Анкета

Въпрос: В коя сфера работите?

  • ИТ - Софтуер
    - 15 (12.2%)
    ИТ - Системна администрация
    - 32 (26%)
    ИТ - Web технологии
    - 11 (8.9%)
    ИТ - Хардуер
    - 5 (4.1%)
    Телекомуникация
    - 5 (4.1%)
    Учител
    - 0 (0%)
    Студент
    - 13 (10.6%)
    Ученик
    - 3 (2.4%)
    Научна дейност - Преподавател в университет, научни работници, докторанти и т.н.
    - 4 (3.3%)
    Строителство/Архитектура/Градоустройство
    - 4 (3.3%)
    Иконмика/Банково дело/Финанси/Маркетинг/Други подобни
    - 6 (4.9%)
    Електроника/Машиностроене
    - 2 (1.6%)
    Здравоопазване
    - 3 (2.4%)
    Медии - ТВ, радио, вестници, интернет медии и т.н.
    - 1 (0.8%)
    Транспорт/Автомобили/Логистика
    - 3 (2.4%)
    Производство
    - 2 (1.6%)
    Съдебна система - Юрист, съдия, прокурор и т.н.
    - 1 (0.8%)
    Търговия
    - 5 (4.1%)
    Туризъм
    - 1 (0.8%)
    Държавен служител
    - 1 (0.8%)
    Изкуство
    - 1 (0.8%)
    Друго
    - 5 (4.1%)

Общ брой гласове: 85

Автор Тема: Какво работите  (Прочетена 8801 пъти)

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Какво работите
« -: Feb 06, 2009, 00:25 »
Отдавна ми се върти в главата идеята за подобна анкета. Освен това мисля, че ще интересно да разберем един занимаващ се с Луникс човек какво работи, а пък някой ако има нужда може да се обърне към съответния човек за съвет и така един вид да си помагаме един на друг.

Сега малко разяснение за опциите в анкетата. Първите места съм ги посветил за Информационните технологии, предполага се, че това са хората най-често посягащи и ползващи Линукс. Вторите места са в гупата на науката и образованието - т.е. това е втората категория хора, която е най-вероятно да ползва Линукс. Трето е всичко останало. Четвърто е друго - ако смятате, че по-някаква причина сте далече от всичко изброено посочете тази категория.
Също така няма значение дали в момента работите или не, просто посочвате областта, която най-добре съответства на това, с което сте се занимавали или ще се занимавате/работите в бъдеще.
Също така ако има повече от една област, която ви приляга, например студент и ИТ, то ви е позволено да избирате до две области, така че няма да има проблем да посочите, които и да е две области. Също така ако по-някаква причина смените областта в бъдеще или просто направите грешка, позволено вие да променяте избора си, така че всичко това може да се коригира.

Целта е накратко да опишете това, с което се занимавате (работите) в момента и/или е ваша професия. За ученици и студенти - може да опишат какво смятат да работят (за студенти предполагам ще е по лесно).

Това е накратко, ако съм пропуснал нещо питайте.

Нека анкетата да започне СЕГА  ;)
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Какво работите
« Отговор #1 -: Feb 06, 2009, 00:50 »
Аз гласувах за Научна дейност, т.к. в момента съм докторант по физика в Института Макс Планк по Полимерни изследвания в Майнц, Германия. С една дума аз съм учен физик. Макар в момента да се занимавам с по-различни неща от тези, които съм специализирал в България (спец. съм в областта на оптиката и лазерна техника) работата изобилства от проблеми на всяка крачка и е интересно. Общо взето гърчат ме отвсякъде - понякой път се чувствам все едно съм пред един развален Линукс, на който трябва да му намеря и отстраня проблема, само дето при Линукса това става по-лесно и бързо :) Понякой път ми се иска да съм обикновен работник, който отива на работа, работи 8 часа и се прибира като си оставя проблемите от работата на работата. А аз се налага да мисля 24 часа в денонощието откъде да я започна и как да си реша чисто научните проблеми. Ама май ми е в природата да си създавам сам проблеми и да ми е трудно. Ако не ми е трудно значи нещо не е в час.

Иначе това, което изследвам е в областта на FCS (Fluorescence Correlation Spectroscopy) и да го обясня трудно ще ме разберете. Ама все пак да направя опит, на български това трябва да звучи като "Флуоресцентна Корелационна Спектроскопия". Общо взето това животно се използва за измерване на дифузията на молекули, макромулекули и наночастици в разтвор. Оборудването предствалява един специален микроскоп, лазер и много електроника.


