Автор Тема: Копиране на MAC адрес и смисъла от това упражнение - обща информация  (Прочетена 13034 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
според мен повечето от хората дето влизат и четат тази тема е че искат да разберат дали може или неможе да се смени мак.Ако някои знае нека каже.Стига с тфа закона е такъв или онекъв тоя дето прави простотии нека си го мисли.Дали крадне или не ни е лично негов проблем.
Ако знаете кажете как и тфа е !!

Стига си викал бе! Виж, че в заглавието на темата е написано: "... обща информация". Има много други теми във форума, който описват как се сменя МАК адрес.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Е, нека вика. Намирането и четенето на инфото е къде, къде по-трудно нещо.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

luiji

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
Re: Копиране на MAC адрес и смисъла от това упражнение - обща информация
някои ако види къде пише в тази тема  Копиране на MAC адрес и смисъла от това упражнение каде е ще се извиня.
единственото нещо което видях е,как не трябвало да се крадне интернет и какъв е закона
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Копиране на MAC адрес и смисъла от това упражнение - обща информация
някои ако види къде пише в тази тема  Копиране на MAC адрес и смисъла от това упражнение каде е ще се извиня.
...

Ами започвайте да се извинявате -- посочил съм два начина, по които може да се смени MAC адрес. И се сещам за поне още два, но втория трябва да го проверя.
Активен

the lamer's team honourable member

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Темата е за обща информация. Не за лични нападки!

Смисъла от смяна на MAK адреса е само един единствен - да натопиш някой друг за твоите си бели. И спора законно ли е или не е просто безмислен - всички знаете че НЕ Е!!!
Ако искаш просто да крадеш нет от комшията или доставчика това НЕ Е НЕОБХОДИМО!!! Има поне 10-тина по-прости сигурни и ефективни чалъма.
 
Активен

luiji

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
ок грашката е моя извинявам се!!!!ми окдаи чалъмите насам хаха
Активен

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
ок грашката е моя извинявам се!!!!ми окдаи чалъмите насам хаха

Готово))))
1 Верният начин. Вземаш една подходяща бележка (стъклена с марков етикет) и отиваш на гости на комшията. Докато прочетете бележката той сам ще ти каже паролата.
2 Мързеливият начин. Питаш сина си - той отдавна е говорил с приятелите си и знае поне 2-3 пароли. (Ако още нямаш син зарязваш форума и отиваш да поправиш грешката)
3 ЕЕЕЕЕ Стигат и тия двата
Активен

hristo1988

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 40
    • Профил
Аз па искам да питам има ли начин да се сканират и извлекът мак адресите на цялата мрежа(защото мен ме ограничава до 5 мак адреса които са вързани на суича...). Колкото до това какво можеш да правиш с мак адреса на комшията... Общо взето само две неща:

1во Най-логичното е да влезеш с неговия мак, да отправиш някоя заплаха за терористичен акт, да му поръча нещо по интернет... се лоши работи

2ри Да ползваш интернет на аванта. Едва ли като се логнеш тук, в скайп, във фейса... ще останеш анонимен и няма да могат да те надушат :)

Какъв е извода? Ако си терорист/бандит кради мак адреса и правиш магарии без да могат да те разберат(много ме съмнява ама айде). Ако не си нито терорист нито бандит можеш да си завреш лан картата в задника, защото ако ползваш интернет за ежедневните си нужди, със крадените данни на комшията ти... рано или късно или провайдъра или комшията ти ще ти навре ланката по на дълбоко  >:D

Чл. 212а. (Нов -- ДВ, бр. 92 от 2002 г.) (1) (Изм. -- ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Който с цел да
набави за себе си или за другиго облага възбуди или поддържа заблуждение у някого,
като внесе, измени, изтрие или заличи компютърни данни или използва чужд
електронен подпис и с това причини на него или на другиго вреда, се наказва за
компютърна измама с лишаване от свобода от една до шест години и глоба до шест
хиляди лева.
(2) (Изм. -- ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Същото наказание се налага и на този, който, без да
има право, внесе, измени, изтрие или заличи компютърни данни, за да получи нещо,
което не му се следва.
« Последна редакция: Apr 07, 2012, 19:45 от hristo1988 »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Чл. 212а. (Нов -- ДВ, бр. 92 от 2002 г.) (1) (Изм. -- ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Който с цел да
набави за себе си или за другиго облага възбуди или поддържа заблуждение у някого,
като внесе, измени, изтрие или заличи компютърни данни или използва чужд
електронен подпис и с това причини на него или на другиго вреда, се наказва за
компютърна измама с лишаване от свобода от една до шест години и глоба до шест
хиляди лева.
(2) (Изм. -- ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Същото наказание се налага и на този, който, без да
има право, внесе, измени, изтрие или заличи компютърни данни, за да получи нещо,
което не му се следва.

Цитата ти е неуместен. По същата логика, може да ми цитираш и закона за от НК, който описва кражбата (на коли, домати, пари и т.н.).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

spec1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 230
    • Профил
Цитат:
"Аз па искам да питам има ли начин да се сканират и извлекът мак адресите на цялата мрежа" ...
 
  Има няколко начина, напр. с командата  arping
Пишеш скрипт ,който подава IP адреси като аргумент на arping
и си в музиката  ;D
 Сигурно има и други,по-добри начини,който знае, да сподели.


Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
nmap -sP 192.168.0.* но си има своите недостатъци.
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1172591
« Последна редакция: Apr 08, 2012, 11:47 от runtime »
Активен