Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67389 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
По Синема ли, не помня, може Екшън да е било, го хванах този филм около Коледа. По-скоро хванах последния половин час. Преди това сигурно сме гледали нещо коледно, а жена ми не харесва фантастики, а вече и от екшъните бяга.

Помня, че през цялото време си мислех, колко смотани са ефектите. Не мога да разбера защо всички филми от последно време да речем десет години са със странни, гадни ефекти. Днешните филми са негледаеми.

Споменаваш Властелина. Ами толкова ли е трудно да ги питат, как са ги направили. Нали уж режисьора е същия.

Малко ми дойде и плосък сюжета, но все пак беше приятен кибернетичен пънк с интересна обстановка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Мъск е луд, а Зуки е непорастнало дете. Според мен тия двамата не могат да са тенденция за нищо. Но пък чергари в историята винаги е имало и са се увеличавали при войни и бедствия. Ако почне да настъпва някакъв ад на запад (не вярвам да е скоро), то и чергарите ще стават повече. Това са логични процеси.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Мъск не е чак луд..просто между гениалността и лудостта понякога разликата  е малка,
По някакъв начин успява "да носи няколко дини под една мишница".
СпейсЕкс и ТеЗла просперират,въпреки трудностите.
А се занимава и с още няколко дейности.
Някак успява да го прави ...
« Последна редакция: Jan 10, 2022, 10:39 от spec1a »
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
То и самия Николо Тесла са го смятали за малко луд  ;D (мисля че той все пак е доказал, че е гениален).

Тези двамата не искам да ги класифицирам, по-скоро имах предвид, че са хора имащи доста информация (не точно публична) и познати/приятели/колеги на високи позиции - всички добре информирани за световните процеси и тенденции.

Смея да твърдя, че далеч не всички милиардери са "гениални бизнесмени", просто някой им дава информацията и средствата да забогатеят без да имат особени качества (затова пък имат други качества).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   Мъск не е чак луд..просто между гениалността и лудостта понякога разликата  е малка,
По някакъв начин успява "да носи няколко дини под една мишница".
СпейсЕкс и ТеЗла просперират,въпреки трудностите.
А се занимава и с още няколко дейности.
Някак успява да го прави ...

Е, то и аз ще просперирам, ако държавата ми бута милиарди в човката, а борсовите акули ми надуват числата до небето :(
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не виждам, какво му е гениалното на Мъск. Има обаяние и това е всичко. Прилича на голямо момче, което гледа нагоре към звездите и въздиша. Мечтите винаги са привличали романтици, а в днешния свят един такъв би привлякъл много народ. Хората няма къде да избягат вече. Защо да не помечтаят с Мъск. Срамежливата усмивка... Добре го играе. А парите, които му наливат акционери и правителството са достатъчни, че сами да се увеличават. С толкова пари и специалисти можеш да си купиш, да си правиш проучвания, да развиваш технологии.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Не ме разбирайте погрешно,не съм почитател на Мъск.
А и често съм критикувал теЗлите.

   Но все пак,за да си тузар от такъв ранг, се изискват качества,които много малко хора притежават ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А има поне една гениална постъпка в живота — Пейпал. Определено не може да му се отрече, че този пич е надарен със страшен нюх за бизнес плюс това да е в точното време на точното място. Историята му много наподобява на тази на Апъл след завръщането на Стив.

Хората много желаят уокмен с mp3, дават им го. Хората от години изгарят от нетърпение за цветен телефон с пръсти и истинска ОС, а Нокия и Ериксон ги клатят, и не дават. Същото с теслите. Същото с платежните услуги в Интернет. Същото, ако щеш и с ракетите. НАСА са банда загубеняци и задръстени бюрократи, но ракети си трябват. Кой, кой? Мъск.

Еваларка на пича.

Но просто не мога да го дишам, защото той се е превърнал в новия Бил Гейтс, Стив Джобс, Сергей Брин или другото 'лапе дето си упоменал, че ме е гнус да му казвам даже името. Всеки от тези ни обещаваше свобода, а ни набутваше във все по-голям затвор. С теслите Мъск стори същото.

Знам отлично, че това е начина да правиш несметни богатства, но просто няма как съвестта ми да преглътне нещо подобно.
« Последна редакция: Jan 10, 2022, 11:48 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ха, от колажите се вижда, че един от четиримата е доста известен — Дренчев. Това е шефа на софийската организация (Костя е на варненската), летец, дясната ръка на Костя. Направо ми намирисва на Цецо Цветанов. Щото това е единствения възможен ход на Костя, партията му да не падне под процент до месец.

От друга страна пък, това ще я разцепи и ще загуби втората си най-важна организационна структура след варненската. На всичкото отгоре ще остане и без парламентарна група, а последното води до доста негативи включително финансови, но и във всяко парламентарно отношение, комисии, изказвания, офиси и какво ли не.