Та като един много любопитен човек ей така за експеримент и кеф се зарибих по Линукс и сега това ми е хоби. Линукса ми е пилил много пъти нервите, ама аз съм инат и докато не го разнищя не мирясвам  :D

Та така, вие сте на ход  :D
« Последна редакция: Feb 06, 2009, 01:44 от arda_kj »
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Re: Какво работите
« Отговор #2 -: Feb 06, 2009, 06:56 »
Аз отметнах "други". Професията ми е автодиагностик и работя в един малък автосервиз в Плевен. Ако колата ви храчи, прекъсва, не ще да пали, свети и жълтата лампичка - аз съм насреща.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Какво работите
« Отговор #3 -: Feb 06, 2009, 10:53 »
Аз също съм в графа:Други понеже не влизам в нито една от горепосочените категории.Работя като Управител на едно предприятие.По Линукс се запалих от чисто любопитство и най-вече благодарение на един стар компютър,на който съм реинсталирал виндовс за рекордните за мен 9 пъти за един ден,понеже се сриваше буквално за минути!Впоследствие се установи,че проблема е бил хардуерен,а не софтуерен ;D ;D ама аз тогава не отбирах много от хардуер.Та благодарение на него сега даже на сужебната машина имам Дебиан тестинг и изобщто за машините вкъщи само линукс и един уин само за цвят и то с двойно зареждане.
offtopic//
tonitochev сега ме подсети,че имам проблем с abs на автомобила ми след некадърна смяна на каре >:.Да взема да ти дойда на гости в сервиза,че вече вдигнах ръ ;Dце и няма оправия по сервизите(
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

dilyan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 186
  • Distribution: Debian, OpenBSD
  • Window Manager: Gnome, xfce
    • Профил
Re: Какво работите
« Отговор #4 -: Feb 06, 2009, 11:07 »
A защо няма Телекомуникации, Автоматика, ISP ... все области където Линукс-а кърти ..?!?!
Активен

strandvata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: Какво работите
« Отговор #5 -: Feb 06, 2009, 12:23 »
Избрах Строителство/Архитектура/Градоустройство макар, че в работата Линукс е непреложим. Но вкъщи съм си само на линукс.
Активен

radoulov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 116
    • Профил
Re: Какво работите
« Отговор #6 -: Feb 06, 2009, 13:20 »
ИТ - Системна администрация

Работя като database administrator в компания, която предлага outsourcing services в Милано, Италия.
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Какво работите
« Отговор #7 -: Feb 06, 2009, 13:28 »
Ако смятате, че вашета област липса, формулирайте такава и ще я добвя.

@tonitochev можеше да пишеш транспорт.

@tarball - като управител в коя област. Ако я няма пиши да я добавя.

@dilyan - Телекомуникация трябваше да е ИТ - Друго или в зависимост какво точно работиш в телекомуникация примерно ИТ - Системна администрация. Автоматика е електроника. ISP е системна администрация (ако правилно схващ това трябва да е Интернет доставчик).

Към транспорт добавям Автомобили. Да я избират хора, професията на които се върти около това.

Добавям отделна секция Телекомуникация, макар, че е много общо. Ама както и да е имате право на два избора.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

nov_chovek

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 536
  • Distribution: Ubuntu 8.10 по принуда
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Какво работите
« Отговор #8 -: Feb 06, 2009, 14:07 »
Аз спадам към "Съдебна система" по скоро под "т.н." :) Адвокат съм.

ЕДИТ: Да беше копнал категориите от jobs.bg :)
« Последна редакция: Feb 06, 2009, 14:09 от nov_chovek »
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Какво работите
« Отговор #9 -: Feb 06, 2009, 14:11 »
Сглобявам мебели. С Линукс се занимавам изцяло без пари.Така съм решил за да не се разочаровам. Допълнителните доходи от уеб дизайн и програмиране които са малко ги инвестирам за Линукс начинания в нашия град и малък клуб.
Активен

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Какво работите
« Отговор #10 -: Feb 06, 2009, 15:55 »
Аз явно съм втория учЕн тук, само дето се занимавам с компютърни науки, по-специално изследване и разработка на системен софтуер, предимно за суперкомпютри. В свободното си време се забавлявам да правя дофтурантура. :)
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: Какво работите
« Отговор #11 -: Feb 06, 2009, 15:59 »
Спадам  към IT - Софтуер. Участвам в администрацията на приложните системи в една организация. Иначе по образование съм икономист... ::)
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Какво работите
« Отговор #12 -: Feb 06, 2009, 18:30 »
Третия учËн по реда на въвеждане на гласовете. Машинен инженер.
Основно занимание - преподавател, допълнително системен администратор ако може така да се нарече.
Тъй като наблюденията и опита ми сочат, че системна администрация с WTF виндовз е или несистемна администрация или системна неадминистрация се занимавам и с Linux.
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

dilyan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 186
  • Distribution: Debian, OpenBSD
  • Window Manager: Gnome, xfce
    • Профил
Re: Какво работите
« Отговор #13 -: Feb 06, 2009, 19:13 »
:) arda, телекомуникациите са едно от основните пера в бюджета и в икономиката ни. Ако идеш и кажеш на мобилните оператори и на БТК, че са "ИТ - Други" и те се навият, нямам нищо против да се пиша в "ИТ - Други".
Писах се втория в Телеком (планиране на преноса)!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Какво работите
« Отговор #14 -: Feb 06, 2009, 20:46 »
:)

Аз нямам този проблем - просто си гласувах за ИТ - системна администрация :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon