Автор Тема: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа  (Прочетена 7070 пъти)

v13

  • Гост
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #30 -: May 01, 2013, 10:15 »
Днес получих ъпдейт за скайпа и драйверите на нвидията ии вече всичко е т'ОК :)
Да така е и аз забелязах. :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #31 -: May 01, 2013, 10:35 »
Че е красива и много фунционална (най-функционалната изобщо и сред сводобните, и не?) никой не спори. Че е може би най-грамадният свободен проект също. Спори се само по начина на вземане на решения. И пак ще намеся социализма. Обяснява ни се, че това е правилната линия и ние всъщност сме го искали.

Ето веднага примерче от същата десета версия. В нея се промени групирането на иконите, така че да е „непрозрачно“, намалена информация, скриването ѝ. Как обясниха тази промяна? Нали? Ей за това говоря. Не могат да ни говорят по този начин.

Опасяваме се, че където има група хора, особено пък толкова разнолика, като потребителската маса на една графична среда, спорове винаги ще има. Но с промяна на отношението, с по-ясни правила (то и сега са си ясни, диктат) и повече обясняване, защо се налага всяка една промяна (забележи, не ново нещо, а промяна на съществуващо), то ще стигнем до едно по-щастливо общество, иначе едва ли.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #32 -: May 01, 2013, 22:25 »
На мен пък всичко ми харесва, и ресурсите не са чак толкова завишени, че да си струва да се оплакваме. Иначе точно за 5 мин. може да се изключи това онова и системата хвръква.

Мислех да не пиша,но не се сдържах.
Знаеш ли какво,v13.Писна ми да не съм потребител,а да оправям безкрайните проблеми,идващи с всяка нова версия на графичната среда и не само с нея...Писна ми от безбройните недомътеници,с които ни заливат и то само срещу 9 месеца подръжка.Преди това ми писна от това,да се боря с безумието Дебиан и си помислих,че може да не е така с Кубунту.Не би.
Писна ми от това всяка нова версия да иска ресурси като ламя.Е,не може да си купувам нов хардуер само за да работя с нещо,което го иска.Не,че го нямам и не мога да си купувам,но защо да е така?!
Писна ми от това,разработчиците на КДЕ да ги водят за носа някои други.И на тях да им е хубаво от това.Все едно,че им правят ч...я и те се възнасят.
Точно затова не ми трябват петте ти минути за оправяне.
Защо 12.04 ще работи добре,а на 13.04 и трябват 5 минути?!
Я попитай някой преминаващ от бозата...Мен не ме питай.Доста съм обръгнал вече.
А стига.
Баста.С такова налагане само ще губят потребители,дето ги и нямат.Щом и аз,дето се имам за търпелив,вече изгубих търпение.
И,както написах по-горе,спасявам си нервите.С един инфаркт съм,не ми трябва втори.
Поздрави!Нищо лично.
« Последна редакция: May 01, 2013, 23:01 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
kubuntu
Настройка на програми
moffo 6 3737 Последна публикация Dec 21, 2005, 02:48
от
kubuntu dvd проблем
Настройка на програми
mishaikin 8 4912 Последна публикация Jan 04, 2006, 19:02
от mishaikin
Kubuntu
Настройка на програми
MarineForce 5 2789 Последна публикация Apr 08, 2006, 09:37
от
Приемат поръчки за kubuntu 6.06
Настройка на програми
nforcer 2 2570 Последна публикация Jun 03, 2006, 18:42
от malone
Kubuntu проблем с интернет
Настройка на хардуер
fubo 0 1385 Последна публикация Jun 10, 2006, 19:26
от fubo