Автор Тема: Откровено за Виндовс  (Прочетена 9587 пъти)

ismailov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 465
  • Distribution: ubuntu,mint,xubuntu
  • Window Manager: Xfce,lxde,cinamon,Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #60 -: Nov 01, 2010, 16:55 »
така всеки си избира сам с каква ОС да работи
но що за ттеб 2 часа са малко време за конфигурация на виндовс добре
преди едма седмица си качих убунтуту и ми отне точно 20 минути за добавяне на хранилищата и инсталиране на софтвеара всичко си беще качено в хранилищата
убунту си изтегли програмите и си ги инсталира къдео му е мястото
а много ми е интересно като кажат ама то линукса е само конзола :)
да така беще 90 години на миналия век
а в краина сметка които е учил мс дос в училище няма да се страхува и от така наречения терминал
пак казвам въпрос на вкус
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #61 -: Nov 01, 2010, 17:46 »
Тц тц тц... е аз като не съм учил дос в у-ще, сега трябваше да имам фобия от терминала... ;D Ама явно BASIC-а на правеца, ме е подготвил... ;)

В крайна сметка дос и терминала са доста различни и точно този дос, може да те отблъсне. Операциите в него стават доста по-трудно от тези в *nix терминалите, които идват и с доста спомагателни приложения към тях...
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #62 -: Nov 01, 2010, 17:57 »
Тц тц тц... е аз като не съм учил дос в у-ще, сега трябваше да имам фобия от терминала... ;D Ама явно BASIC-а на правеца, ме е подготвил... ;)

В крайна сметка дос и терминала са доста различни и точно този дос, може да те отблъсне. Операциите в него стават доста по-трудно от тези в *nix терминалите, които идват и с доста спомагателни приложения към тях...

Извръщенец :D и ти ли си учил на Бейсик ;D
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

danaildr

  • Гост
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #63 -: Nov 01, 2010, 18:15 »
Аз поради тази причина не инсталирам вече windows на никого. преди 2-3 седмици ме помоли един познат и си съсипах деня. А едно Убунту се инсталира за 20 мин. и се настройва за 10 мин.
Сложих 3 седмици преди 10 дена за по малко от час . Още час ми отне за донастройката,която включва също avatsa и ОО.Ако гледам безпристрастно на нещата -фен съм на линукс ,но няма какво да си кривя душата,че за мен windows 7 е най-доброто ,което е излязло от MS.Мога да се аргументирам ,но не мисля че тук му е мястото  и темата.
И аз имах възможност да разгледам, станалото преди седмица на една година, чудо на техниката Windows 7. Да това е най-добрия Windows до сега. НО това не може да ме накара да ползвам него. Ползвам си Дебиан у дома и Убунту на работа. Изкарвам пари ползвайки фрий софтуер.
Съвестта ми е чиста, защото не крада софтуер, работата върви безпроблемно. Какво повече му трябва на човека. А да една руса кака, може и червенокоса, никой не ги спомена до сега червенокоските.
« Последна редакция: Nov 01, 2010, 18:21 от danaildr »
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #64 -: Nov 01, 2010, 18:22 »
За всеки влак си има пътници.
Windows го плюят основно онези, които ползват "моднати", "хакнати", "кракнати" и всякакви други версии. Проблемите в лицензираният Windows са не повече от тези в Linux :)
Аз например във фирмата, където работя за 4 години съм преинсталирал най-много 7-8 Windows-a.
Ъпдейтите си му вървят редовно, има си антивирусна - и всичко си е ОК.
Откакто на 10 компютъра купихме Windows 7, пък спряха и текущите проблеми с "това или онова заби".

Относно Линукс/БСД няма какво да коментирам:
От 12 сървъра съм преинсталирал само един, и то по моя прищявка - защото беше със Slack, а мен той не ме кефи.... та му сложих FreeBSD.
За сървър не бих сложил нищо друго... освен ако няма да правя някакъв домейн контролер за Windows-ите, тогава ще е Вин:)

Имам малко "сблъсъци" и с платените Линукс дистрибуции... от СуСе съм разочарован, но с РедХат нещата стоят по съвсем друг начин... не случайно е един от най-използваните в корпоративна среда - просто 99% от "нещата" (ако мога така да се изразя) имат подръжка за РедХад, а за другите дистрибуции... не :) Не, че не може да си конвертинеш пакетите в .деб примерно, ама тогава ако стане нещо и съпорта ти казва: "Ееее, това що си го инсталирал на тоя линукс?" и трябва да се спасяваш сам....
И може би съвсем скоро всички сървъри ще са на РедХат...
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #65 -: Nov 01, 2010, 18:27 »

Съвестта ми е чиста, защото не крада софтуер, работата върви безпроблемно.

Тук никой не говори за крадене :)
Но.... факт е, че повечето фирми в БГ надуват лицензите МНОГО... колко хора знаят, че могат директно от МС да си купят "MAPS" лиценз, който дава 10 офиса, и то Enterprise, 10 Win 7 Pro, 10 Vista, няколко сървър лиценза и т.н. и всичко това - за 300 евро. Вярно, лицензите са валидни 1 година, но за такъв брой лицензи.. си струва.

Да не говорим за така нареченият "професионален" софтуер... надут е с по 30-40% сигурно.
И не, не им слушайте глупостите на разни търговци как имали едва 5-6 процента печалба :) Защото не е вярно.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #66 -: Nov 01, 2010, 18:38 »
http://www.youtube.com/watch?v=P7ycppO3gPE

Не знам за какво лаете още...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #67 -: Nov 01, 2010, 19:15 »
Това е отговора на въпроса :D

http://www.youtube.com/watch?v=d85p7JZXNy8
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #68 -: Nov 01, 2010, 21:40 »
Извръщенец :D и ти ли си учил на Бейсик ;D

BASIC-а беше причината да намразя програмирането за цял живот.  ;D Беше 1990-1991 г.
Активен

Без правила няма игра

ismailov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 465
  • Distribution: ubuntu,mint,xubuntu
  • Window Manager: Xfce,lxde,cinamon,Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #69 -: Nov 01, 2010, 22:54 »
ето ви едно откровение за виндовс
1.5гб ги копира за 40 минути
а в нас не ги усети
за главата се хванах :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #70 -: Nov 02, 2010, 00:55 »
BASIC не е лош език, стига сте чели глупостите на Дийкстра :) Следващият път преди да кажете нещо лошо за това, пробвайте да grep-нете "goto" в kernel source-а, ще ви заболи главата каква операционна система ползвате :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

sdotbalmer

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #72 -: Nov 02, 2010, 06:42 »
http://ru.fishki.net/picsw/102010/29/post/demotivator/demotivator051.jpg
пълна простотия е този линк-настройвам на Линукса само шарениите
« Последна редакция: Nov 02, 2010, 06:49 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #73 -: Nov 02, 2010, 06:46 »
  И да-тоя KNetworkManager-кога ли ще го дооооправят-само това ме дразни
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #74 -: Nov 02, 2010, 09:19 »
В KDE 4.5 е по- приличен, но вече ми остарява хардуера и не трябва много да се унасям по новости. Ако си с pppoe мениджъра много не ти е притрябвал. На мандрива това и харесвам, че каквато и графична среда да ползваш, мениджърът е един и същ.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png