Автор Тема: ММТ програма за България  (Прочетена 5295 пъти)

RVMarkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
    • WWW
ММТ програма за България
« -: Mar 09, 2013, 21:09 »
МЕ-ММТ политическата програма за действие в България ще възстанови държавността и просперитета, а оттам и общото благосъстояние на всички българи.

Нека дискутираме!

http://bulgaria-mmt.blogspot.com/2013/01/blog-post_19.html

Забележка: Непременно се запознайте и със 7-те измами на икономическата политика:

http://bulgaria-mmt.blogspot.com/p/blog-page.html
Активен

БЪЛГАРИЯ МЕ-ММТ

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5298
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: ММТ програма за България
« Отговор #1 -: Mar 09, 2013, 21:25 »
Ши ни опрай.........МАМАТА.

Хахахахахаххаааааааааааааааааа
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

RVMarkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
    • WWW
Re: ММТ програма за България
« Отговор #2 -: Mar 09, 2013, 21:41 »
Ши ни опрай.........МАМАТА.

Хахахахахаххаааааааааааааааааа

15 минути бяха достатъчни?
Активен

БЪЛГАРИЯ МЕ-ММТ

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ММТ програма за България
« Отговор #3 -: Mar 09, 2013, 22:17 »
Вчера по нощите се прибирам стабилно почерпен и гледам някой ми писал в темата и блъска връзки към ИМ-ММТ Б-я.

Викам си бЪхти сега да ощастливя ли жената по случай празника или да четеме тука?! Избрах да видя що за животно е туй ММТ.

И от тогава до в момента продължавам да чета пледоариите там. Още снощи човека ми събра очите. Предлага отмяна на всички данъци освен ДС/ТС, всъщност за таксата смет не съм сигурен дали не предлага отмяна. Всички са щастливи, мразим да плащаме.

Опа хубаво, ама само няколко реда по-надолу предлага правителството да назначи всички безработни. От де бе шопе, туко що остави Бойко без пара̀? То щото ДС е местен данък.

Гледам и се пуля. Викам то че виното и ракията са ми в свише вярно, ама тоя  какво разправя?

Прави ми впечатление и друго нещо. Има много подробна първа точка дето отменя инвестиционното банкиране. Това хубаво. Тука сме заради несъществуващите деривати.

После все по-малко обосновка. Така еманацията към третата точка. Цитирам:

Цитат
На Б-я ѝ трябва втора АЕЦ.

Обосновка нула, нЕма. Void null както се е кръстил виден ветеран у форому. Пу язък, пропаднал hater на атома като мен не мож' да се разгърне. Нищо тук си имаме тема с 34  стр. по темата.

Днес по някое време ще установя, че забележителната първа точка е пряк препис от негов превод на писмо до Федя пратено от хамерикански милионерин.

Не че нейде двадесет и четири часа, не се напъвам по темата да се сетя аджеба що беше туй „фиатна“. Викам не като да е произведена от жабарите, значи не ще да е автомобил. Ще да е „конвертируема“ стигам до заключение след всичко изчетено.

Та нищо ново. Имаме си поредната смахната теория родена оттатък голямата локва.

Този Марков ме шашардишваше на всяка крачка. Написал е публикация, за да обясни, че всички коментари се модерират, защото … някой да не би да го нарекъл идиот.  Не бе него няма, ама аверчето му М. със сигурност.

Щял да се пресели в Б-я. Естествено и аз бих се преселил нейде дето всеки слуша безумията ми. То и Дянков се пресели у нас за три години ;)

В общи линии да обясня какво точно представлява ИМ-ММТ. Според нея няма никакъв проблем правителството да трупа дефицит в космически порядъци, а централната банка да печата пари със скоростта на вестници. Защо?

Ами за да се осигури пълна заетост и производителност на предела. Я пак? Наливаме пари в Стопанството, колкото трябват. И отново? Да бе пич, прочел си, каквото си мислиш.

