Автор Тема: Декомпилиране/Деасемлиране на приложение на Windows  (Прочетена 8351 пъти)

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Отделно, че ако човека си е поиграл да си позащити сорса, което аз например правя, ще е и безсмислено да се губи време за дезасемблиране.

Би ми било интересно да си изгубя времето с деасембилиране на изпълним файл защитен от теб  [_]3 Защото аз все още достатъчно добре "защитен" софтуер не съм срещал  ::)

По-добре хвърли поглед тук, ако искаш с това да се забавляваш :)
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Ти сигурен ли си, че това, което искаш да направиш е законно.

Отделно, дори и да е законно, не съм сигурен дали е морално. Разработчикът се е потрудил, за да създаде някакъв продукт. Свободен е да му иска каквато прецени цена. Ако ти е скъпо не го купувай.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

AlexanderTop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
    • Профил
Не съм очаквал такива отговори, честно.
Някъде преди време бях чел, че идеята на Линукс е open source кода, но явно не е така напрактика ...
Разбирам да плащам за нещо което наистина да си заслужава, но не мога да се оставя да бъда изнудван.
Активен

OS:  Linux 4.7
System:Ubuntu12.10
Gnome 3.6
Kernel 3.5.0-27

stan_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Не съм очаквал такива отговори, честно.
Някъде преди време бях чел, че идеята на Линукс е open source кода, но явно не е така напрактика ...
Разбирам да плащам за нещо което наистина да си заслужава, но не мога да се оставя да бъда изнудван.

Ами какви отговори очакваш след като говориш за софтуер, който не е open source?
След като неискаш да бъдеш изнудван за нещо което неструва - намери алтернатива. Или сподели за какво става въпрос точно за да ти се даде по-адекватен отговор.
Активен

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Няма лесен начин да направиш това което питаш.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
... идеята на Линукс е open source кода, но явно не е така напрактика ...
Идеята на open source кода не е отваряне, разбирай открадване, на чужд софтуер, а софтуер, който е написан така, че всеки може да го променя и разпространява. Хубаво си чел, но грешно си разбрал.
Твоят полезен ход в момента е оформяне на задание и организиране на нещо като конкурс по оферти за разработка на нов софтуер, където може да искаш source кода да е твоя собственост или да търсиш open source решение, вършещо същата работа.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Драги Alexander, драги Top,

Идеята на линукс не е да дава конкурентни предимства на малки компании, спомагайки някой закон да бъде нарушен. Мисля че не осъзнавате добре опасната заблуда в която сте попаднали.

Моят съвет е да направите едно от следните неща:

1) Да платите на мутри да принудят въпросния разработчик да се откаже от творението си във ваша полза пред заплахата да му бъдат строшени разни крайници. Този подход се ползваше с успех сред инициативните предприемачи преди 10 години, но в последно време вероятно нещата са се променили.

2) Да платите няколко пъти повече пари за (в общият случай неуспешно поради ниската инвестиция и лошия материал) reverse-engineer-ване на софтуера.

3) Да платите няколко пъти повече пари за разработка на конкурентен продукт (тук инвестициите могат да се offset-нат от наемането на студентчета работещи на официално минимална заплата и с глоби, които докарват често неофициалната до минималната, както и с обещания за светло бъдеще). Резултатът също е съмнителен.

4) да платите лудите пари на въпросният нагляр и да си движите бизнеса спокойно. Но пък така не е интересно и на mastermind-а зад целия бизнес няма да му излезе име на предприемчив и находчив човек.

Както виждате, всички тези опции предполагат за съжаление да платите.

Предвид изброените варианти, изборът е ваш. Да си призная, искрено съм заинтересован от него, поради статистически причини.
« Последна редакция: Apr 07, 2012, 00:20 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Има и алтернативни варианти... но всичко зависи от начина на защита (ако изобщо има такава).

Понеже болшинството тук сте все големи специалисти (с малки изключения) само да ви светна че OllyDBG не е подходящ за .Net приложения, а MSVS 2010 има C++, C#, VB.Net. Докато не го види специалист, уви всички гадаения са безполезни.

