Автор Тема: Таблета на бъдещето  (Прочетена 29867 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #30 -: Dec 01, 2012, 15:26 »
За ssh на ipad, iSSH, като можешш да бърникаш по отдалечените файлове, ако искаш и sFTP, jailbrake и си готов. : )

Относно делл стриик-а... ми то е лудост, да го използваш, толкова бавен и тромав, а и грозен... а първо поколение snapdragon, ако не се лъжа...
Нео-то също е много нисък клас, аз не разбирам ,как изобщо ти издържат нервите... По-добре, да си купя една нокия Asha, пред това, да се мъча с него...  ::)

Тия евтини боклуци, трябва да се забранят за продажба...

Имам приятел с джилабрейкнат ипад и нещо хич не ме кефи как инсталира софтуер който го няма в сторето. Иначе ме кефи как гладко работи, но ако преценя, че имам нужда от таблет, бих си купил Андроид.
За Делл-а, кво да ти кажа, винаги съм ползвал скъпи телефони и това беше последния скъп телефон който купих, но ги сменям защото не ми издържат дълго. Падна няколко пъти на плочките,  като след второто падане се образуваха още 2 незабележими пукнатини на екрана и понякога отказваше да реагира и после се самоуправяше, но след последното падане се нацепи и стана за боклука, а го имах по-малко и от 1 година. Тогава си купих Сони-то и съм много доволен. Идеални снимки, GPS си имам и не бих го заменил, до като не се счупи. Преди Делл-а, имах Асус с Уиндоус мобиле, а преди него МДА2 и много ми липсва клечката(стилус) и следващия телефон сигурно ще бъде Ноут с клечка :D
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #31 -: Dec 01, 2012, 16:15 »
iPad/iPod/iPhone джейлнат е нож с две остриета.
Вероятността да се напълниш с какви ли не простотии е огромна.
И като отбележим факта, че обикновено се джейлва от големи разбирачи, които после не се сещат да сменят default паролата за SSH.... ела ми се вържи към WiFi-то, и ще ти покажа вълшебното действие на rm -rf /* :D


Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #32 -: Dec 01, 2012, 16:31 »
Уиндоус ме доведе в света на Линукс, защото не ми харесва идеята, някой да ми налага как да си ползвам нещото което не ми го е дал безплатно, а също и да преценя от мое име, аз от какво имам и нямам нужда. В къщи лиценз не ми търси никой, но ползвам Линукс.
Уиндоус Фон, може и да е перфектната ОС за телефони, но само като прочетох, че като ифона, само от сторето мога да си инсталирам програми, без възможност като в андроид и всеки нормален компютър, да си я изтегля от където искам и да си я инсталирам и ми се изпари всякакво желание изобщо да я разглеждам. Сигурно и той има възможност вече да се джулабреква, но не виждам смисъл след като си имам всичко нужно за мен в андроида, да си отварям излишни циркове. Това, че работел много по-гладко ифона и уиндоус фона не ми е приоритет.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #33 -: Dec 01, 2012, 17:23 »
backinblack, това е нарочно...
По същата причина и нарочно е забранен блутуут трансфера на файлове...

Една огромна маса софтуер, които го намираш тук-там е пълен с всякакъв род бацил, целта на стор-а на епъл и микро-меките е точно тази превенция, отделно, че те олесняват.

Лично аз не харесвам андроидският стор, защото в него е анархия и всяка 10-а програма е някакъв adware/spyware, никой не следи какво се случва..

Иначе и в уиндоус фон можеш, да си инсталираш програми директно... Само ти трябва Developer account.
Аз като студент, имам право на безплатен.
Ако не си, никой не те спира, да излъжеш, че си. : D
А ако си мераклия, да платиш и и да качваш твой софт. в маркета, струва само 99$.  :)
А и не виждам какво толкова има като софт, което да го няма в маркета..
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #34 -: Dec 01, 2012, 18:24 »
Цитат
backinblack, това е нарочно...
По същата причина и нарочно е забранен блутуут трансфера на файлове...

Една огромна маса софтуер, които го намираш тук-там е пълен с всякакъв род бацил, целта на стор-а на епъл и микро-меките е точно тази превенция, отделно, че те олесняват.

Ааааа, виж ся! Тебе може и да те кефи това, че някой ще те предпазва чрез ограничения да не ти се скапе тилифона, софтуера му или каквото и да било там, но мен хич не ме кефи този някой да ме ограничава как аз ще си ползвам устройството което съм си го платил! Същия този някой, да ми казва, че съм имал нужса от нова мотика, за която аз да си купя и ново устройство, без аз самия да виждам реалната нужда от нея! Еееее, ама аз предпочитам тези основни свободи пред малко по-красивия дизайн и по-гладката му работа.
Приемам също така и, че човек не може да има всичко и за да има едно ще трябва да се лиши от друго.

Цитат
Лично аз не харесвам андроидският стор, защото в него е анархия и всяка 10-а програма е някакъв adware/spyware, никой не следи какво се случва..

