen-ове

Или си свали:
Код:
apt-get install gnome-splashscreen-manager
и после от Control Panel действай  ;)

ПП: Сега видях, че стъпки 1,2,3 всъщност не са задължителни, защото като стартираш spalsh-screen мениджъра те пита за пътя  [_]3
« Последна редакция: Sep 20, 2010, 23:55 от kalinik »
Активен

fiksi

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04
« Отговор #10 -: Sep 20, 2010, 23:56 »
какво толкова се чудиш. Сваляш темата в някоя папка.  Отваряш конзолата. Пишеш "sudo gdmsetup" без кавичките
стартираш програмата и ти се отварят настройките. една от секциите е за избор на екран за първоначално зареждане. Трябва да има някъде вдясно бутон "Добавяне". Натискаш го, отиваш до директорията в която си свалил темата и я инсталираш. Поставяш отметка върху темата с която искаш да ти стартира компютъра и си готов.
Нали в новите Гномове било по-различно... Абе, няма ли някой с нов Гном тука ;)

fiski, дай малко повече инфо какво не е станало,някое скрийншотче от настройките няма да е зле, редактирал си си поста, май беше по-подробен :)

Да редактирах поста и вече няма как да споделя ШОТ що вече литунукса ми е ГИБЕЛ или всичко ми стана във СИН екран и утре щи го занеса на ремонт не може да зареди сестемата или прецеках линукса от толкова въвеждане на каманди във терминала и нищо накрая просто преобърнах толкова форуми но напразно благодаря ви искрено  :'(
Активен

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04
« Отговор #11 -: Sep 21, 2010, 00:56 »
литунукса ми е ГИБЕЛ
Това е абсолютно култово! :)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04
« Отговор #12 -: Sep 21, 2010, 09:25 »
В екрана за влизане при убунту 10.04 няма опция "инсталиране", като при по- старите гномове. Надявам се да открия откъде се инсталират и сменяват.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

fiksi

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04
« Отговор #13 -: Sep 21, 2010, 12:32 »
В екрана за влизане при убунту 10.04 няма опция "инсталиране", като при по- старите гномове. Надявам се да открия откъде се инсталират и сменяват.

Привет наистина е смешно но човек така се учи но понякога е пагобно но вече всичко е нормално имам инсталиран Linux Ubuntu 10.04  Gnome на ново и нищо не е пипнато по него ще изчакам хора със конкретни отговори за този ЛОГИН много ми харесва не знам дано някой да помогне ами вие сами преценете по горните комента имало ли е смисъл да ги правя но вече всичко е минало
« Последна редакция: Sep 21, 2010, 12:40 от fiksi »
Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Re: Смяна на Login Linux Ubuntu 10.04
« Отговор #14 -: Sep 21, 2010, 14:04 »
Съмнявам се някой да може да ти помогне с инсталирането на тази тема.
Ако си прочел написаното в линка, който ти дадох, вече трябва да знаеш, че използваш нова версия на GDM. Темата, която си харесал, е със сигурност за предишната версия - GDM 2.20, защото е от 2007г.
В GDM 2.28 май може да се сменя само фона и визуалната тема на контролите (меню, бутони и т.н.). Ако имаше други възможности, досега някой щеше да ги е открил.

В последните няколко версии на GNOME са орязани и други възможности за настройка на средата, които бяха налични преди това (не е само екрана за влизане в системата). Като гледам какви ги творят и с GNOME Shell за версия 3.0, май ще се наложи да вдигна високо един среден пръст и да мигрирам към друга десктоп среда.
Не искам да ти оказвам влияние за избора на десктоп, но ако на всяка цена държиш да променяш облика на Login screen-а, май ще трябва да се насочиш към KDM и KDE десктоп. Ако твърдо си се спрял на GNOME, ще трябва да се примириш с възможностите, които той ти предлага в сегашната си версия.
Активен