Автор Тема: warehuse open na xbuntu 12.4  (Прочетена 2574 пъти)

a2k

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 32
    • Профил
warehuse open na xbuntu 12.4
« -: Dec 24, 2012, 16:10 »
С каква команда трябва да стартирам горепосочената програма от терминала.Понеже от нейната си икона не тръгва та да се види къде е проблема защо не се стартира ::)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: warehuse open na xbuntu 12.4
« Отговор #1 -: Dec 24, 2012, 17:03 »
Най-вероятната причина за нетръгването, ако си инсталирал от инсталера, е в не инсталирани пакети на MONO! Инсталирал ли си моно?

sudo apt-get install mono-complete
Активен

a2k

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 32
    • Профил
Re: warehuse open na xbuntu 12.4
« Отговор #2 -: Dec 24, 2012, 17:19 »
Да mono-comlete беше последния пакет който инсталирах от посочените ми эа нужни ;
libgdiplus
libglade2.0-cil
libgtk2.0-0
libgtk2.0-cil
libmono-cairo4.0-cil
libmono-corlib4.0-cil
libmono-i18n4.0-cil
libmono-system4.0-cil
libmono-system-data4.0-cil
libmono-system-web4.0-cil
libmono-system-windows-forms4.0-cil
mono-runtime mono-complete  ;Като цъкна на иконата стартира се эа секунда и иэчеэва
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: warehuse open na xbuntu 12.4
« Отговор #3 -: Dec 24, 2012, 22:13 »
Като цъкна на иконата стартира се эа секунда и иэчеэва
Отвори един терминал. Хвани иконата с мишката и я пусни в терминала. Цъкни в терминала с мишката (може и да не е необходимо, ама не съм сигурен) и натисни Enter. Това, според мен, би трябвало да стартира програмата. Би трябвало в терминала да се изпишат суматилък съобщения и последните 2-3 реда да съдържат информация за грешката.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Re: warehuse open na xbuntu 12.4
« Отговор #4 -: Dec 25, 2012, 13:40 »
Тъй като взех този проблем присърце, аз направих следното:
1. Инсталирах едно чисто Xubuntu;
2. Обнових го с последните Updates;
3. Инсталирах MySQL сървър през Software Central;
4. Свалих си .deb пакета, който е публикуван на сайта http://www.microinvest.net

И всичко заработи от раз. Никакви конзоли, никакво писане на команди. Само с мишката и Next, Next, Next, всечко отне 20 минути. Работи перфектно!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: warehuse open na xbuntu 12.4
« Отговор #5 -: Dec 25, 2012, 13:43 »
Евалла. Бог си.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: warehuse open na xbuntu 12.4
« Отговор #6 -: Dec 26, 2012, 00:04 »
Тъй като взех този проблем присърце, аз направих следното:
1. Инсталирах едно чисто Xubuntu;
2. Обнових го с последните Updates;
3. Инсталирах MySQL сървър през Software Central;
4. Свалих си .deb пакета, който е публикуван на сайта http://www.microinvest.net

И всичко заработи от раз. Никакви конзоли, никакво писане на команди. Само с мишката и Next, Next, Next, всечко отне 20 минути. Работи перфектно!

И, ако човека иска да си работи с безплатната версия, без допълнителните платени модули, дали ще му е приятно, да излизат постоянно някакви съобщения, че това и онова било платено и иска лиценз?
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: warehuse open na xbuntu 12.4
« Отговор #7 -: Dec 26, 2012, 01:38 »
И, ако човека иска да си работи с безплатната версия, без допълнителните платени модули, дали ще му е приятно, да излизат постоянно някакви съобщения, че това и онова било платено и иска лиценз?
По какъв начин отговорът на този въпрос ще помогне на автора на темата да си реши проблема?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: warehuse open na xbuntu 12.4
« Отговор #8 -: Dec 26, 2012, 02:13 »
И, ако човека иска да си работи с безплатната версия, без допълнителните платени модули, дали ще му е приятно, да излизат постоянно някакви съобщения, че това и онова било платено и иска лиценз?
По какъв начин отговорът на този въпрос ще помогне на автора на темата да си реши проблема?

