Автор Тема: Как да намеря xorg.conf в Lubuntu  (Прочетена 6083 пъти)

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Как да намеря xorg.conf в Lubuntu
« Отговор #15 -: Apr 02, 2011, 18:52 »
Не мога да разбера кви са тея антични конфигурации?!? Защо xorg.conf трябва да има настройка на клавиатура? Няма ли си IBus или whatever... Не че троля, ама да правиш настройки на клавиатура и за това да ти трябва root... Кофти работа... LXDE си има аплет за пенала BTW, като вся нормална графична среда ( Дори Бозата )
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Как да намеря xorg.conf в Lubuntu
« Отговор #16 -: Apr 02, 2011, 18:53 »
Мерси, доволен съм и от това. Ако се наложи да ги сменявам ще ги подменя за една минута с конфигуратора, но се налага рестарт. Предполагам, че ако ползвах lubuntu нямаше да имам тези проблеми, но в lubuntu-desktop има доста програми, които не са ми нужни, но са част от метапакета и не мога да ги махна.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Как да намеря xorg.conf в Lubuntu
« Отговор #17 -: Apr 02, 2011, 18:57 »
Shoshon, нищо не разбрах от поста ти. Обяснявай малко по- подробно. IBus или whatever не ми говорят нищо. А xorg.conf няма в lxde.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Как да намеря xorg.conf в Lubuntu
« Отговор #18 -: May 04, 2011, 18:34 »
В новото Lubuntu след като напиша sudo dpkg-reconfigure console-setup, конфигураторът не ми предлага избор на клавиатурните подредби, и клавишите за смяна на подредбата. Същото се получава и в Дебиан testing. ще съм ви благодарен, ако ми дадете някаква идея по въпроса. Смяната на подредбите с конфигуратора беше много удобно решение за мен.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

c111100101

  • Гост
Re: Как да намеря xorg.conf в Lubuntu
« Отговор #19 -: May 04, 2011, 20:17 »
Като видях в това LXDE че не може бързо и удобно да се конфигурират две клавиатурни подредби бързо избягах от него. В крайна сметка ползвам една система или среда да ми е удобно и комфортно с нея а не да се мъча.

Иначе до сега най-изпипано LXDE с много яки графични ефекти видях в последния кнопикс. Ако някой иска да ползва тази среда препоръчвам да си инсталира кнопикса CD варианта. Това си е чист дебиан. После само малко се пипват хранилищата обновява се системата и честито. :)
« Последна редакция: May 04, 2011, 20:19 от c111100101 »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Как да намеря xorg.conf в Lubuntu
« Отговор #20 -: May 04, 2011, 20:57 »
Не знам докъде е стигнал Кнопикса, но не беше тръгнал на добре. Нищо, че е базиран на Дебиан. Бяха го претрупали с програми, а в листата с хранилища бяха направили такава каша, че беше немислимо да излезе читав след ъпдейт, ако не ги пипнеш. Сега не знам как е, но пак имам предубеждения към него. Lubuntu-то си го бива. Вече може да се сменява подредбата в графичен режим, скоро ще измислят и превключването.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

c111100101

  • Гост
Re: Как да намеря xorg.conf в Lubuntu
« Отговор #21 -: May 04, 2011, 21:49 »
Не знам докъде е стигнал Кнопикса, но не беше тръгнал на добре. Нищо, че е базиран на Дебиан. Бяха го претрупали с програми, а в листата с хранилища бяха направили такава каша, че беше немислимо да излезе читав след ъпдейт, ако не ги пипнеш. Сега не знам как е, но пак имам предубеждения към него. Lubuntu-то си го бива. Вече може да се сменява подредбата в графичен режим, скоро ще измислят и превключването.
Скоро тествах CD-to там няма никакви излишни програми а само основните. Ъпдейта мина успешно и не съм забелязал никакви проблеми. Иначе DVD-то е наистина претъпкано с програми.
Тестовете правих на флашка като системата се зареждаше от имидж но имаше и опция за заделяне на място за запомняне на индивидуални настройки. Зареждаше изключително бързо.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с Xorg.conf
Настройка на хардуер
pe6ohh 6 3240 Последна публикация Sep 29, 2004, 08:54
от pe6ohh
Съвместимост на xorg.conf?
Настройка на програми
abscent 0 1597 Последна публикация Jan 17, 2005, 15:49
от abscent
xorg.conf Редактиране
Настройка на хардуер
3viltux 8 4817 Последна публикация May 22, 2006, 04:26
от
xorg.conf
Настройка на програми
lamby 5 2579 Последна публикация Jun 25, 2005, 11:54
от lamby
xorg.conf
Настройка на хардуер
avri78 5 3431 Последна публикация Dec 11, 2005, 23:49
от avri78