Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Надолу

Автор Тема: Изчезва ли капитализмът?  (Прочетена 44214 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #180 -: Nov 22, 2018, 16:17 »
И всеки Петък - съветски филми и информационната емисия ВРЕМЯ.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #181 -: Nov 22, 2018, 16:18 »
Щото живеехте на кредит. Като дойде време да се плаща и увиснахте.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #182 -: Nov 22, 2018, 16:27 »
И всеки Петък - съветски филми и информационната емисия ВРЕМЯ.

     Сега-100 % дезинформация, псевдокултура, и лъжи по почти всички медии. Хората изхвърлят телевизорите.
 
    И безкрайни празници по същото време (в Петък), и не можеше да се спи от тях в панелните комплекси до 12-03 часа-сега-гробница
« Последна редакция: Nov 22, 2018, 16:59 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #183 -: Nov 22, 2018, 16:29 »
Щото живеехте на кредит. Като дойде време да се плаща и увиснахте.

      Тава е долна империалистическа лъжа, дето промиваха мозъци, и заблуждаваха хората, материали в мрежата колкото щеш. Сега дългът е много по-голям. Аз не съм компетентен по въпроса.
« Последна редакция: Nov 22, 2018, 16:33 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #184 -: Nov 22, 2018, 17:05 »
Какви материали бе пич, нали и аз съм живял в тази система, да не съм я гледал по телевизията.
Тато на Брежнев само свирки не му правИ за нови заеми.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #185 -: Nov 22, 2018, 17:40 »
А какви телевизори имаше.........руски цветни лампови сандъци на SECAM. С големите трафове, и външните стабилизатори на 220 VAC.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #186 -: Nov 22, 2018, 18:15 »
   Даваха и петрол на символични цени, че и да го продаваме за валута, която би трябвало да е за нуждите на индустрията уж... Като Живков държавник надали скоро ще имаме...

Имаше хора, нищо не разбиращи, твърдяха, че руските гълабарници дават по добра картина от западните тогава, аз бях съгласен с тях, но само при добра настройка.

    С даскалицата от телевизионни, и компютърни технологии спореме, че системата СЕКАМ, е по-добра според мен, макар, че във всички учебници пишеше обратното.

   Един и същ мач по немската RTL се виждаше по-лошо от руската телевизия на СЕКАМ на западен телевизор, аз спорях, че картината беше по-добра на СЕКАМ, защото вярвах на очите си, (тогава се занимавах с фотография), какво, като в учебниците пише обратното-много важно...
« Последна редакция: Nov 22, 2018, 18:19 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

lunarvalley

  • Гост
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #187 -: Nov 22, 2018, 19:16 »
и лампови усилватели имаше  :P :P :P
 [_]3
 ;)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #188 -: Nov 22, 2018, 19:28 »
Клас А, и с ръчно навити трафове. Галещи ухото на хай-фай ентусиаста.
« Последна редакция: Nov 22, 2018, 20:10 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

malin

  • Гост
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #189 -: Nov 22, 2018, 19:54 »


      6-Понеделник веднъж в месеца гледахме Английски Кралски Театър


Това, за Кралския Театър го бях забравил. Пък и постановките на некралските които даваха бяха на същото ниво.


Не знам изчезва ли капитализма, от много време гние... май ще ни надживее, а в ада/рая времето било спряло  ;).
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #190 -: Nov 22, 2018, 21:57 »
   Ебаси,това за външния дълг го дъвкахме,дъвкахме,дъвкахме ...
Докога ?!?
По-голямата част  от него е натрупана след 1982 г. ,може да се намери
официалната статистика на БНБ.
Интересно как ли са живели хората до 1982 г. ...
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #191 -: Nov 22, 2018, 23:09 »
...Интересно как ли са живели хората до 1982 г. ...
Продавайки златния резерв. Няколко пъти. Също документирано в нета.
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #192 -: Nov 23, 2018, 09:07 »
Епохите могат да се сравняват една спрямо друга но обобщено на база някакви по-общи показатели (щастие, спокойствие, предвидимост, достъпно и добро здравеопазване, качествено и достъпно образование, справедлива и експедитивна администрация и други показатели, не толкова на база някакви цифри и статистики - не случайно се казва че историята се пише от победителите, вкл. и статистиката :-), всяка си има и плюсове и недостатъци, така сравнено на парче няма да се стигне доникъде (освен до чешане на езиците и обидни квалификации ;–)

И тъй като човека сравнява почти винаги от собствената си камбанария и оценката му е събективна (по необходимост), така който е бил по-зле или така си мисли а сега е по-добре естествено счита че сегашното време е по-развито, за други е обратното. Обаче тъй като поради липса на възможности за собствено мислене и съответно собствена преценка хората все повече разчитат на авторитетите (някъде оправдано, но другаде не) те не мислят критично а приемат нещо и го повтарят като папагали, но със свои думи.
Пример от тези дни - Тръмп като ходи в Калифорния е казал че няма климатични промени и виновни са демократите които управляват щата, следващия или същия ден Гутереш (ген. секретар на ООН) пък заяви че е крайно време държавите сериозно да се захванат с проблема за климатичните промени, и кой сега е прав ?

