Автор Тема: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп  (Прочетена 13380 пъти)

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Най-сетне съм с MacBook Pro. Направо е песен. Всичко просто си работи.
Служебен е, но пък е почти навякъде с мен.
Разбирам защо е по-скъп от PC, въпреки че 4к за лаптоп е вече прекалено.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

console

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
    • WWW
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #1 -: May 07, 2014, 10:17 »
По какво определи че е най-добрият Unix Desktop? И с какво превъзхожда GNOME според теб ?
Активен

“Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail Better.”

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #2 -: May 07, 2014, 10:35 »
Ще си говорим след 6-7-8 месеца пак по темата.
Малко да се по-разработиш с него...
Иначе си прав служебна кола, служебен лаптоп, чужда жена все хубави неща.
Активен

А печат ?

theshit

  • Гост
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #3 -: May 07, 2014, 10:48 »
По какво определи че е най-добрият Unix Desktop? И с какво превъзхожда GNOME според теб ?

Първия X изцяло в тези среди. Ако си гледал филма "Pirates of Silicon Valley", ще разбереш, че идеята стартира  едновременно със Windows. Има сериозен съпорт (за който се заплаща) а не доброволен. Хардуера на който "върви" е създаден за този софтуер, както и софтуера е създаден за този хардуер, при това от един и същ световноизвестен производител.

Това е все едно някой да каже "платения хостинг е най-добрия хостинг" а ти да го питаш "и с какво превъзхожда безплатния според теб?"
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #4 -: May 07, 2014, 11:28 »
аз да попитам, в Маковия невероятен интерфейс, бутон "Up" може ли да се тури у файловия менажер?  ;)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #5 -: May 07, 2014, 11:40 »
Хардуера на който "върви" е създаден за този софтуер, както и софтуера е създаден за този хардуер, при това от един и същ световноизвестен производител.
Нищо не е такова, каквото е било. Търговските марки са девалвирали. Което не е корейско, е китайско.
OSX ще работи безпроблемно, докато не пипаш нищо по нея. Същото важи и за почти всяка настроена Linux дистрибуция. Брат ми не пипа нищо по неговото Ubuntu 10.04 и не е имал никакви проблеми с години. Актуализирах го периодично, а, той само го ползва.
Опитай обаче да правиш издевателствата, които правим в името на науката с нашите системи и ще видиш, че нещата не са чак толкова перфектни.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

theshit

  • Гост
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #6 -: May 07, 2014, 12:03 »
Опитай обаче да правиш издевателствата, които правим в името на науката с нашите системи и ще видиш, че нещата не са чак толкова перфектни.

Хаха  ;D затова съм абсолютно съгласен. Когато си купих лаптоп и просто от любопитство реших да прочета упътването за потребителя, и накрая останах с впечатлението, че "ако не го пускаш изобщо - нищо няма да му стане"  ;D
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #7 -: May 07, 2014, 12:28 »
Най-сетне съм с MacBook Pro. Направо е песен. Всичко просто си работи.

И при мен всичко си работи. Acer TravelMate (850 лв като чисто нов) + Xubuntu. Записвачка, хардуерните бутони Fn, жична, безжична, USB, видео карта (ATI). Инсталацията на фирмените драйвери беше фасулска работа.

Разбирам защо е по-скъп от PC, въпреки че 4к за лаптоп е вече прекалено.

А бе то всичко може да се купи. Въпросът е на каква цена, т.е. съотношението цена-качество. Именно последното разграничава „глупака“ от „умника“.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #8 -: May 07, 2014, 12:36 »
Издевателствата които правите, а и аз допреди година, ги наричам игрички, забавление за през свободното време, а не наука :)
В момента в който реших, че искам да върша сериозна работа и да се концентрирам само върху нещата, които са всързани с нея, а останалото, разбирай туулинг, конфиг и т.н. просто работи защото си плащаш и няма начин да чакам някой да му скефне да ги оправи, се прехвълям на мака.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #9 -: May 07, 2014, 12:43 »

