Автор Тема: dostavka na net  (Прочетена 1020 пъти)

didddd

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
dostavka na net
« -: Aug 12, 2004, 01:41 »
Здравейте.
Съвсем скоро получих доста добро предложение да ме побутнат та да стана доставчик на нет. Намерих перфектното място дето няма доставчици чрез лан. Ще пуста сателитен достъп със скорост 4мб. Но проблема е следния жилищните сгради в този раьона са доста разпокъсани и не е възможно да се опъне кабил м-у тях поради това мисля че е добра идея да сложа поне 3 вторични станции състоящи се от ком с лаерлис чрез който да се получава нета във вторичната станция и от там да се разпространява на абонатите чрез лан.  Следователно главната станция ще трябва да разполага със сателитен достъп (незнам какъв хард точно ще ми трябва и дали има подобна подръжка от Linux), със лан карта чрез която да се пуска нета на абонатите около главната станция и с лаерлес чрез който да се доставя нет до вторичните станции и от там на абонатите - дали е възможно един комп да поддържа всичко това и да не овисва и да не се товари до супер максимом. Каква машина ще ми трябва за главна станция? За да не забива главната а и вторичните станции естествено ще са с линукс. На главната станция искам да пусна ftp и mail server а по натакък и VoIP услуга или web хостинг. Какъв софтуер ще ми е необходим за тези неща? ако може дайте линкове към софтуерните продукти които са ми необходими със описания на опциите и тн и ако изобщо съществуват на български ако не ще се турмозя да ги превеждам.

Ще съм благодарин на всики и на всякаква помощ.
Благодаря предварително.

Знам че мястото на тази тема не е точно за тук но не намерих по подходящо масто за нея.

Разбирасе бих приел и възможноста за съдружие с някои заинтересован del_popov@gbg.bg

Също може да ми пращате и оферти на каква цена някой че се навие да конфигурира подобно нещо.
Активен

Agent_SMITH

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3082
  • matrix kernel module
    • Профил
dostavka na net
« Отговор #1 -: Aug 12, 2004, 02:57 »
Аз съм в шок. Това истина ли е?
Активен

-= СПАЗВАЙТЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА =-

ntenev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
dostavka na net
« Отговор #2 -: Aug 12, 2004, 09:43 »
Дай да се организираме в една статия "Как да си направя Интернет Доставчик".

После може и към Linux да го пуснем ... като HowTo

P.S. "Боже, колко мъка има под водата ..." казал водолаза като видял приближаващата се бяла акула.
Активен