Мисля че всеки ще се съгласи че сега живеем в два свята, единия на техниката другия природния, сега всеки да помисли и да си отговори каква е тенденцията и дали живота идва от техниката или от природата и докъде може и ще доведе "капитализъма" и другите строеве преди него (но сега темпа е ускорен и времето за реакция привършва, реално вече е късно :-(

Сега за Дарвин и маймуната, според моето скромно мнение истината е обратна на теорията му, вече мога да видя че някои хора започват да приличат, да се държат, да мислят, действат и т.н. почти като маймуни (не казвам нищо лошо за маймуната, тя обаче си е маймуна, не човек).

Пак се връщам към филма Матрицата, вижте тенденцията показана там погледнете и хората със слушалки на ушите, забили глава в телефоните си и помислете (не е необходимо да сте ясновидци или пророци) просто обективно и безпристрастно мислене. Техниката е нещо необходимо и донякъде неизбежно, но въпроса е как се използва и дали няма залитане към нейното повсеместно използване, дори там където е вредна. Една алегория, съвремието изучава като разделя на части изучава ги и после пак ги събира (диференциране и интегриране). Но какво значи да разчлениш едно живо същество, значи да го убиеш и после какво ще събереш отново частите и ще получиш - Франкенщайн !

Хайде стига толкова, пак се отплеснах доста.

PS: леко промених и допълних писанието, извинявам се на тези които са чели предишната версия ;-)
« Последна редакция: Nov 23, 2018, 12:03 от ray »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #193 -: Nov 23, 2018, 11:53 »
Да, всеки режим си има плюсове и минуси. Най-лошото на капитализма е, че ако родителите ти са бедни, ти изживяваш детството си в бедност, след това кръга ти от приятели и познати също не е съставен от заможни люде, та, става много трудно да разшириш мирогледа си, да започнеш да променяш мисленето си, да осъзнаеш, че може би има възможност да се промени нещо и че това зависи от теб самия. И впоследствие, да започнеш да търсиш начини, да се учиш и в крайна сметка да видиш, че е пълно с възможности. Почти невъзможно да се и съм виждал малко подобни случаи, но ги има.

Докато в бившият комунизъм/социализъм си знаеш, че всички сте "равни" и това някак те прави да си щастлив с каквото имаш. Или поне не мислиш толкова за това, че някои имат малко повече. Но разликата в доходите никога не е била толкова фрапираща и смазваща, както сега.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Изчезва ли капитализмът?
« Отговор #194 -: Nov 23, 2018, 12:21 »
Може би ставам досаден, но съм изпуснал нещо важно (според мен) и ще пиша накратко за него.

Вижте и как се изменя съдържанието на това което ни се поднася чрез техниката, това което се е гледало преди 50-тина години и сега, разликата според мен поне е "огромна", стойностните/вечните ценности и неща си отиват и все повече се заменят с профанизирани и/или откровенно пошли неща и това вече е масово явление.

Един пример, защото така нещата стават конкретни а не абстрактни - имам две версии на операта "Вълшебната флейта" от Моцарт, едната е със много добре изпипани декори, облекла, и аранжировка, другата е в съвременен стил, гола сцена, хартиени декори, клюна на Папагено е хартиен, облеклото силно простовато. Но това е най-добре да се види а не да се коментира.

Друг пример (личен), събрах доста концерти (които успях да намеря) на David Garrett (crossover музикант), свири класика, но също толкова и преработки на някой от най-добрите "рок" парчета и честно казано и двата жанра ми харесват в еднаква степен, и въпреки че предпочитам класиката в негово изпълнение преоткрих и много от другата музика.
Това в голяма степен стана възможно чрез техниката, и пак се връщам на основната си мисъл, и техниката е нещо добро ако я използваш там където е полезна (критерия за това обаче е личен).

Поздрави !
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Нагоре
« назад напред »