Ами представи си, че съм си играл с този софтуер да търся решения за приятели и ми е малко или много познат, но още не съм минал на 12.04 за го пробвам при мен защо не иска.
От друга страна, инсталера за безплатната версия без допълнителните платени модули(които ми се струва, че ще пречат в работата, ако няма да си ги купува и ползва) не е като другия .deb пакет който да си изтегля зависимостите, а трябва да се гадаят кои пакети на моно да се теглят или цялото моно.
След като не тръгва с инсталирането на mono-complete, явно е омазал нещо настройките или изисква и допълнителни пакети които ги има в Убунту, но липсват в хУбунту.
На Убунту 12.04 съм го инсталирвал на виртуалка без проблем, но беше доста отдавна и от тогава имат поне няколко версии.
Активен

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Re: warehuse open na xbuntu 12.4
« Отговор #9 -: Dec 26, 2012, 12:17 »
Интересно ми е как backinblack изразява мнение като не е разглеждал последните версии на продукта. Като минимум:
1. Пълната версия на продукта съдържа всички безплатни модули + допълнителни платени. Целият бизнес спокойно може да се управлява само с безплатните модули, платените съдържат само екстри (графики, анализи, редактор на документите, моделиране на собствени справки, Тъч-скрийн). За справка вижте любимия, възвеличен Android, там всичко е на Free + Commercial версии;
2. В последните версии ограничението на платените модули е 1000 операции. За определен магазин например 1000 продажби (например в бутик) е почти 1 година работа. Слабо вероятно е сериозен бизнес с хиляди операции да не може да си позволи някаква малка такса за платените модули;
3. Чрез правата на достъп всеки може да си "скрие" платените модули. И тогава му остават само безплатните модули.

backinblack, отделете време за да разгледате продукта, смешно е да давате консултация за нещо, което дори не сте разгледали. Нещо като вица "Чукчи писател, чукчи не читател..." за онзи, който написал роман, но не го е прочел нито веднъж.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: warehuse open na xbuntu 12.4
« Отговор #10 -: Dec 26, 2012, 16:38 »
Интересно ми е как backinblack изразява мнение като не е разглеждал последните версии на продукта. Като минимум:
1. Пълната версия на продукта съдържа всички безплатни модули + допълнителни платени. Целият бизнес спокойно може да се управлява само с безплатните модули, платените съдържат само екстри (графики, анализи, редактор на документите, моделиране на собствени справки, Тъч-скрийн). За справка вижте любимия, възвеличен Android, там всичко е на Free + Commercial версии;
2. В последните версии ограничението на платените модули е 1000 операции. За определен магазин например 1000 продажби (например в бутик) е почти 1 година работа. Слабо вероятно е сериозен бизнес с хиляди операции да не може да си позволи някаква малка такса за платените модули;
3. Чрез правата на достъп всеки може да си "скрие" платените модули. И тогава му остават само безплатните модули.

backinblack, отделете време за да разгледате продукта, смешно е да давате консултация за нещо, което дори не сте разгледали. Нещо като вица "Чукчи писател, чукчи не читател..." за онзи, който написал роман, но не го е прочел нито веднъж.

Не казвам нищо лошо за продукта ви! Версията Плюс съм я разглеждал малко и поради липса на интерес към платените модули съм приключил с разглеждането и.
На чистата безплатна версия ми липсваха функционалности които и в платената липсваха и поради тази причина се отказах да се занимавам с вашия продукт.
Според моите разбирания, не бизнеса трябва да следва софтуера, а софтуера бизнеса, но това е вече съвсем друга тема.
Малко ми е смешно положението, програмисти правят софтуер който не знаят как да инсталират :D .
Не веднъж съм обяснявал във вашия форум как се инсталира на 10.04 с описание на нужните  допълнителни пакети, по същия начин съм го инсталирал и на чисто Убунту 12.04.
Ако те мързи да напишеш една проста инструкция, поне забоди една от темите ми най-отгоре.
На xUbuntu не съм пробвал, но би трябвало с добавяне на същите допълнителни пакети да тръгне, ако в по-новите версии не сте добавили изисквания и за други пакети.
Да не говорим пък за инсталационното исо на което сте изкормили куп важни функционалности за да го сместите на СД и хората като ви се доверят и го инсталират и почват въпросите свързани с принтерите.
Активен

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Re: warehuse open na xbuntu 12.4
« Отговор #11 -: Dec 26, 2012, 19:42 »
Можете ли да защитите думите си:
"Малко ми е смешно положението, програмисти правят софтуер който не знаят как да инсталират ."
или сте ги написали без да мислите?
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Cyr za Open Writer ot Open Office
Настройка на програми
line 3 5108 Последна публикация Sep 11, 2009, 23:50
от Odido
Open Office
Настройка на програми
jojopara 1 2456 Последна публикация Jun 28, 2003, 18:16
от kennedy
Open GL
Настройка на хардуер
KageMusha 7 3977 Последна публикация Jul 07, 2004, 01:20
от KageMusha
Open PC
Хумор
sebastianz55 8 3572 Последна публикация Nov 08, 2004, 20:24
от Филип Бонев
open() проблем
Общ форум
dwni2 12 3133 Последна публикация Nov 16, 2012, 10:20
от borovaka