Има тънки моменти. Правителството назнача само безработни и то за време. У нас ще бъдат на главъ 400 кинтажа, а у хамериканско десет гущера на час. Това защото частника предпочитал да назначава вече работещи, а не безработни. Като бизнеса му притрябват хора, предлага 400,01 и получава човека. Да Ве точно това е написал, срещу ст'инки всеки сменя работата.

Колко временна е тая заетост? Ама очаквате Марков да даде отговор? А стига де.

В едната публикация на Марков му задават (твърде логично) въпроса, що за доверие ще има тая валута дето я печатаме до безкрай? Давам три опита да се опитате да познаете, какво отговаря. Стига! Никой не позна.

Доверието нямало нищо общо. Да Ве сериозно. Точно това отговори човека.

Няма проблем, че сам твърди, че в собствената валута можеш да купиш само това, което се предлага в нея.

Много интересно е, че през цялото време нарича политикономията с англоезичният термин икономикс. Пише, че живеел в Нови Йорк. Може би това е обяснение, ама не седи добре.

И се е снимал на прочутият протест „Окупирай Wall street“. От снимката се чудиш оти анаболен батко се прави на клошар. Смърди. Естествено като аспартама.

И още една интересна подробност. През цялото време апелира за разграничение между макроикономика и микроикономика. Но… Точно така. Непрекъснато ползва цитати от учебника по микроикономика, за да доказва тези в макроикономиката.

И таквизи едни нещица. По някое време ми идваше да си скъсам дипломата, защото явно нищо не съм научил за две петилетки изкарани по техникуми и академии. Лошо няма. Този М. (автора на булевардната теория) е симпатичен луд.
« Последна редакция: Mar 09, 2013, 22:22 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: ММТ програма за България
« Отговор #4 -: Mar 09, 2013, 22:55 »
Аз предлагам авторът на темата да бъде така добър да ни се представи (как се казва, къде живее, каква е връзката му с Линукс и свободния софтуер). Не искам да си мисля, че се е регистрирал тук само за да ни зарибява с политическите си идеи.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ММТ програма за България
« Отговор #5 -: Mar 09, 2013, 23:06 »
Предлагам следващият път като отиде да си купи кола, да тегли заем от мутрите. Така или иначе ще получи от тях нищо повече от едни хартийки, дето като ги внесе в банката, касиерът направо ще отиде и ще ги нареже. А когато лихварите почукат да го питат какво става с парите, да им развие същата тази теория.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

RVMarkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
    • WWW
Re: ММТ програма за България
« Отговор #6 -: Mar 09, 2013, 23:22 »
Цитат
На Б-я ѝ трябва втора АЕЦ.

Обосновка нула, нЕма. Void null както се е кръстил виден ветеран у форому. Пу язък, пропаднал hater на атома като мен не мож' да се разгърне.

Цитатът е грешен. Никъде не съм споменал ВТОРА централа. Всъщност целта е да постигнем "електрическа" независимост и ако можем да го постигнем без атомна централа - още по-добре! Нямам никакви проблеми тук.


Днес по някое време ще установя, че забележителната първа точка е пряк препис от негов превод на писмо до Федя пратено от хамерикански милионерин.

Няма нужда, аз сам бях обявил, че документът на Уорън Мозлър ще бъде част от бъдещата програма за България.  :D

http://bulgaria-mmt.blogspot.com/2013/01/blog-post_4.html

В общи линии да обясня какво точно представлява ИМ-ММТ. Според нея няма никакъв проблем правителството да трупа дефицит в космически порядъци, а централната банка да печата пари със скоростта на вестници. Защо?
Ами за да се осигури пълна заетост и производителност на предела. Я пак? Наливаме пари в Стопанството, колкото трябват.

Дефицити или излишъци, позволяващи поддържането на пълна заетост и стабилни цени, нито по-големи, нито по-малки.

