Автор Тема: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп  (Прочетена 13379 пъти)

theshit

  • Гост
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #15 -: May 07, 2014, 18:19 »
Добре де аз ползвам Linux от вече и аз не_знам кога 10 години че и повече и защо веднъж не ми се наложи да се допитвам до support? НавсякЪде всеки реве и пищи че нямало support за това за онова. Единствения support които ползвам е google и си върши много по-бързо работата от това да пиша писма или да звъня по телефона на някой пич детО си го мести от единия крачол в другия по цял ден.

Ххехе, виждам, че си бунтар ;D но май не ме разбра правилно.

Под съпорт, имах в предвид девелопърите работещи в Епъл върху следващия релийз на MACOSX, а не: някой да се занимава да ти поддържа компютъра, това и аз си го мога.

Та в този ред на мисли това че дадено приложение има support а другия няма го прави по-добър от гледна точка на самият потребител. В моя случаи и 20 support-а да има все е тая  [_]3

В твоя случай ако нямаше съпорт, щеше да си стоиш на версията на Linux отпреди 10 години, освен в случай, че не си пускаш релийзите на дистрибуцията сам, а не да чакаш пускането на "следващия ъпдейт" от чичко девелопър.
Активен

aleximilian

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: Debian
    • Профил
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #16 -: May 07, 2014, 18:46 »
... Ако изкарвам милиарди за година въобще няма да ми пука ако жена ми реши да ползва банкноти вместо тоалетна хартия или да имам макове само за да ги чупя за успокоените при нервна криза.
Ако ме разбираш  ;)
Попитали радио “Ереван“ как една жена може да направи мъжът си милионер.
След известен период на замисляне, радиото отговорило: “Възможно е, при условие, че той е милиардер!“

Та и твоите възгледи клонят към деструктивност и фенщина.
Активен

sudo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 73
    • Профил
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #17 -: May 07, 2014, 18:47 »
Най-сетне съм с MacBook Pro. Направо е песен. Всичко просто си работи.
Служебен е, но пък е почти навякъде с мен.
Разбирам защо е по-скъп от PC, въпреки че 4к за лаптоп е вече прекалено.
Всъщност дойде да ни се похвалиш, че работодателят ти ти купи лаптоп за 4 бона ? Чудесно !!!
Да взема и аз да се похваля тогава че моят работодател ми даде Великденска премия с която си купих 4 летни гуми за колата. Всичко им работи и нямам никакви проблеми с тях!
А и да добавя 200 лв за гума хич не е прекалено.
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #18 -: May 07, 2014, 19:04 »
И аз харесвам мак, за съжаление е по-скъп от колата ми точно 2 пъти.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #19 -: May 07, 2014, 19:08 »
Пусти пари, мама му стара. Кой не иска хубава стока ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #20 -: May 07, 2014, 19:21 »
Пусти пари, мама му стара. Кой не иска хубава стока ?

А бе и аз искам хубава стока, Ачо, ама когато ми предлагат банани за 5 лв килото предпочитам да им обърна гръб и да си купя същите или сравними по качество банани от друга сергия за 1,50-2,00 лв.  ;)
Но както е казал народа: докато има телета ще има и касапи.  ::)
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #21 -: May 08, 2014, 11:00 »
Помня че бях гледал репортаж от когато бяха нахлули във вилата на Янукович и си правиха селфита до златния кенеф. На една от снимките имаше лаптопа на Янукович, мак на който гордо се мъдреше windows login screen-а.

Това ме замисли, защото не за пръв път виждам такова извращение, защо никой не хване и не бастиса мака и да сложи линукс. Би било супер забавно. Някой ден ще си взема един мак само заради това и ще го отворя на летището триумфално (не знам защо ама хората с уиндоуси върху макове най-много обичат да демонстрират чудото точно по летища). Даже ще си ръчкам нещо по tty-тата че да изглежда още по-зловещо, никакви графики, никакви мазни разпльоскващи се желирани прозорци по екрана. 

Заради такива изказвания като тук в тази тема, на линуксаджиите им е излязло име на стиснати гъзове. Това до степен такава че backinblack дори беше озарен от идеята да прави бизнес с линукс, макар и впоследствие като гледам е влязал в правата редмъндска вяра.

