Автор Тема: В БАН май си нямат работа.....  (Прочетена 4561 пъти)

Mitaka

  • Гост
Публикувах в блога си една статия - относно някои размишления на друг автор за оставката на Стив Джобс. Пропускам подробности, но оспорих всяко негово заключение с думи, и самият автор се съгласи с част от разсъжденията ми.
Ставаше въпрос как Apple феновете били фанатизирани и незнам си какви (което ако е така, важи в пълна сила за феновете на Виндовс, на Линукс и изобщо на всичко...).

Още същия ден получих следният коментар:
Цитат
Вярно си религиозен фанатик от най-правоверните и с изтрити мозъчета. За щастие Ейпъл са с почти никакво разпространение в комп. свят, въпреки високата си пазарна капитализация.

Който дойде от ИП адрес в БАН. Или по-точно:

Цитат
08-26-2011 06:19 am UTC     195.96.237.197       Sofia, BG
Последен URL /?p=737&cpage=1
User Agent: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:6.0) Gecko/20100101 Firefox/6.0
Хост: (bas.bg) m31.astro.bas.bg
Референт http://topbloglog.com/posts/

И отговора ми беше просто да не ми се бъркат в канчето.. а да си гледат тяхното.
Естествено, на пишещия му казах, че ако аз съм "религиозен фанатик от най-правоверните и с изтрити мозъчета", то в БАН работят само феодални старчета.

Е, реши да ми даде "урок", като явно е спууфнал адреса на реферала, та тая сутрин получих това:


Цитат
08-28-2011 08:30 am UTC     195.96.237.238       Sofia, BG     Да
Последен URL /?p=737
User Agent: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:6.0) Gecko/20100101 Firefox/6.0
Хост: (bas.bg) docs.astro.bas.bg
Референт http://www.cia.gov/studies/open_source_inteligence/article327.html

Да наблегнем на полето "Референт".
Голяма чест би било за мен от ЦРУ да четат простотиите ми :)
Но пък в БАН.. нямат ли си друга работа, та се занимават с откровени глупости, които аз правих преди 12-13 години.... да не би работата им да се изразява в инсталиране на RefControl на Firefox.... не знам.
Но дори да взимат малки заплати, те излизат от моя и от твоя джоб!!! А аз не искам да плащам на някой, който си играе да ползва служебен компютър, и то от уважавана институция като БАН, за да спууфва разни неща.

Както и да е, оставам си с най-добри чувства към тях, но просто исках да споделя тук с каква цел си ползват служебните компютри.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: В БАН май си нямат работа.....
« Отговор #1 -: Aug 28, 2011, 12:16 »
Абе не закачай с БАН, защото наемат нископрофилни кракерчета като един мой "приятел", дето ми хакна блога и да не вземат да хакнат и твоя :).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Mitaka

  • Гост
Re: В БАН май си нямат работа.....
« Отговор #2 -: Aug 28, 2011, 12:22 »
Абе не закачай с БАН, защото наемат нископрофилни кракерчета като един мой "приятел", дето ми хакна блога и да не вземат да хакнат и твоя :).

Не, че ще е проблем да го хакнат, честно казано - ми е все тая :)
Wordpress може би има бъгове, и т.н.
Дразня се, че разни тарикати на държавна заплата, която ние им плащаме си ползват служебните компютри и интернет връзка да правят нещо, което изобщо не може да се нарече научна дейност. И тоя утре ще ревне, че държавата не им давала пари, и за това нямало наука в Бъгария.... ако това е наука, то тя е понятна за всяко малко по-начетено хлапе, което знае как да си играе с Firefox.

Не знам и какво толкова им накривих щапката на БАН с това, че ползвам Apple...нима на времето не бяха те тези, които копираха Apple и направиха Правец? Но тоя явно не знае и това.

Edit: абе, тва вярно идва от astro.bas.bg - точно тия, които имаха обява наскоро. Явно са си намерили хакер, който вече усилено работи. Ноооо... ако продължи с тези си изпълнения, май ще си търси нова работа.
« Последна редакция: Aug 28, 2011, 12:29 от Mitaka »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: В БАН май си нямат работа.....
« Отговор #3 -: Aug 28, 2011, 12:27 »
Ноооо... ако продължи с тези си изпълнения, май ще си търси нова работа.