Май прибързах да ги обявя за новата „Атака“. Тя поне се сгромолясваше бавно и последователно, тия се прецакаха от раз.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Аз веднага се сещам за друга трактовка на "трансваксиниран"- прочетох я в нета преди време:
"Аз съм транс-ваксиниран. Не съм ваксиниран, но се определям като такъв и никой не може да отрича това мое право"

 ;D
П.П. А тия от Възраждането може и да са си накупили зеленкото, то колко народ направи така.. Но си е тотална излагация, като цяло. Не само удрят дъното, а почват да копаят надолу.

От друга страна, и тая дивотия ще свърши. Ще се ваксинира още някой и друг и толкоз. Кой квото награбил, награбил, насадената истерия и паника вече са изживени. Няма как да продължат вечно ограниченията, държавите ще се сринат. По-точно бюджетите им, няма бизнес, няма данъци. Те вече почнаха да припяват отдалеко за край на пандемията.

П.П.П. А нищо чудно, и да са взели някой лев тия от Възраждането, да се ваксинират, или да се пишат такива- те доволни, даващите лева доволни- дискредитират се посочените за  водачи на анти-вакс протестите и за нежелаещите да се ваксинират се губи стимула да протестират. Същия трик беше, когато избухнаха протестите срещу Борисов- влепиха им разни хаджигеновци, бабикяновци и всичко отиде на майната си- по някое време излязоха и казаха, че имало пандемия и не било хубаво да се протестира. Почти еднакви методи и абсолютно еднакъв ефект. Наместваш едни лица да канализират някакво негативно за теб течение, после ги дискредитираш, ако не си успял да канализираш течението (анти-вакс), ако си успял- даваш команда на кукличките си да го размият (протестите срещу Борисов и главния прокурор).
« Последна редакция: Jan 10, 2022, 17:07 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Мъск-а показа на авто гигантите как се правят коли на печалба (https://www.motorbiscuit.com/tesla-electric-vehicle-10-hours-volkswagen-production-ceo-unable-keep/)
Показа на батерийните гиганти, че от години тъпчат на едно място. Навиха Тойота да се откаже от Водород-а щото само си дават парите и ще фалират.
Сега прави показно как се прави електрически камион (Мерц се борят с тях от десетилетие, Скания само се чешат по главите и казват не става)
Направи демо на Гугъл как се прави автопилот дето кара на непознат път (не като Гугъл само в едно село в Аризона и само в един квартал в Сан Франсиско - а те били пионери от години).
Зарядните станции са без аналог а сума компании се напъваха да направят нещо подобно на работещо решение.
На ракетните великани им демонстрира- как се правят ракети (за многокртна употреба за без пари) - сега даже ватниците ще мъчат да го имитират щото било евтино, а Европа трябвало да настига. Вече има ракетна връзка с международната космическа станция и туристи качи в космоса.
Направи демо как се прави сателитен интернет (Старлинк)  - Бил Гейц потроши милиарди и нищо не направи с Иридиум. Сега комунетата се уплашиха, че ще им падне цензурата в задния двор.
Всички тези имат милиарди и могат да наемат който искат, ама нищо не правят (Безос изстреля една ракета за 10 години и е до там, Брансън и той, даже не стигна космическа орбита).
Тече демонстрация как се балансира електрическата мрежа с батерии  - това и енергетиците не го вярваха, че може да стане.
Сега спомена и за смартфон - представи си да го върже към старлинка - ще шунтира половината  ГСМ оператори.
Да откачалка е ама поне върши някаква работа и обира мозъците за целта.
« Последна редакция: Jan 10, 2022, 18:24 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Върши работа, да.
И капитализацията на фирмичката му расте главоломно  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Аз веднага се сещам за друга трактовка на "трансваксиниран"- прочетох я в нета преди време:
"Аз съм транс-ваксиниран. Не съм ваксиниран, но се определям като такъв и никой не може да отрича това мое право"

 ;D

Напълно е възможно да има повече от един вид транс-ваксиниран. Според Цариградската конвенция имаше тридесет и няколко вида транс-джендъри, които май после Ремо спомена, че станали сто и няколко. Така, че и транс-ваксинираните може да са много видове, но си остават обикновени педерасти.

Това същото като онзи анегдот, дето един се хвалил на ляво и дясно, че бил гей. Един го питал дали има пари. Онзи отговорил, че няма. Извода бил от предния абзац.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
По въпроса за електричките


https://money.bg/auto/taksita-roboti-tragvat-po-ulitsite-na-kitay-video.html

https://money.bg/techno/kitay-ima-plan-kak-da-oglavi-revolyutsiyata-na-robotite.html

Време е вече да мод-нем малко старите вицове от късния соц.
Засега електричките /на ИИ/ може да са само в по едно село /на държавица/ ...ама китайското е най-голямо  ;D
Активен
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 78   Нагоре
« назад напред »