Автор Тема: странен интернет  (Прочетена 3120 пъти)

Zubcho_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 21
  • Distribution: Crunchbang Linux 11 (3.12 kernel)
  • Window Manager: Openbox + Xfce4 elements
    • Профил
Re: странен интернет
« Отговор #15 -: Jun 10, 2014, 18:55 »
здравейте,
случва се нещо необичайно с интернета. изходящия трафик не пада под 180 KiB/s и вхдящия го няма никакъв, зорлем качва до 15-40 KiB/s. това се случва след буря, спиране на тока и няколко часа без никакъв интернет. как мога да разбера, какъв точно е проблема. не работи почти нишо, освен мозилата, която мъчи да зареди няколко страници /около 12/?
сега ще пусна един спийд тест, но той няма да покаже, ако нещо на машината не е наред.
едит: темата май е за коша. очевидно имам проблем с доставчика.
Пробвай друго дистро. И аз имах проблем с безжичния нет преди година когато се опитах за първи път да мина на арч. На всеки 10 минути нета спираше, но после нещо явно са оправили след като се оплаках и всичко върви ОК и до ден днешен.

Стига глупости - пробвай друго дистро. Това не е Windows да преинсталираш на 10 мин. Пробвай през тая търсачка патока. Но това партизанско Wi-Fi аз не бих го ползвал. Или всичко би ми минавало през Thor мрежата. Страшно не сигурна работа е това да знаеш. Все едно да си размахваш портфейла и личната карта на центъра на София и всеки да може да ти я вземе, да й направи копие 1:1 и да ти я върне.
Активен

Колкото повече ползвам Linux, толкова по-добре се чувствам.

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: странен интернет
« Отговор #16 -: Jun 10, 2014, 19:24 »
и през ум не ми е минало да сменям дистрото, а пиратското WiFi не мога да го сменя, защото няма друго. както вече споменах тук живеят 42 пенсионери по списък за гласуване. и то са толкова на Ти с новите технологии, че непрекъснато трябва да им оправям телефоните, защото "гле, каквпо ми се появи! какво е това? искам да ми го махнеш." и тетека... овца, коза или магаре досега не съм виждал да пребарват мрежата :) а тя, мрежата, е достатъчно бавна, че да я прекарвам и през Tor. секи си знае хала.
Активен