Автор Тема: Дистрибуция за възрастен Windows потребител.  (Прочетена 15953 пъти)

evilgrintch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
  • Distribution: Mint
  • Window Manager: Cinnamon
    • Профил
Не е объркал темата. Тя, темата, си е объркана от самото начало. Защото е нелепо съчетание от първоначалната си дефиниция, цитирам: "за възрастен потребител" и последващите ти коментари, в които преобладават неоснователни упреци към Лиукс и лишени от посока претенции.
Важното е, че проблемът, който си имал, е разрешен с инсталирането на Уиндоус 7. Само дано компетентностите ти стигат дотам да направиш на възрастния потребител акаунт различен от администраторския. И да спреш ъпдейтите, защото иначе скоро и ти, и потребителят ще се окажете пред необратимо преминаване към Уиндоус 10 или констатацията, че са ви олепили, докато ползвате пиратски софтуер.
Активен

malin

  • Гост
Хайде, и аз да се обадя. Тъща ми, която е на 70+, независимо от графичните среди (гном2, кде, lxde и сега само openbox) винаги намира начин да се свърже по скайп , ако и е наложащо. Е, създал съм някои удобства, но ако има желание - има и начин.
В допълнение - когато се отвори програмата, ако има ефекти (например горящ огън), по-скоро ще уплаши потребителя на възраст, отколкото да го зарадва.
« Последна редакция: Oct 18, 2015, 21:21 от malin »
Активен

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
Не е объркал темата. Тя, темата, си е объркана от самото начало. Защото е нелепо съчетание от първоначалната си дефиниция, цитирам: "за възрастен потребител" и последващите ти коментари, в които преобладават неоснователни упреци към Лиукс и лишени от посока претенции.
Важното е, че проблемът, който си имал, е разрешен с инсталирането на Уиндоус 7. Само дано компетентностите ти стигат дотам да направиш на възрастния потребител акаунт различен от администраторския. И да спреш ъпдейтите, защото иначе скоро и ти, и потребителят ще се окажете пред необратимо преминаване към Уиндоус 10 или констатацията, че са ви олепили, докато ползвате пиратски софтуер.

Типичния фанатизиран фен, от такива ме е страх, честно.
Точно какво търсех описах малко по-назад.

Хайде, и аз да се обадя. Тъща ми, която е на 70+, независимо от графичните среди (гном2, кде, lxde и сега само openbox) винаги намира начин да се свърже по скайп , ако и е наложащо. Е, създал съм някои удобства, но ако има желание - има и начин.
В допълнение - когато се отвори програмата, ако има ефекти (например горящ огън), по-скоро ще уплаши потребителя на възраст, отколкото да го зарадва.
Нито имам време нито нерви да уча човек който от година има лаптоп.
Чисто и просто търсех нещо специално за възрастни и не до там запознати потребители.
А за моите критики са си обосновани - бави ли - бави, къв е спора изобщо?
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)

evilgrintch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
  • Distribution: Mint
  • Window Manager: Cinnamon
    • Профил
Човек, ти слушаш само себе си, достатъчно много хора ти обясниха за "бавенето" и причините за него. Като си решил проблема си, честито! Но недей да добавяш към останалото, което си изпонаписал и лични квалификации. Нито съм фен, нито фанатизиран, но това няма как да го знаеш, все пак не се познаваме лично. Още веднъж те уверявам, че се радвам, че всичко при теб е наред с операционните системи и окончателно губя интерес към темата ти и личността ти :)
Активен

pennywise

  • Гост
Хайде вече някой модератор да я заключи тая тема - човека си е решил въпроса няма какво само да говорим празни приказки.

Относно автора - другия път като провбаш нещо от жив диск/флашка се замисли, че там скоростите са доста по-ниско от всеки хард диск.
Юнити е тежко, но приблизително на нивото на 7, според субективните ми наблюдения - никога нищо не ми е било толкова бавно, че да не е използваемо, с изключение на Виста(имам предвид всичко ОС/среди които съм ползвал като цяло включително Уиндоус).

Цитат
Нито имам време нито нерви да уча човек който от година има лаптоп.
А ние имаме време да се опитваме да ти помагаме и да ти слушаме мнението за неща от които нищо не разбираш?
Извинете ваше егоцентрично величество.

Изобщо не разбирам защо се напъваш да слагаш на някой нещо което не си пускал никога, което да прилича на нещо друго.
Просто му сложи 7 и спести време на всички.
« Последна редакция: Oct 18, 2015, 22:53 от pennywise »
Активен

uphero

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
  • Distribution: Elementary OS
    • Профил
    • WWW
Човек, ти слушаш само себе си, достатъчно много хора ти обясниха за "бавенето" и причините за него. Като си решил проблема си, честито! Но недей да добавяш към останалото, което си изпонаписал и лични квалификации. Нито съм фен, нито фанатизиран, но това няма как да го знаеш, все пак не се познаваме лично. Още веднъж те уверявам, че се радвам, че всичко при теб е наред с операционните системи и окончателно губя интерес към темата ти и личността ти :)
Да, обясниха ми - без грфична среда няма да бави.
ТОЧКА.
Активен

Тук съм за да се уча,не се чудете на тъпите ми въпроси :)