Автор Тема: Социалното Инженерство  (Прочетена 5960 пъти)

rumen6787

  • Гост
Социалното Инженерство
« -: Feb 03, 2012, 21:56 »
Какво е социално инженерство - термин
Какви са методите на социалното инженерство? посочвам за пример Книгата на Кевин Митник
Има ли почва у нас и до каква степен ще разберете дали някой е социален инженер или не.

Източници:
http://virusdefence.org/computer-security-terms-and-definitions-page-3.html
http://elearningbg.wordpress.com/2010/09/09/%D1%81%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%B8%D0%BD%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/
http://hack-bg.blogspot.com/2008/03/blog-post_22.html

Благодаря предварително.
« Последна редакция: Feb 03, 2012, 22:07 от rumen6787 »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #1 -: Feb 03, 2012, 22:00 »
Моля. Това да не планчето от урок в училище?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

rumen6787

  • Гост
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #2 -: Feb 03, 2012, 22:02 »
така е по лесно да си подредя въпросите уважаеми. полесно си подреждам мислите. колкото е по ясен един въпрос, толкова е по добър и отговора. махнах цифрите, за да не звучи като учебен план.
« Последна редакция: Feb 03, 2012, 22:13 от rumen6787 »
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #3 -: Feb 04, 2012, 01:11 »
В България всеки е "социален инженер".
Социално Инженерство == "как да прецакаме хората"
В този ред на мисли се досещаш сам :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

rumen6787

  • Гост
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #4 -: Feb 04, 2012, 12:50 »
Който е вещ и не е наивен, ще разбере какво иска един измамник. Но тези, които не са подготвени или не разбират или нямат добра обща потребителска култура, ще си дадат паролите на измамника. То няма смисъл от обсъждане.

Аз имам предвид социалното инженерство, там "социалните инженери" ти дават линк на подобен сайт, например клонинг на youtube, gmail, yahoo, facebook.  Такива са хората, които пращат спам, нигерийската спам група.
« Последна редакция: Feb 04, 2012, 12:53 от rumen6787 »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #5 -: Feb 04, 2012, 12:55 »
Аз имам предвид социалното инженерство, там "социалните инженери" ти дават линк на подобен сайт, например клонинг на youtube, gmail, yahoo, facebook.  Такива са хората, които пращат спам, нигерийската спам група.

Що за глупости? Прочети пак какво е написал @borovaka.

PS: Спамерите били социални инженери :D :D :D :D - Хахахахха...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

rumen6787

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #6 -: Feb 04, 2012, 13:24 »
neka marcheto iztrie vsichki moi temi, mojete i bez mene. ne moga da vi ponasqm. prosto ne ste za men. nali vsichko znaete be. ne vi ponasqm. haide marche iztriime ako ti stiska. nali si posledniqt admin v tozi skapan forum, b2l ti si edin nagul i samo obijdash, a ti borovak, si poredniqt, koito se zanasqsh. triite, kato ne vi haresva, vsichko tuk e edna qma v koqto nqma izmakvane. ne mi e do vas. gledaite si jivota i pozdravi na marcheto. marche zalichi me ot tozi forum za prosveteni kato b2l i borovaka. tiq dvamata sa mi dosadni i naduti. mahaite me ot linux-bg.org. kvo chakate. iskam bann. nqma da vi precha!!! ot edin shte se otarvete i tolkoz. pisha na latinica narochno, za da me iztriete. no shte vi kazzhja samo edno, che ima pohubavi forumi ot vashiq. samo shte poseshtavam saita vi za obshta kultura. haide marche, trii, kvo chakash???? trii ako ti stiska!!! ne mi puka kakvo misli nqkoi si borovak ili b2l, tiq sa egato horata s mlqko v ustata. hahahaha. nqma da se ulivam, zashtoto veche go napravih. foruma kato cqlo e pod vsqkakva kritika i ne e na nivo za obiknovenniq chovek, ne mojete da zaintrugivate nikogo, osven da se obijdate i podigravate, tova se otnasq za tupiq b2l, kojto ne iskam i da vijdam, nito da se zanimavam s nego. opravqite se sami. ne vi trqbvam az. no znaite, az iskam vie da imate potrebitel, koito da e mnogo po dobar ot men i da nqma "paranoichni" izkazvaniq. lichi si kolko ste "umni". are chao.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #7 -: Feb 04, 2012, 13:34 »
//off

Момчето не е наред с главата :D. Я като има по-хубави форуми пиши в тях :). Сигурен съм че много ще ти се зарадват :). И не ме обиждай за да не взема да ти покажа какво е социално инженерство, rootkit и т.н.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #8 -: Feb 04, 2012, 15:55 »
Този младеж пък защо се разсърди не можах да разбера ...
Дава някакви статии и после пита нещо дето уж точно в статиите е обяснено.

@b2l Без злоба де :) Той вече знае какво е. Нали му ползваха IP-то :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5297
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #9 -: Feb 04, 2012, 17:12 »
rumen6787
Гост

Това не беше ли потребител от форума ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #10 -: Feb 04, 2012, 17:15 »
rumen6787
Гост

Това не беше ли потребител от форума ?

Беше, ама получи факс момчето.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #11 -: Feb 04, 2012, 17:19 »
Това не беше ли потребител от форума ?
Бил е, когато е писал първите постове в тази тема, след това нещо се е нацупил и се е изтрил, след което отново си е създал акаунт със същото име, за да попсува и да се прави на интересен.

Драги rumen6787,
Няма причина да се занимаваме с триене на профила ти. Щом имаш причина да не искаш да бъдеш в този форум, всеки е свободен в това решение, изтрий се сам, вече знаеш как ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #12 -: Feb 04, 2012, 17:26 »
//off
Само не разбрах защо се нацупи ама както и да е.
Колкото до Румен, ако имаш наистина реалното желание да ми кажеш, че имам мляко по устата - ще те помоля да го направиш лично, щото аз май не съм сипал епитети по твой адрес ( като изключим това, че си параноик, ама не знам дали се усети, че се бъзиках тогава. От долу ти бях отговорил на въпросите. ). Така, че това кой какъв бил можеш да дойдеш да ми го кажеш ако имаш желание.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5297
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #13 -: Feb 04, 2012, 17:28 »
Ама наистина, за какво е тази злоба понякога ? Нали сме тука да се забавляваме. Не за караници и тъпотии.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #14 -: Feb 04, 2012, 17:33 »
Еми май не всички сме на това мнение.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"