Автор Тема: Ако на отдалечена машина имате XFCE как ... отдалечено изпълнение.  (Прочетена 10185 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Копиране на файлове от една машина на друга през интернет.
Това нещо наречено ssh и rsync не могат ли да свършат работата?!
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Хмм... нали са пощенски сървъри? Значи трябва да имат връзка навсякъде (и към теб, и към Интернет, и помежду си).
Връзката между тях е бърза, но към мен не е.
Цитат
А файловете в пощенските кутии са си просто файлове. Какъв е проблемът да ги копираш при теб или направо от едната в другата?
Става с копиране на файлове и после с реконструиране на пощенската кутия се създава и базата данни към нея, но така всички писма се маркират като непрочетени (нови).
Цитат
И защо ти е графична среда за целта? И упражнението с пощенския клиент ми се вижда напълно излишно, а и не добро - с него в другия акаунт ще прехвърлиш препратени, а не оригинални писма.
С пощенския клиент не се препращат, а се копират. Маркираш ги всичките в едната пощенска кутия и copy-paste в другата. Така можеш да мигрираш пощенска кутия независимо от сървърния софтуер. Това мога да го направя и с клиент при мен, но ще се точи доста време. Ето защо искам клиент в тяхната мрежа и ето защо е на единия от двата сървъра.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
За какво ми трябва?

Искам да мигрирам няколко пощенски кутии от един сървър на друг. Никой от сървърите не е в локалната ми мрежа и не мога просто да копирам файлове. Намислил съм да го направя като използвам пощенски клиент с акаунти в двата сървъра. За целта инсталирах графична среда на единия от тях.

imapsync няма ли да ти свърши работа? или нямаш административен достъп до сървърите? искаш примерно да мигрираш твои акаунти от abv.bg на gmail (примерно)?
Активен

the lamer's team honourable member

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
С пощенския клиент не се препращат, а се копират. Маркираш ги всичките в едната пощенска кутия и copy-paste в другата.
Ааа, оф :)

Става с копиране на файлове и после с реконструиране на пощенската кутия се създава и базата данни към нея, но така всички писма се маркират като непрочетени (нови).
Да, има нужда Thunderbird (не зная как е с други клиенти) да започне да се съобразява с флаговете в края на имената на файловете.

Проблемите с разместената мишка обикновено могат да се оправят чрез съответната опция от менютата от екрана на Java (или .Net) конзолата или от настройките на конзолата в основния интерфейс на iLO-то, както тук:

Това не прави нищо в отдалечената операционна система - свързано е само с промени в компресията на данните и визуализирането на локалния клиент.

Както и да е. Доколкото разбирам т'ва е няк'ва жаба. Но сигурно и тя все пак зарежда някакви модули някъде дето се бият с нещо друго (вероятни кандидати xserver и kernel), вероятно и друг е имал подобен проблем и го е оправил. Почти невъзможно ми се вижда това да управлява машината без никаква итерация с ОС. Да би могла, но тогава не би следвало да може да се прави нещо полезно.
Идеята на LOM-овете е точно да имаш контрол над машината без никаква зависимост от операционната система, която е инсталирана там. Това, което виждаш на екрана на Java конзолата, е същото, което на хардуерно ниво се изпраща от видео картата към монитора. Това важи и за сигналите от другата периферия. На практика операционната система не знае, че работиш с нея през LOM (всъщност, при Intel AMT може и да знае нещичко, но не съм сигурен). От операционната система можеш да достъпиш LOM-а през IPMI (с ipmitool), но това не значи, че работата на LOM-а зависи по някакъв начин от операционната система (толкова, колкото и работата на BIOS-а зависи от операционната система). При виртуалките това се случва по друг начин, понеже виртуалката работи с хардуер, осигурен от самия виртуализиращ софтуер. При LOM-а хардуерът си е отделен и имаш само двупосочно прихващане на сигналите и с това може да се върши точно толкова работа, колкото и гледането и цъкането на периферия, закачена към самата машина.
« Последна редакция: Feb 13, 2015, 14:40 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Archchancellor

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 41
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Ако имаш възможност да инсталираш пакети върху xfce-то, погледни това . Лично на мен ми върши работа.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Ако имаш възможност да инсталираш пакети върху xfce-то, погледни това . Лично на мен ми върши работа.
Благодаря! От два дни разсъждавам върху мигрирането на въпросния сървър от Slackware със self-made конфигурация на пощенски сървър към Fedora с Kolab. Сега x2go (има го в официалните хранилища на Fedora) добавя поредната капка :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Здравейте,

Аз бил използвал 'imapsync'/pop2imap за пощите (има още поне два подобни проекта - offlineimap и ...., не помня името виж в Google).

Иначе за отдалечен достъп ползвам - X2Go (server+client), за Windows - rdesktop с параметри.

Поздрави,
Румен
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Отказах се да подкарам x2go на Slackware. Ако някой го направи, ще го черпя :). Оказа се, че sshd е компилирано без поддръжка на PAM, а е нужно и като тръгнах да го компилирам ... Освен това и други зависимости не са удовлетворени. Отказах се и да го мигрирам този сървър към друго точно сега.

Решението е x0vncserver, което e в пакeта tigervnc на Slackware.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
... Решението е x0vncserver и то работи чудесно, но ... :)

Аз си мислех, че като стартирам някаква операция отдалечено, тя ще си се врътка шеметно там някъде, а на моя отдалечен десктоп ще виждам подобно на гледане на филм с големи накъсвания какво се случва там. Да, ама не! :) Скоростта на връзката с отдалечения ми десктоп влияе на скоростта на работа на приложението там. А това за мен беше изненадващо и нежелано.

Нещо повече - ако прекъсна връзката, оставяйки приложението работещо, то започва да товари процесора като от

Cpu0  :  3.0%us,  0.3%sy,  0.0%ni, 91.6%id,  5.0%wa,  0.0%hi,  0.0%si,  0.0%st
Cpu1  :  7.0%us,  0.7%sy,  0.0%ni, 84.7%id,  7.7%wa,  0.0%hi,  0.0%si,  0.0%st

става
Cpu0  : 51.5%us,  4.4%sy,  0.0%ni, 10.4%id, 33.7%wa,  0.0%hi,  0.0%si,  0.0%st
Cpu1  : 63.2%us,  4.7%sy,  0.0%ni, 10.0%id, 21.7%wa,  0.0%hi,  0.3%si,  0.0%st

Може би е въпрос на опции, ... Но така или иначе, процедурата е завършена.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Сега може да ме нахраниш, ....
... ssh -Y ...

Да, почти е това начинът. Ама тогава трябваше да го "открия" за себе си, щото се оказа, че мисленето ми ме води в друга посока. И след като го бях забравил, и след като трябваше да го "откривам" днес отново, реших да го запиша тук.
На отдалечената машина в /etc/ssh/sshd_config
X11Forwarding yes
X11DisplayOffset 10
X11UseLocalhost yes

На локалната, в терминала на графичната ти среда
ssh -Y username@remotehost

и като влезеш не си мисли, че файда няма, ами изпълни xclock. Програмата ще се изпълнява там, а прозорецът и ще е тук.

Това последното е адресирано към мен. :) 

Благодаря на всички, опитали се да помогнат! [_]3
« Последна редакция: Jul 08, 2016, 15:29 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3