Има тънки моменти. Правителството назнача само безработни и то за време. У нас ще бъдат на главъ 400 кинтажа, а у хамериканско десет гущера на час. Това защото частника предпочитал да назначава вече работещи, а не безработни. Като бизнеса му притрябват хора, предлага 400,01 и получава човека. Да Ве точно това е написал, срещу ст'инки всеки сменя работата.
Колко временна е тая заетост? Ама очаквате Марков да даде отговор? А стига де.

В програмата се казва, че за частния сектор е нужно да увеличи предлаганата заплата със стотинки НА ЧАС, за да може успешно да привлече работници и служители от правителствената програма за гарантирана работа. А програмата е ПОСТОЯННА, временно е само участието в нея до момента, в който хората бъдат назначени обратно в частния сектор.

В едната публикация на Марков му задават (твърде логично) въпроса, що за доверие ще има тая валута дето я печатаме до безкрай? Давам три опита да се опитате да познаете, какво отговаря. Стига! Никой не позна.
Доверието нямало нищо общо. Да Ве сериозно. Точно това отговори човека.

Не ти трябва доверие, когато ако не си платиш данъците върху недвижимото имуществото ще го загубиш. Данъчната система стои зад лева с цялата строгост на закона.

И се е снимал на прочутият протест „Окупирай Wall street“. От снимката се чудиш оти анаболен батко се прави на клошар.

О, ласкаете ме, благодаря за комплимента!! Анаболи никога не съм употребявал, ако не считаме американското тележко.  :)

И таквизи едни нещица. По някое време ми идваше да си скъсам дипломата, защото явно нищо не съм научил за две петилетки изкарани по техникуми и академии. Лошо няма...

Ако сте завършило макроикономикс задължително скъсайте вуду дипломата си!

Виждам, че сте отделили доста от времето си (надявам се не сте безработен) за да отговотите. Дерзайте, може още да подобрите коментара си. Благодаря
Активен

БЪЛГАРИЯ МЕ-ММТ

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ММТ програма за България
« Отговор #7 -: Mar 09, 2013, 23:24 »
Гейт не си разбрал точно. Според хамериканоса държавата има  уникална позиция според монопола си да печата пари. Това има предвид в примера си с данъчният. И някак естествено предполага, че държавата може да продължава, да произвежда дълг… без последствия.

Марче, човека е видял  в статистиката си, че има  посещения от тук и е решил да си покаже нещата. Лошо няма. Неговото не е comers, няма реклами по дневника му. Връзка със СС? Брои ли се, че блогспота и другите услуги на Гошо се задвижват от такъв?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ММТ програма за България
« Отговор #8 -: Mar 09, 2013, 23:42 »
Приятелю Марков безработен съм. Всъщност причината да не съм  в чужбина е, защото не ме пускат. Ако нямаше семейство да съм откъснал като куче от синджирка като теб, ама те на. Ив момента жената мъмри, че не я гушкам, а кибича във форума и твоите писания, в които търся нещо оборващо опасенията ми, ама няма такова.

Пак повтарям. Сам си го написал. Правителството може да напечата валута и изкупи само това, което се предлага в същата валута. Ако тая валута „корона“ ще ми трябва само, за да си платя данъка, то не е особен натиск. Така де:

Код:
gogo@debian-2:~$ calc 310/4
77.5000

Все ще си купя 78 корони в годината, а през останалото време ще си търгувам в нещо стабилно като еврата  ;)

И още нещо потресаващо, дето забравих преди малко. Вноса бил благо. Последният твърдящ такова нещо беше прочутия министър на финансите при Луи XIV, ще извиняваш, но съм дърт и забравих името му, ама е достатъчно прочут.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: ММТ програма за България
« Отговор #9 -: Mar 10, 2013, 00:34 »
Цитат
Викам си бЪхти сега да ощастливя ли жената по случай празника или да четеме тука?! Избрах да видя що за животно е туй ММТ.