А бе то всичко може да се купи. Въпросът е на каква цена, т.е. съотношението цена-качество. Именно последното разграничава „глупака“ от „умника“.  [_]3

Бе бъди си "умник", щом така се чувстваш щастлив (само предполагам :) ). Ако изкарвам милиарди за година въобще няма да ми пука ако жена ми реши да ползва банкноти вместо тоалетна хартия или да имам макове само за да ги чупя за успокоените при нервна криза.
Ако ме разбираш  ;)
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

lunarvalley

  • Гост
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #10 -: May 07, 2014, 12:46 »
Цитат
Издевателствата които правите, а и аз допреди година, ги наричам игрички, забавление за през свободното време, а не наука :)
В момента в който реших, че искам да върша сериозна работа и да се концентрирам само върху нещата, които са всързани с нея, а останалото, разбирай туулинг, конфиг и т.н. просто работи защото си плащаш и няма начин да чакам някой да му скефне да ги оправи, се прехвълям на мака.

и аз така.

В момента, в който реших че искам да върша само сериозна работа, спрях да пробвам други дистрибуции и си останах на Slackware. И "просто работи" дори при положение, че не си плащам (е имам разни тениски, но да не ги броим). И аз също не чакам, някой да му скефне да оправя системата, щото няма и какво да й се оправя.

та така.   :D
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #11 -: May 07, 2014, 13:36 »
Бе бъди си "умник", щом така се чувстваш щастлив (само предполагам :) ). Ако изкарвам милиарди за година въобще няма да ми пука ако жена ми реши да ползва банкноти вместо тоалетна хартия или да имам макове само за да ги чупя за успокоените при нервна криза.
Ако ме разбираш  ;)

С такова мислене никога няма да станеш милиардер. ;)
Активен

Без правила няма игра

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #12 -: May 07, 2014, 13:40 »
От служебното по-хубаво няма. Пък и като върши работа.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #13 -: May 07, 2014, 14:12 »
Иначе си прав служебна кола, служебен лаптоп, чужда жена все хубави неща.
От служебното по-хубаво няма.
+1
Активен

console

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
    • WWW
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #14 -: May 07, 2014, 15:23 »

Първия X изцяло в тези среди. Ако си гледал филма "Pirates of Silicon Valley", ще разбереш, че идеята стартира  едновременно със Windows. Има сериозен съпорт (за който се заплаща) а не доброволен. Хардуера на който "върви" е създаден за този софтуер, както и софтуера е създаден за този хардуер, при това от един и същ световноизвестен производител.

Това е все едно някой да каже "платения хостинг е най-добрия хостинг" а ти да го питаш "и с какво превъзхожда безплатния според теб?"

Добре де аз ползвам Linux от вече и аз незнам кога 10 години че и повече и защо веднъж не ми се наложи да се допитвам до support? Навсякаде всеки реве и пищи че нямало support за това за онова. Единствения support които ползвам е google и си върши много по-бързо работата от това да пиша писма или да звъня по телефона на някой пич дет си го мести от единия крачол в другия по цял ден.

Та в този ред на мисли това че дадено приложение има support а другия няма го прави по-добър от гледна точка на самият потребител.В моя случаи и 20 support-а да има все е тая  [_]3
Активен

“Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail Better.”

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Видовете UNIX
Идеи и мнения
nocture 9 4857 Последна публикация Jun 07, 2005, 13:12
от danchev
UNIX администратор
Търсене
romeo_ninov 48 18788 Последна публикация Nov 04, 2005, 17:25
от
търсят се unix специалисти
Търсене
BobbySup 2 3167 Последна публикация Mar 13, 2006, 13:26
от Lord Bad
Unix - за начинаещи
Идеи и мнения
WarezRu 3 2800 Последна публикация Mar 22, 2006, 09:54
от romeo_ninov
Bds unix който е Линукс всъщност
Хумор
poisoner 2 2663 Последна публикация Apr 12, 2006, 10:31
от Lord Bad