В андроидския има анрхия и всеки качва каквото си пожелае, а в другите има фирмена политика, която със сигурност не как да направят нещата за пациента по-евтини, а как да му измъкнат възможно най-много за възможно най-малко и аз като си купя джаджата им, вместо да си я ползвам за предназначението с което съм я купил, да се боря с фирмените им политики!
Аз съм за другия влак!
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #35 -: Dec 01, 2012, 19:28 »
Регваш си девелоперски акаунт, дават ти сертификат и си ти :)
Сега, девелоперския акаунт струвал пари... ти ако няма да си избиеш парите - няма да се регистрираш.

Иначе - jailbreak. Евтинийка :)
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #36 -: Dec 01, 2012, 23:29 »
Регваш си девелоперски акаунт, дават ти сертификат и си ти :)
Сега, девелоперския акаунт струвал пари... ти ако няма да си избиеш парите - няма да се регистрираш.

Иначе - jailbreak. Евтинийка :)

Много си прав, мда...
Хем пак ще ти прави у-вото каквото искаш. Хем пак ще е в пъти по-качествено. :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #37 -: Dec 01, 2012, 23:35 »
Я, между другото някой тук root-вал ли си е андроидския телефон, за да му инсталира cyanogenmod? Излиза че това е най-евтиният вариант да си поиграя с един feature в последната версия на android.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #38 -: Dec 02, 2012, 01:45 »
Надали тук има някой с нещо андроидско и да не е рутнато...

Не съм точн с CM на таблета, а с параандроид ( AOSP ) доста близко е като изпълнение, кажи какво точно точно ти трябва...
Моментна софтуерна версия 4.2.1
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #39 -: Dec 02, 2012, 02:18 »
Цитат
Надали тук има някой с нещо андроидско и да не е рутнато...

Има ги и такива :D . Нещо не си падам по някакви къстъм ромове.
Активен

The Ghost

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #40 -: Dec 02, 2012, 04:51 »
Я, между другото някой тук root-вал ли си е андроидския телефон, за да му инсталира cyanogenmod? Излиза че това е най-евтиният вариант да си поиграя с един feature в последната версия на android.

Мда, онзи ден рових един HTC Legend. На едно приятелче му трябваше ъпгрейд от 2.2 до 2.3.7 gingerbread. Това wiki помогна много:

http://wiki.cyanogenmod.org/wiki/HTC_Legend:_Full_Update_Guide
Активен

ThinkPad T60 8741-52G; Intel Core 2 Duo T7600 2.33GHz 4MB cache; 3GB DDR2; 750GB WDC WD7500BPKT-00PK4T0; 15.4" 1680x1050 WSXGA+; ATI Mobility Radeon X1400 128MB; Intel® PRO/Wireless 3945ABG;  Bluetooth/Modem/Infrared ;1Gb Ethernet; UltraNav; Secure chip; Fingerprint reader; 9c Li-Ion batt.

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #41 -: Dec 02, 2012, 11:40 »
Цитат
Надали тук има някой с нещо андроидско и да не е рутнато...

Има ги и такива :D . Нещо не си падам по някакви къстъм ромове.
То руута не е само за къстъм ромове... А за някаква допълнителна функционалност. Освен това, ако не сложиш по един къстъм кърнъл на всеки телефон положението е много зле. Отделно че е много важно да активираш хардуерно-ускореното 2D рендиране..
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #42 -: Dec 02, 2012, 12:17 »
Има ли подобен подробен по-официален документ за HTC Wildfire? Аз намерих няколко различни упътвания, които малко си противоречат на моменти. Вероятността да си загубя контактите и настройките ме притеснява, но вероятността да си brick-на телефона ме притеснява още повече (макар че според мен е малко вероятно).
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #43 -: Dec 02, 2012, 13:59 »
Вероятността да си загубя контактите и настройките ме притеснява, но вероятността да си brick-на телефона ме притеснява още повече (макар че според мен е малко вероятно).
Няма ли някакви добри начини за подсигуряване в това чудо? Ако не, докато е заключен, то поне, след като се root-не? Аз на моето Maemo от човъркане доста пъти съм му чупил ядрото или разни други неща из системата, но в крайните случаи или ще имам възможност да му ръгна ново ядро, след което системата да си зареди нормално, или пълен reflash, след което връщането на контактите, програмите и настройките от резервни копия е елементарна задача.
И понеже темата е за таблета на бъдещето, откъм системи, които да го управляват, нека намеся думички като Tizen и Sailfish :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #44 -: Dec 02, 2012, 18:05 »
Цитат
Надали тук има някой с нещо андроидско и да не е рутнато...

Има ги и такива :D . Нещо не си падам по някакви къстъм ромове.
То руута не е само за къстъм ромове... А за някаква допълнителна функционалност. Освен това, ако не сложиш по един къстъм кърнъл на всеки телефон положението е много зле. Отделно че е много важно да активираш хардуерно-ускореното 2D рендиране..

Само от менюто съм му разрешил инсталиране на програми от трети страни или там какво беше, за да си инсталирам кракнатите GPS програми, а всичко друго ми е от маркета. То пък, всичко друго е файлов менижър, бг кловшанура, скайп, ама толкоз съм го ползвал и сигурно още 1-2 прости програмки, а на ДЕЛЛ-а, бях турил и rdp клиент :D .
Едно време заради програмите за блокиране на повиквания от определени номера свикнах да  ползвам телефони компютри, но сега го решавам проблема и без такива програми :D .
Активен