Eeeeee Гога, трябвало е да се отчетеш на жената! Тя жената тъ 'рани, пък ти на най-женския празник да я пропуснеш :D ! Мълчи поне, че да не вземе да се замисли :D 
Активен

RVMarkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
    • WWW
Re: ММТ програма за България
« Отговор #10 -: Mar 10, 2013, 02:02 »
Приятелю go_fire, наистина съжаляван за безработното ти състояние. Колко са младите хора като теб в България? Виждам, че си във Видин. Аз съм роден и израсъл в Монтана. Бях за една седмица в родния град през 2010 и видях - събота вечер, обичайно най-оживеното време, няма хора по улиците. Какво да ти кажа - тъжно.

ММТ правителството ще създаде необходимите макроикономически условия за да направи така, че всеки годен и търсещ работа да намери такава при достойно заплащане.

Аз съм препрочитал много пъти книгата на моя приятел Уорън Мозлър и ти препоръчвам и ти да го сториш.

Няма проблем, ако българите правят транзакции помежду си и в чуждаи валути. Това само би означавало, че правителственият дефицит, необходим за поддържането на пълна заетост, би бил по-малък.

Вносът е благо разбира се - в икономикса, за разлика от религията, е по-добре да вземаш отколкото да даваш - някой произведе и не консумира произведеното, за да можеш ти да го консумираш.

Богатството на народа ни е всичко, което произведем и консумираме, плюс всичко, което другите народи произведат и изпратят да консумираме (вноса) минус това, което ние сме произвели и изпратили за консумация от другите народи (износ)
Активен

БЪЛГАРИЯ МЕ-ММТ

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: ММТ програма за България
« Отговор #11 -: Mar 10, 2013, 02:20 »
Аз предлагам авторът на темата да бъде така добър да ни се представи (как се казва, къде живее, каква е връзката му с Линукс и свободния софтуер). Не искам да си мисля, че се е регистрирал тук само за да ни зарибява с политическите си идеи.
Аз пак да пробвам...
Активен

RVMarkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
    • WWW
Re: ММТ програма за България
« Отговор #12 -: Mar 10, 2013, 02:22 »
Аз предлагам авторът на темата да бъде така добър да ни се представи (как се казва, къде живее, каква е връзката му с Линукс и свободния софтуер). Не искам да си мисля, че се е регистрирал тук само за да ни зарибява с политическите си идеи.

Здравейте,

Казвам се Райчо Марков, на 42 години, служител, живеещ и работещ в САЩ от януари 2000 г.

Връзката ми с Линукс? По-точно Линукс се свърза с мен вчера ( http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=44501.msg260522 ), а аз, за съжаление, нямам други компютърни умения освен да натискам клавишите. :-) Но твърдо подкрепям и вярвам в свободния софтуеар!!!

От 4 годинио се занимавам с ММТ като хоби в свободното си време, а в края на октомври миналата година започнах и първия български ММТ блог с цел разпространение на идеите в българското общество, тъй като вярвам, че това е единствения шанс България да се възроди.

Да добавя само. Моят австралийски приятел Питър Купър, автор на heteconomist.com, бе този, който ме запозна с ММТ идеите за пръв път през 2009 г. Вижте последната му публикация: http://heteconomist.com/liberation-for-heteconomist/
« Последна редакция: Mar 10, 2013, 02:34 от RVMarkov »
Активен

БЪЛГАРИЯ МЕ-ММТ

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5298
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: ММТ програма за България
« Отговор #13 -: Mar 10, 2013, 08:59 »
АВТОРА -> да се маха от тука. Нищо Линукско няма в политиката му.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ММТ програма за България
« Отговор #14 -: Mar 10, 2013, 10:07 »
Извинявам се г-н Марков, няма да можем да продължим дискусията тук, защото колегите се дразнят. Във форума сме едва няколко икономисти, а на останалите не говори много това, което си разправяме. За съжаление и в блогспота няма да можем да продължим. Преди време обърках една капча при колегата Дежурен и Гошо ми блокира сметката с искане за телефон. От тогава страня да ползвам услугите му и закрих собственият си дневник там.

Обещавам да намеря време и място да изкоментирам по-сериозно нещата дето ме притесняват в икономика на Мозлър, модерна монетарна технология и да го пратя.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear