Автор Тема: Дистрибуция за възрастен Windows потребител.  (Прочетена 15830 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
На мен пък името Stotinka OS ми изглежда нелепо. Можеше друго да се измисли.
А, CENTOS, как ти звучи ? Стотинката е хамериканска стотинка с добавен допълнителен софтуер.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ама Стотинката си бачка идеално. За такава работа ще е много подходяща.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Аз казвам същото. Какво значение има името! И на мен УСУ не ми звучи добре, но от системата съм бил винаги много доволен. Един път имаше проблем, но причината беше в KDE. Нещо бяха насрали там нещата.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
На мен пък името Stotinka OS ми изглежда нелепо. Можеше друго да се измисли.
А, CENTOS, как ти звучи ? Стотинката е хамериканска стотинка с добавен допълнителен софтуер.
CEntOS --  Community ENTerprise Operating System.
Това всъщност означава името на дистрибуцията. Но пък и аналогията със стотинка е разбираема.
Активен

the lamer's team honourable member

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
На мен пък името Stotinka OS ми изглежда нелепо. Можеше друго да се измисли.
А, CENTOS, как ти звучи ? Стотинката е хамериканска стотинка с добавен допълнителен софтуер.
хамериканска  ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

И при инсталация - Panic Kernel...  ;D
За УСУ-то да кажа, че на каквато и машина на кача убунту винаги е работел изключително бавно и тромаво.
Явно си иска специален хардуер, и не не говоря наизуст - 2 настолни и на 2 лаптопа съм го пробвал и не не са някой слаби щайги.
Убунту си е тромашо и това е.
Сега отивам да пиша във стотинка ос форума, че си загубих деня с тая дистрибуция.
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)

malin

  • Гост
За УСУ-то да кажа, че на каквато и машина на кача убунту винаги е работел изключително бавно и тромаво.
Кое пробваш - десктоп-версията, нали, не минито ?  :) И инсталираш ли допълнителни драйвери, а и правилните ли са (което си важи за всяка дистрибуция), и налага ли се?

Стотинката с Гном-2 ще е перфектна - само да тръгне.

Сега не мога да се сетя коя дистрибуция беше с амнайси графични среди (като се сетя - ще пиша) - пускаш като жива и им прожектираш, заплюват си някоя, и там вече - ти определяш коя дистрибуция с нея графична среда да сложиш.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Убунту си е тромашо и това е.
Сега отивам да пиша във стотинка ос форума, че си загубих деня с тая дистрибуция.
Какво имаш предвид под Ubuntu ?
Дистрибуцията Ubuntu, или Ubuntu Desktop. Или, деривата (производната) УСУ, която е с KDE базиран десктоп.
Даваш категорични заключения, но, мога да те уверя, че Ubuntu може да бъде много бърза. Всичко зависи от това, какво е качено върху базовата система (ubuntu-minimal или ubuntu-standard).
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
Убунту си е тромашо и това е.
Сега отивам да пиша във стотинка ос форума, че си загубих деня с тая дистрибуция.
Какво имаш предвид под Ubuntu ?
Дистрибуцията Ubuntu, или Ubuntu Desktop. Или, деривата (производната) УСУ, която е с KDE базиран десктоп.
Даваш категорични заключения, но, мога да те уверя, че Ubuntu може да бъде много бърза. Всичко зависи от това, какво е качено върху базовата система (ubuntu-minimal или ubuntu-standard).
Ако верно има такова животно - зарязвам уина веднага, но наистина не го вярвам.
сега кде ли е нещо друго ли е не знам,
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b9/Ubuntu_12.04_Final_Live_CD_Screenshot.png
Това е графичната среда която ми допада.
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Това е Ubuntu Desktop, базиран на Unity. Чудесно е, че ти допада, но е ресурсоемка и тази любов си има цена.
Опитай този, също официален десктоп на Ubuntu.
https://ubuntu-mate.org/vivid/
Не знам, дали ще ти допадне, но, поне ще усетиш, какво беше Ubuntu Desktop, преди да създадат Unity.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
Това е Ubuntu Desktop, базиран на Unity. Чудесно е, че ти допада, но е ресурсоемка и тази любов си има цена.
Опитай този, също официален десктоп на Ubuntu.
https://ubuntu-mate.org/vivid/
Не знам, дали ще ти допадне, но, поне ще усетиш, какво беше Ubuntu Desktop, преди да създадат Unity.
Аз като типичен уин потребител първо гледам визуално как изглежда, ако не ме грабне с дизайна зарязвам на момента.
Няма ли начин да запазим любовта си, какви са минималните ресурси за да работи пъргаво Ubuntu Desktop?
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
По моя преценка - всеки двуядрен процесор и поне 2GB RAM памет. С колкото повече ресурси над тези разполагаш, толкова по- бързо ще ти работи системата.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
По моя преценка - всеки двуядрен процесор и поне 2GB RAM памет. С колкото повече ресурси над тези разполагаш, толкова по- бързо ще ти работи системата.
Имам ги по 2 и пак си влачи, а толкова да ми допада.
От тия 1000 дистрота и графични среди една да ми допадне и да не мога да я подкарам да работи добре.
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Процесорът също има значение, защото всички разновидности на Gnome 3, работят само с включен композитен мениджър на ефектите. Инсталирай ubuntu-tweak-tool и разгледай настройките. Мисля, че някои ефекти можеха да се редуцират.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Имам ги по 2 и пак си влачи, а толкова да ми допада.
Е как така? До скоро пробвах Ubuntu 15.04 на моята стара машина от 6-7 години и си работи без проблеми със всички ефекти. RAM 3 GB, CPU 2.8 и видеото ми е някакво вградено, дори не го знам какво е.

Сигурно нямаш инсталиран драйвер за видео и затова е тромаво.
Активен

Practice

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
Процесорът също има значение, защото всички разновидности на Gnome 3, работят само с включен композитен мениджър на ефектите. Инсталирай ubuntu-tweak-tool и разгледай настройките. Мисля, че някои ефекти можеха да се редуцират.
Къде ме прати бе човек :D

Имам ги по 2 и пак си влачи, а толкова да ми допада.
Е как така? До скоро пробвах Ubuntu 15.04 на моята стара машина от 6-7 години и си работи без проблеми със всички ефекти. RAM 3 GB, CPU 2.8 и видеото ми е някакво вградено, дори не го знам какво е.

Сигурно нямаш инсталиран драйвер за видео и затова е тромаво.
3.4 процесор, 4 рам и по 4/5 секунди да зареди софтуерния център примерно.
За драйвер не знам, знанията ми стигат да инсталирам и до там. За уин има DriverBooster - всичко прави сам.
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)