Автор Тема: Проблем с инсталацията  (Прочетена 1281 пъти)

cerebro

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Проблем с инсталацията
« -: Dec 11, 2011, 09:14 »
Добър ден! Нямам опит с Linux, но от скоро започнах да се интересувам от него. Направих си инсталационна флашка на Ubuntu 11.10, следвайки стъпките в официалния сайт. Желанието ми е като за начало да заложа на 2те операционни системи, в момента съм с XP, компютъра е лаптоп. Стигам до 2/3 от инсталацията и екрана ми "изгасва" (става черен). Чаках около 20 минути и прекъснах инсталацията. След това видях че са ми заети 3 ГБ и нещо, но до там. Някакви идеи ?

П.П. също ако знаете как да изтрия каченото до момента, че това място ми трябва :)
Активен

Intel

  • Гост
Re: Проблем с инсталацията
« Отговор #1 -: Dec 11, 2011, 10:32 »
Ръчно ли зададе дяловете? Пробвай с инсталация от диск и ако си задал предните ръчно ги преформатирай.
Активен

cerebro

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Проблем с инсталацията
« Отговор #2 -: Dec 11, 2011, 10:44 »
Не е ръчно. Имам обаче лек проблем. Компютъра си иска своя формат, но първо искам да пробвам Линукса (инсталиран) и евентуално като ми пасне, ще форматирам и ще остана само с него. Затова ми е много важно да си освободя вече заетото място от предната (неуспешна) инсталация. Мерси !
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с инсталацията
« Отговор #3 -: Dec 11, 2011, 10:51 »
Компютъра си иска своя формат...

Нищо не ти разбирам. А заетото място ще освободиш като пуснеш инсталацията на ново и форматираш този дял, който има заети 3ГБ.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

cerebro

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Проблем с инсталацията
« Отговор #4 -: Dec 11, 2011, 11:17 »
Исках да кача че компютъра ми е забавен, задръстен, може би и с вируси...
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с инсталацията
« Отговор #5 -: Dec 11, 2011, 11:19 »
Исках да кача че компютъра ми е забавен, задръстен, може би и с вируси...

Това няма нищо общо с инсталацията на линукса.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Проблем с инсталацията
« Отговор #6 -: Dec 11, 2011, 14:41 »
Аз бих ти препоръчал като за начало, да си сложиш Линукс-а на виртуалка! От личен опит, и аз така първоначално бях на дуал боот, но след няколко омазвания и преинсталиране и на двете, избрах виртуалката като по-добрия(за мен) вариант, като с напредването им размених местата :D . Сега Убунту ми е основна ОС, а Уиндоус на виртуалка, заради разни бизнес приложения.
Активен

cerebro

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Проблем с инсталацията
« Отговор #7 -: Dec 11, 2011, 16:06 »
Лаптопа ми е слаб, Intel Celeron 1.4 , ползвам го предимно за интернет, Windows не ми трябва. Просто го ползвам като застраховка, ако прецакам нещата с Ubuntu и да имам резервен вариант да си оправя компютъра :)
Активен

cerebro

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Проблем с инсталацията
« Отговор #8 -: Dec 11, 2011, 18:51 »
Vsichko e tok v momenta, samo ne znam kak da opravq ezika... Uj go instalirah Bulgarskiq ezik, no ne znam kombinaciqta kak da smenqm pisaneto na ezicite. Na mqsto za pisane kato dam desen buton otdolu izliza Languages, ot tam go smenqm na Bulgarian , no otnovo pisha na latinica... Nqkakvi idei ?
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Проблем с инсталацията
« Отговор #9 -: Dec 11, 2011, 19:17 »
Logout - Login
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

cerebro

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Проблем с инсталацията
« Отговор #10 -: Dec 12, 2011, 21:36 »
Оправих ги нещата :) За жалост следва нов проблем, днес пускам компа, избирам Ubuntu и ми дава черен екран с едно [OK] горе в дясно... как да процедирам ?!
Активен

cerebro

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Проблем с инсталацията
« Отговор #11 -: Dec 14, 2011, 13:31 »
горе в ляво:
Цитат
stsane disabled; edit /etc/default/saned
* Stopping cold plug devices
горе в дясно
Цитат
[OK]
[ OK ] * Stopping log initial device creation
[ OK ] * Starting configure network device security
[ OK ] * Stopping anac(h)ronistic crom
[ OK ] * Starting CUPS printing spooler/server
[ OK ]
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с инсталацията
« Отговор #12 -: Dec 14, 2011, 14:09 »
никакви виртуалки не дават инфо за Линукс, и въобще за каквото и да е, обаче боза на виртуалка е супер, само че на по-мощен компютър-препоръчвам Кубунту 10.10- изпитано дистро отпреди 1 година-таман за начинаещи-хем със максимални екстри
« Последна редакция: Dec 14, 2011, 14:11 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

cerebro

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Проблем с инсталацията
« Отговор #13 -: Dec 14, 2011, 18:39 »
Не успях да те разбера...

П.П. Дадох Alt+F1 но като напиша Username, не дава да пиша на Password => Invalid Login ... идеи ?!
Активен