Автор Тема: прехвърляне на фаилове от linux cluster -linux dectop  (Прочетена 18662 пъти)

Ivan_mihailov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Здравейте

Аз имам няколко въпроса относно това как може да се прехвърлят файлове от едната система на друга. И прехвърляне на данни linux-server windows home pc.

Първоият проблем е следният. Аз прехвърлям без проблем данни със scp. Но когато се опитвам да използвам scp с ip и някой слушащ порт на моя домашен линукс(по скоро емулатор linux) нещата увисват.
Проблема е, че нямам netcat и не мога да си отворя порт. Това което правя е да използвам
Код:
netstat -a | grep "LISTEN"
.
Ще бъда много благодарен ако някой ми даде информация, как се осъщесвява трансфера.
И как да отворя порт.

Един чисто теоретичен последн върпос ..

Възможно ли е с scp и ip да се копира на windows pc


Благодаря предварително за помоща и отделеното време да прочетете моята тема.
С уважение
Иван
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил

Възможно ли е с scp и ip да се копира на windows pc

1. на предишния въпрос - порта на виртуалката трябва да се пренасочи така че да е видим извън виртуалната машина
2. да, един примерен начин е инсталиране на cygwin и пускане на ssh демон
Активен

0x2B|~0x2B

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
2. да, един примерен начин е инсталиране на cygwin и пускане на ssh демон
Ако не се лъжа някой хора си правят упражнението да пишат ssh демон за виндовс, така че cygwin не е задължителен. Освен това виси въпроса в каква посока става копирането, ако е виндовс към линух PuTTY има парче софт за това, плюс 1001 ftp клиенти за виндовс поддържат ssh. Но това упражнение си е чисто излишно, виндовс и без това стартира споделяне на дискове и директории по SMB протокола, всеки линух може да открие и се свърже към вин станция, проблемът обикновено е с комбинацията юзер/парола.

Ivan_mihailov, не може просто да "използваш scp с ip и _някой_ слушащ порт на твоя домашен линукс". На слушащия порт трябва да слуша ssh демон, който да инсталираш и стартираш. Например openssh-server, който със сигурност го има в хранилището на твоята линух дистрибуция. Портът по подразбиране е 22, освен ако не го смениш в конфигурацията.
« Последна редакция: Apr 28, 2012, 18:31 от dejuren »
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

Ivan_mihailov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Бихте ли бил така добър да ми кажете как се използва putty за теази цел. Аз се опитвам да копирам от Линукс кластер на моя домашен компютър. Имам инсталиран емулатор.
Не разбирам от портове и мрежи, за това и търся помоща.
Обикновенно от линукс/линукс и мак/линукс копирам много порсто
Код:
scp -P 221 file  mihailov@123.45.67.89:~/


Като преди това съм видял кой порт слуша.

Поблема е следния: В дос ползам пак
Код:
netstat -a
И виждам кои портове слушат, същото както в линукса. И пак ползвам
Код:
scp -P (намерен с netstat -a ) file  mihailov@123.45.67.89:~/


Но ми дава connection lost с телнет също не става.

Ще съм ви много благодарен ако ми дадете насока как да направя тези манипулации. Ако изобщо са възможни.





 
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А на мен не ми е ясно пък, какъв е тоя великия Linux CLUSTER, от който ще се прехвърлят някакви си файлове ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Ivan_mihailov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Сериозен е много
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Е сигурно, щом е клъстер от няколко Линукс машини. Сега, уточни малко, че никак добре не си го обяснил. От къде към къде ще прехвърляш ? От един Линукс към друг ? От Линукс към Windows машина ? Или трети вариант е.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Ivan_mihailov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Аз мога да копирам от клъстера без проблем на друг линкус ина макбука ми. Това което е проблем е да копирам на лаптопа ми който е с юникс емулатор от кластера. Най доброто което можах да направя е да ползшам пути като ssh demon. Дадох му един от портовете на лаптопа и на ssh опцията ползвам динамик и ауто. Но когато го заредя дава conncetion refused.
Това което се опитвам да правя е съвсем просто. Не знам коя по конкретна информация би била полезна
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ами по какъв протокол искаш д апрехвърляш ? Или по-правилно, какво имаш запуснато на Линукса ? Наясно ли си с това ?

- SMB
- FTP
- HTTP

И ще минава през Интернета, нали ? Тогава SMB няма да свърши работа. Ако имаш там на Линукса пуснато FTP, просто направи ftp сесия от Windows-a до Линукса. И да не е sftp, а нормална ftp конекция, пак ще ти прехвърли файловете. От Windows-a можеш да ползваш всеки един GUI ftp клиент, или конзолното му ftp.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Ivan_mihailov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Аз по принцип ползвам ftp. но не съм голчм спец и не мога да кажа много. Аз се занимавам с domane decomposition. Ползвам кластер и векторна машина да си пускам паралелните кодове но всичко относно връзки и проксита ми е нагласнео от администратора. Явно следващата седмица тябва да го викам.
Имам един много порст въпрос

когато видя че имам отворен порт, на който пише СЛУШАЩ в дос, и пробвам scp от юникс машина защо дава connection refused.

Код:
ssh: connect to host 123.45.67.89 port 1124: Connection refused
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Стандартния порт за ftp е 21. За да направиш конекцията до Линукса, трябва да си сигурен, че порта там е отворен и ftp демона ти е работещ. А командния ти ред в Command Prompt-а на Windows-а ти ще е най-стандартния:

ftp server_IP
или:
ftp server_name

Ако пък конзолната работа, не ти е най-силната страна, по-добре ще е ако си инсталираш набързо един графичен ftp клиент за Windows, примерно Filezilla. Free, чудесно работещ, с хубав и интуитивен интерфейс. Но трябва да си знаеш хоста/IP-то на сървъра и порта, на който работи ftp демона ти там на Линукса (ако разбира се не е дефолтния 21 порт). А ftp сесия можеш да направиш и с браузера (ftp://server_name:21 примерно само). Успехи пожелавам.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Ivan_mihailov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Balgodaria za otledenoto wreme i pomostta.
uspeh
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
cluster za linux
Търсене
obla4e 3 5239 Последна публикация Oct 29, 2003, 14:25
от subn3t
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 7493 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork
Dual boot Linux and Windows XP (Linux installed first) ПРОБЛЕМ !!!
Настройка на програми
XaMeLeOnA 36 39405 Последна публикация Nov 06, 2011, 02:58
от Compare
Cluster за изчисления
Общ форум
rcbandit 12 6550 Последна публикация Nov 18, 2011, 22:45
от gat3way
Проблем с linux cluster
Хардуерни и софтуерни проблеми
evolintend 13 5674 Последна публикация Jun 21, 2017, 14:30
от evolintend