Автор Тема: Космосът на Карл Сейгън за креационисти!  (Прочетена 14333 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
На младини и аз бях така. Сега в началото на третата чашка и вече съм в по-хубавият свят (не отвъдният, а този на сънищата).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
аз съм дъновист -- не ставам от масата докат не видя дъното на бутилката
 [_]3

Правилно, Лунар, нали знаеш, че не е важно дали духаш или ти духат, важното е да се води духовен живот.  ;)  :D

С две думи те твърдят, че цялата материя е застинала слънчева светлина. От тук и до голяма степен може да се приеме, че Слънцето е майка на Земята (но не в научният смисъл, че физически се е отделила).
и в такъв аспект геоцентричната теория на Птолемей е вярна.

Хм, за първи път чувам такова нещо. Но така или иначе при г-н Щайнер има достатъчно странности.  ::) При Дънов такова нещо със сигурност няма. Като се има предвид , че диаметъра на Слънцето = 109 х този на Земята и че 99% от масата на Слънчевата система е концентрирана в Слънцето, бих казал, че Земята е тази която е длъжница. Нали знеш, който плаща той поръчва музиката, а Слънцето е това, което захранва всички с Енергия.  ^-^
Активен

Без правила няма игра

lunarvalley

  • Гост
Цитат
На младини и аз бях така. Сега в началото на третата чашка и вече съм в по-хубавият свят (не отвъдният, а този на сънищата).
всъщност, сега като се замисля... май онова трябваше да го напиша в минало време...

лелее, одъртявам  ::)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Златен нямам под ръка връзката дето го четох, но със сигурност е от него. Дъновото творчество е не по-малко от щайнеровото. Чак се чудя има ли човек да го е изчел цялото.

И още веднъж, Златен мислиш в категориите на физическият свят, там говорим за астрал. Ако има изобщо такъв, там законите определено не са като във физическият. То реално и във физическият законите не са като в него самият. От как открихме кварките и другите елементарни частици, нищо не е такова, каквото го знаем или поне на тяхно ниво.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
И още веднъж, Златен мислиш в категориите на физическият свят, там говорим за астрал. Ако има изобщо такъв, там законите определено не са като във физическият. То реално и във физическият законите не са като в него самият. От как открихме кварките и другите елементарни частици, нищо не е такова, каквото го знаем или поне на тяхно ниво.

Ти гледай какво ще стане като открият бозона на Хигс. Това кварките трева ще пасат ::)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А Ве преди година, година и нещо не гръмнаха ли, че в ускорителя най-после са открили прословутата божествена частица, дето никой така и не разбра, кое е божествено в нея, може би защото никой не разбра, какво представлява.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
А Ве преди година, година и нещо не гръмнаха ли, че в ускорителя най-после са открили прословутата божествена частица, дето никой така и не разбра, кое е божествено в нея, може би защото никой не разбра, какво представлява.

Оказа се, че са приели така желаното за действителност. Но уви, майката-природа пак ги разочарова.

Бъди сигурен, че ако го открият най-после, врявата няма да стихне поне една година -- нещо като със студения (термо)ядрен синтез ::)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Е то студеният синтез последните години го откриваха поне три пъти, като поне два го откриваш един и същи човек (май беше финландец, много надарени хей).

Там историята беше досущ догматична, както от два дена разправям. Човека открил нещо и спорят по броя на неутроните. Добре де, ама никой не се сеща да измери крайният резултат. Произвел ли е ток или не?! Ако не е, броят на неутроните хич не ни грее. Ако пък е, давай да го въвеждаме.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6201
    • Профил
Тока е лесен. Целта е да се задържи процеса повече от някакви милисекунди беше. Вече не помня. Ако успеят, ще имаш и ток. Това е просто  инжинерство после.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.