Автор Тема: Социалното Инженерство  (Прочетена 5959 пъти)

rumen6787

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #15 -: Feb 04, 2012, 19:16 »
Мога да се извиня цивлизовано на боровака, марчето и b2l. Няма да пускам никакви теми, но няма и да обиждам, независимо кой какво казва. всеки един от вас има право на мнение, независимо то дали е "дразнещо" или е "галещо". Боровак, няма да правя четки на никого, извинявам се на целият форум. Даже и възрастните се държат по зле и от децата. И не правилно съм се изразил за спамърите, че били социални инженери. Да, чел съм горепосочените статии. Извинявам се още веднъж за възникналата ситуация от мен. Смятам да се въздържам и ако се държа цивилизовано с вас, нещата ще се оправят. Бях много афектиран и затова написах това. Заня много добре какво е социалното инженерство. Останете със здраве и успех на форума. Б2Л извинявай още веднъж. Ще знам на какво си способен и имам напредвид на какво си способен, спокойно, извинявам се за лошото поведение и обидите.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #16 -: Feb 04, 2012, 19:26 »
Това момче още повече почва да ме радва :D. Напомня ми за мен когато бях по-млад :D :D :D :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #17 -: Feb 04, 2012, 19:33 »
Аз съм ОК, няма за какво да се извиняваш. Предполагам, че и b2l не се е обидил много. :)
Я само сподели какво точно искаш да ти споделят във форума. В смисъл пускаш статии, казваш, че знаеш какво е нещото за което питаш и все пак задаваш някакъв въпрос. Аз това не можах да разбера. Обясни просто защо го правиш това нещо за да е ясно на всички.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #18 -: Feb 04, 2012, 19:35 »
/off

Сега се замислих - добре че стана реч:

Абе как така можеш да се изтриеш? В сми то явно можеш, ама ми звучи все едно си режеш клона дето седиш на него или се самоубиваш и самопогребваш....

Просто логиката нещо ми куца тук - ако някой може да ме светне?
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #19 -: Feb 04, 2012, 19:36 »
/off

Сега се замислих - добре че стана реч:

Абе как така можеш да се изтриеш? В сми то явно можеш, ама ми звучи все едно си режеш клона дето седиш на него или се самоубиваш и самопогребваш....

Просто логиката нещо ми куца тук - ако някой може да ме светне?

В опциите на профила има опция да си затриеш акаунта :).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #20 -: Feb 04, 2012, 19:42 »
10х - това го видях.

Въпроса ми е логично ли е ти да се самоизтриеш?
Активен

rumen6787

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #21 -: Feb 04, 2012, 19:45 »
Главна причина е да има повече дискусии и мнения. И основната причина е, че някой друг се прави на социален инженер, та съм се изтормозил и се занимавам с тролове, които продылжавам да храня. Темите и вие б2л и боровака бяха много ясни. Основна причина: искам вашето съдействие да ми кажете дали можете да помогнете. Ще пиша на лични, за да не губя времто на хората тук. Всеки сам си цени времето. Ценно е времето, когато е планирано добре.

Отговор: Не е логично от моя страна да се самоизтривам!!!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #22 -: Feb 04, 2012, 19:47 »
...( като изключим това, че си параноик,...

+1, +1, +1
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

rumen6787

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #23 -: Feb 04, 2012, 19:54 »
дайте съвет, как да се справя с параноята, за нея все още няма 100% панацея. но има мерки. станах параноик заради вирусите и какво ли не, не искам да ви губя времето. нямам друга работа и за тва съм параноик.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #24 -: Feb 04, 2012, 20:36 »
/off
Абе как така можеш да се изтриеш? В сми то явно можеш, ама ми звучи все едно си режеш клона дето седиш на него или се самоубиваш и самопогребваш....
Точно така, и съм напълно съгласен с това - масово по света смъртното наказание е забранено, като единственият, който има истинско право да отнеме живота ти, си ти самият :) Изтриването е равнозначното на убийство във форума. Ние тук не сме убийци, но си запазваме правото в крайни случаи да забраняваме достъпа на някои до нашето местенце (ban), който във всеки момент може да бъде премахнат, ако се наложи. Пък, ако някой има желанието да прекъсне съществуването си тук (естествено, става дума само за този му акаунт), има свободата да го направи - всеки потребител има правото и свободата да реши ще съществува ли или не ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #25 -: Feb 04, 2012, 21:38 »
//извън темата: Предполагам, че онова толкова трогателно извинение по-горе, е в резултат на заплахата, че ще му хакнете IP-то... Почвам да чувствам угризения на съвестта ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Социалното Инженерство
« Отговор #26 -: Feb 05, 2012, 00:14 »
Цитат
дайте съвет, как да се справя с параноята, за нея все още няма 100% панацея.

Спри да четеш вестници и да гледаш телевизия. Много помага.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon