Автор Тема: Проблем със стартирането на ядро при сървър Dell PowerEdge 1750  (Прочетена 4807 пъти)

freedj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 204
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Server
    • Профил
Здравейте,

Имам един сървър Dell PowerEdge 1750 с 2GB рам и само един процесор Intel Xeon 2.40GHZ. Проблема идва от това, че съм инсталирал един прост Debian Lenny 5.7 както си е по дефаулт с ядро: 2.6.26-2-686 . Когато компилирам ново ядро, примерно 2.6.33.5 при старт на ядрото минава известно време в чакане и накрая дава "Kernel panic". Преди настройката си копирам оригиналния ".config" файл на старото ядро, но резултата е същия (Пробвай и без да копирам ".confgi" файла). Същото се получава ако се опитам да инсталирам по-нови версии от сорта на Debian Squeezy или CentOS 6.0, при тях ядрото е по-нова версия и естеството на проблема идва някъде от там.

За момента направих ъпгрейд на BIOS-са както и на целия Firmware, но резултатите са същите за съжаление. Свалях рамта, но не е и от нея. Не ми се вярва проблема да идва от процесора, но нямам друг с който да тествам, така че това си остава като възможен проблем. Силно се надявам някой да е имал подобен проблем и да каже някакво решение.

Благодаря за отделеното време и Ви пожелавам приятен ден :)

Поздрави,
Костов
Активен

Linux is the LIFE!

dakev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Distribution: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD
    • Профил
    • WWW
Пробвай да забраниш ACPI в новото ядро (в линукс как става, убий ме не знам)   :D
Активен

freedj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 204
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Server
    • Профил
Пробвай да забраниш ACPI в новото ядро (в линукс как става, убий ме не знам)   :D

Нали не греша в синтаксиса при /boot/grub/menu.lst

Код:
kernel          /boot/vmlinuz-2.6.33.5 root=/dev/sda1 ro quiet acpi=off

Или имаш в предвид в самите настройки на ядрото преди компилация?
Активен

Linux is the LIFE!

Dojnow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 69
    • Профил
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Добро е, но мисля, че за сървър си имаше специализирани ядра.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Здравейте,

Имам един сървър Dell PowerEdge 1750 с 2GB рам и само един процесор Intel Xeon 2.40GHZ. Проблема идва от това, че съм инсталирал един прост Debian Lenny 5.7 както си е по дефаулт с ядро: 2.6.26-2-686 . Когато компилирам ново ядро, примерно 2.6.33.5 при старт на ядрото минава известно време в чакане и накрая дава "Kernel panic". Преди настройката си копирам оригиналния ".config" файл на старото ядро, но резултата е същия (Пробвай и без да копирам ".confgi" файла). Същото се получава ако се опитам да инсталирам по-нови версии от сорта на Debian Squeezy или CentOS 6.0, при тях ядрото е по-нова версия и естеството на проблема идва някъде от там.

За момента направих ъпгрейд на BIOS-са както и на целия Firmware, но резултатите са същите за съжаление. Свалях рамта, но не е и от нея. Не ми се вярва проблема да идва от процесора, но нямам друг с който да тествам, така че това си остава като възможен проблем. Силно се надявам някой да е имал подобен проблем и да каже някакво решение.

Благодаря за отделеното време и Ви пожелавам приятен ден :)

Поздрави,
Костов

2.6.33 не може да се компилира с конфиг от 2.6.26(това го знам от собствен опит).За да стане трябва да си смъкнеш пакет с ядро 2.6.33,да го разархивираш и да вземеш неговия конфиг.Тогава може да си го модифицираш и да си направиш собствено ядро.
Аз например си правя мое си ядро,след излизане на нов сорс в нестабилната версия на Дебиан:
http://packages.debian.org/unstable/kernel/
Но!Винаги смъквам и оригиналното дебианско ядро,публикувано по-горе на същата страница,напр.:
http://packages.debian.org/unstable/kernel/linux-image-3.0.0-1-686-pae
разархивирам го и му вземам конфиг-а,който използвам после за моя компилация.

Желая ти успех!
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

freedj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 204
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Server
    • Профил
Забравих да вмъкна, че съм пробвал без оригиналния .config файл, резултата беше същи. Пробвах да изключа ACPI както каза колегата по-горе, резултата беше същия. Други идеи?

Поздрави,
Костов
Активен

Linux is the LIFE!

dakev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Distribution: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD
    • Профил
    • WWW
Пробвай да забраниш ACPI в новото ядро (в линукс как става, убий ме не знам)   :D

Нали не греша в синтаксиса при /boot/grub/menu.lst

Код:
kernel          /boot/vmlinuz-2.6.33.5 root=/dev/sda1 ro quiet acpi=off

Или имаш в предвид в самите настройки на ядрото преди компилация?
До колкото зная този род сървъри, нищо че пише че работят безпроблемнно с линукс, за част от хардуера драйверите не са свободни. Имал съм проблеми със сървъри от този тип, специално с OpenBSD при което всичко се инсталираше и когато трябваше да  зареди OS стигаше до някъде и умираше. След което трябваше още при стартирането да изключа ACPI и вече заредил OS да създам ново ядро, със забранено ACPI. Но навярно проблема при теб се крие някъде другаде.
Активен

freedj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 204
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Server
    • Профил
Пробвах, като изключих ACPI опцията от ядрото след което компилирах, резултат никакъв... Ако е необходимо ще направя една снимка на точната грешка която излиза на машината?
Активен

Linux is the LIFE!

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Dell poweredge 2500
Настройка на хардуер
Bogo 2 3797 Последна публикация Feb 03, 2007, 15:23
от Bogo
Ubuntu и Dell Poweredge 1750 - SCSI дисковете не се разпознават
Сървъри
NikiKalin 9 5261 Последна публикация Aug 12, 2010, 22:46
от tarball
PowerEdge 1750 заслужава ли си ?
Сървъри
chen_dzen 35 10111 Последна публикация Feb 21, 2011, 00:38
от n00b
ново желязо Dell Poweredge 1950
Сървъри
Bogo 16 6870 Последна публикация May 28, 2012, 19:31
от go_fire
Dell PV MD3200i 1 бр., Dell PowerEdge R620 3 бр. и мрежово оборудване
Предлагане
daniel_vulchev 0 13131 Последна публикация Aug 06, 2015, 15:57
от daniel_vulchev