Цитат
Попитали радио “Ереван“ как една жена може да направи мъжът си милионер.
След известен период на замисляне, радиото отговорило: “Възможно е, при условие, че той е милиардер!“

Хаха, между другоот наскоро четох друга версия на същия виц, в reddit, от служител в spacex. Беше от сорта на "как можеш да станеш милионер в космическия бизнес?" - "лесно, ако преди това си бил милиардер".
« Последна редакция: May 08, 2014, 11:04 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #22 -: May 08, 2014, 12:41 »
В YouTube има доста видеа  „Линукс на Мак“.  :D

Тия лафове за стиснатите гъзове ги пускат разните пропагандни тролове. Същите като онези от имотните кръгове преди години, дето промиваха мозъка на хората, че видите ли, ако не си купиш апартамент СЕГА! на 800 евро квадрата, си лузер и прошляк. Мисля, че луниксаджиите имат достатъчен коефициент на интелигентност да не се хващат на такива евтини манипулации.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #23 -: May 08, 2014, 13:15 »
хората най-много обичат да демонстрират чудото точно по летища). Даже ще си ръчкам нещо по tty-тата че да изглежда още по-зловещо, никакви графики, никакви мазни разпльоскващи се желирани прозорци по екрана. 

Той младежа дошъл тука да се хвали ама сбъркал форума. Сигурно е някой дизайнер- Photoshop-паджия.
Та се сещам за един виц:
На едно парти се запознават:
- Приятно ми е Иванов - моден дизайнер.
- Георгиев - индустриален дизайнер.
- Христов - мебелен дизайн.
- И на мен ми е приятно. Николов - обикновен педераст.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #24 -: May 08, 2014, 13:51 »
Много хора познавам, които след минаването към osx твърдят, че няма по-добра десктоп система да си вършат работата. При мен не се получава, но очевидно има някаква причина това да се случва.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #25 -: May 08, 2014, 14:14 »
И аз познавам. Обикновено потребителите на Адобе са доволни, зашото работят добре и избягват проблемите и недомислиците на Уиндоус.
Познавам и Уиндоус админи - те пък използват Уиндоуса във виртуална машина.
А останалото - сърфирането, Скайп, маил са еднакви навсякъде.
Та даваш една #анта пари и използваш имитации: Уиндоус във виртуална машина или имитацията на Оутлук за мак, имитацията на МС офис за Мак.
И аз опитах Мак, но не е за мен: това централно мен# е най-голямата недомислица особено с два монитора.
Ако си настроиш линукса като хората и хардуера не е някое дърво -не знам какво не му ...върви като хората...
Може би Мак-ане дава много да се пипа.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #26 -: May 08, 2014, 14:30 »
Бе хубав е Мака, ама трябва да му се свикне. Аз като седна на някой компютър с Мак, много се изнервям, особено от тия мишки дето се рисуват запетайки по тях и скрола им е наобратно. Дивотиите с хвърлянето на курсора в ъглите също ме побъркват, но хората, които ги ползват са доволни.
Едно време си бях купил Делл Мини 9 само щото хардуера беше съвместим и му сложих Мак. Покефих се 3 дни и го дадох на жената. Тя го ползва 2 години, после и сложих Убунту, щото новите макове бях само 64 битови и тъй си приключихме съприкосновението.
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #27 -: May 09, 2014, 01:32 »
аз да попитам, в Маковия невероятен интерфейс, бутон "Up" може ли да се тури у файловия менажер?  ;)

Има шорткът за това, също можеш да си пуснеш Path Bar от настройките и да ти излиза долу пълния път и да можеш да цъкаш върху всяка parent директория.

Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #28 -: May 09, 2014, 06:46 »
...
Може би Мак-ане дава много да се пипа.
аз, пък, искам да пипам. защото искам да пипам- затова. да не мога да "пипам" означава - да не мога да пипам! мога да го кажа още 1001 пъти и обратно:
Искам Да Пипам! не ми пука, кое и как работи, ако не работи така, както искам Аз!
изобщо темата е безумна. кое е Най- и кое По- са въпроси, чиито отговори са съвършено лично предпочитание.
Овцата е Вълк за тревата!!!
Активен

theshit

  • Гост
Re: Mac OSX - най-добрият unix за десктоп
« Отговор #29 -: May 09, 2014, 08:51 »
Много хора познавам, които след минаването към osx твърдят, че няма по-добра десктоп система да си вършат работата. При мен не се получава, но очевидно има някаква причина това да се случва.

А съм пробвал повечето Х-ове, на OSX съм стоял дори седмица - не мога и не мога, все нещо не ми харесва в тия десктопи, и се връщам на Windows. Затова съм си казал: като ще е десктоп, ще е Windows. Като ще е сървър, ще е Unix/Linux без Х  :D
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Видовете UNIX
Идеи и мнения
nocture 9 4854 Последна публикация Jun 07, 2005, 13:12
от danchev
UNIX администратор
Търсене
romeo_ninov 48 18785 Последна публикация Nov 04, 2005, 17:25
от
търсят се unix специалисти
Търсене
BobbySup 2 3165 Последна публикация Mar 13, 2006, 13:26
от Lord Bad
Unix - за начинаещи
Идеи и мнения
WarezRu 3 2799 Последна публикация Mar 22, 2006, 09:54
от romeo_ninov
Bds unix който е Линукс всъщност
Хумор
poisoner 2 2663 Последна публикация Apr 12, 2006, 10:31
от Lord Bad