@gat3way - точка 2 е доста интересна, но това което си описал е вярно! Обаче мамата му е в детайлите, а тях не ги знаем. Винаги има вариант и другата страна да се е направила на интересна и да е решила да си уреди живота с един удар и извиване на ръце.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Не съм очаквал такива отговори, честно.
Някъде преди време бях чел, че идеята на Линукс е open source кода, но явно не е така напрактика ...
Разбирам да плащам за нещо което наистина да си заслужава, но не мога да се оставя да бъда изнудван.

Сашко, чувствам, че при теб проблема не е в изнудването, ами в авантата! Освен, че другите преди мен ти казаха за грешните разбирания за свободен софтуер, някак си е необяснимо това, че хем е скапан софтуера и не си заслужава парите, хем не търсиш вариант да го смениш, а да го ползваш безплатно!

Аз от 2-3 години се занимавам с Линукс и заради това изнудване от "автори" предпочитах да си платя да ми направят крак/емулатор, но не и лиценз! Сега с времето ми остана само 1-2 програми които ползвам по този начин, но не е съвсем безплатно.

 
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Сашко, чувствам, че при теб проблема не е в изнудването, ами в авантата! Освен, че другите преди мен ти казаха за грешните разбирания за свободен софтуер, някак си е необяснимо това, че хем е скапан софтуера и не си заслужава парите, хем не търсиш вариант да го смениш, а да го ползваш безплатно!

В грешка си човек. Не е заради авантата, по-скоро бих му опреличим проблема на такъв - да имаш ERP система, и за всяка нова промяна да ти искат 10К и отгоре. Защо не я смениш? - защото вече предпиятието ти работи от години с нея. Защо не я преправиш сам? - защото е на Windows App и имаш само крайния продукт.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
В грешка си човек. Не е заради авантата, по-скоро бих му опреличим проблема на такъв - да имаш ERP система, и за всяка нова промяна да ти искат 10К и отгоре. Защо не я смениш? - защото вече предпиятието ти работи от години с нея. Защо не я преправиш сам? - защото е на Windows App и имаш само крайния продукт.
Това е нормална ситуация за големите ERP/CRM/??? системи, особено ако искате сериозна промяна/къстомизация. И не зависи от платформата, която може да е даже Линукс
Активен

0x2B|~0x2B

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
В грешка си човек. Не е заради авантата, по-скоро бих му опреличим проблема на такъв - да имаш ERP система, и за всяка нова промяна да ти искат 10К и отгоре. Защо не я смениш? - защото вече предпиятието ти работи от години с нея. Защо не я преправиш сам? - защото е на Windows App и имаш само крайния продукт.
Това е нормална ситуация за големите ERP/CRM/??? системи, особено ако искате сериозна промяна/къстомизация. И не зависи от платформата, която може да е даже Линукс

Аз дадох просто пример. Не че проблема на Сашко е такъв.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Не, на Сашко проблема не е свързан с ЕРП система! При тези ситеми, внедряването и поддръжката е в пъти над лиценза на самия софтуер и той не би трябвало да има проблем, защото други хора се грижат за това!
Чувствам, че проблема му е свързан с някой специализиран софтуер, за който също се намират лякове, но не по торентите, а срещу заплащане, но на него и това му идва "дебело" :D
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Така и така вече сме в коша - ще ви кажа, че започвате страшно да ме ядосвате! Тъпи ли сте и двамата - и кое не разбирате от "например"?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Така и така вече сме в коша - ще ви кажа, че започвате страшно да ме ядосвате! Тъпи ли сте и двамата - и кое не разбирате от "например"?
Това, че сте в Коша, не означава, че не ви наблюдавам ;) Иначе, и аз съм "за" да спрем с догадките и авторът да каже за какво му е да прави такива неща (макар че мисля, че той вече получи достатъчно отговори по въпроса си и темата е горе-долу приключена).
Активен