Или нещо друго ще си търси :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Mitaka

  • Гост
Re: В БАН май си нямат работа.....
« Отговор #4 -: Aug 28, 2011, 12:31 »
Сега се чудя кой от ей тия: http://www.astro.bas.bg/staff_bg.html се занимава с глупости?
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Re: В БАН май си нямат работа.....
« Отговор #5 -: Aug 28, 2011, 13:20 »
Лелеле.. Тука всеки втори пенсия. Явно още чакат онзи сигнал дето го пратиха до другият край на вселената да се върне :D :D :D

Ако приемаш залози според мен е онзи Poor and Hungry Doctor(PhD)  ;D
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

Mitaka

  • Гост
Re: В БАН май си нямат работа.....
« Отговор #6 -: Aug 28, 2011, 13:25 »
Вероятно е някое студентче или асистентче....
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: В БАН май си нямат работа.....
« Отговор #7 -: Aug 28, 2011, 14:18 »
Лелеле.. Тука всеки втори пенсия. Явно още чакат онзи сигнал дето го пратиха до другият край на вселената да се върне :D :D :D

Ако приемаш залози според мен е онзи Poor and Hungry Doctor(PhD)  ;D

+1 и аз залагам на Динко Димитров.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ghoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
  • ghoof reborned
    • Профил
Re: В БАН май си нямат работа.....
« Отговор #8 -: Aug 28, 2011, 14:22 »
@пета точка

Вярно, какво е това "пиейчди". Преди време питах Гугъл и Википедия и дрружно, категорично отговаряха "доктор по философия", ама някак си не вярвам да е само това, като тук всеки втори селски келеш (ака Светльото Наков) си го слага пред името. А не знам в образУвателната ни система да има такова нещо, нито туй момче да е учило някъде другаде освен във ФМИ. 
« Последна редакция: Aug 28, 2011, 14:24 от ghoof »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: В БАН май си нямат работа.....
« Отговор #9 -: Aug 28, 2011, 14:32 »
...тук всеки втори селски келеш (ака Светльото Наков) си го слага...

Наков - селски келеш... Брей, много силно изказване.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Mitaka

  • Гост
Re: В БАН май си нямат работа.....
« Отговор #10 -: Aug 28, 2011, 14:48 »
Малко бягаме от основният въпрос, който е - защо в БАН използват ресурс и време, които ние, данъкоплатците плащаме, за да спууфват адреси и да обиждат собственици на сайтове само задето не споделят мнението им?

Аз доста се зачудих дали да пиша насам-натам, ама май няма смисъл.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: В БАН май си нямат работа.....
« Отговор #11 -: Aug 28, 2011, 15:15 »
Малко бягаме от основният въпрос, който е - защо в БАН използват ресурс и време, които ние, данъкоплатците плащаме, за да спууфват адреси и да обиждат собственици на сайтове само задето не споделят мнението им?

Аз доста се зачудих дали да пиша насам-натам, ама май няма смисъл.

От колко часа е коментара?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ircn

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: В БАН май си нямат работа.....
« Отговор #12 -: Aug 28, 2011, 15:48 »
Според мен е прав, че си фанатик. Точно пък с теб ще тръгне да се занимава някой от БАН, понеже разбираш ли ти си някакъв от ранга им там. Всичките ти обяснения до тук говорят само колко си озлобен. Ако се загледаш ще видиш, че човека първия път е бил от един хост, а втория от друг на който е имало инсталиран ref control. Обаче в твоята фантазия урок щял да ти дава, че си много учен. И вместо да пишеш насам-натам, по-добре прочети малко детски книжки.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: В БАН май си нямат работа.....
« Отговор #13 -: Sep 01, 2011, 12:49 »
Според мен е прав, че си фанатик. Точно пък с теб ще тръгне да се занимава някой от БАН, понеже разбираш ли ти си някакъв от ранга им там. Всичките ти обяснения до тук говорят само колко си озлобен. Ако се загледаш ще видиш, че човека първия път е бил от един хост, а втория от друг на който е имало инсталиран ref control. Обаче в твоята фантазия урок щял да ти дава, че си много учен. И вместо да пишеш насам-натам, по-добре прочети малко детски книжки.

Абе... май не аз съм озлобен, защото не аз пиша и върша откоровени глупости.
Ама както и да е... то се спори с хора, които могат да те оборят с аргументи, а не слепешката да сипят обиди и просотии. Тъпа работа.
Бил съм фанатик, щото съм ползвал Apple, а и съм се аргументирал защо го правя... аз казал ли съм на някой, че е заблуден Линукс Фанатик?
На някои фенчета направо им се накривява шапката, целия ден им се проваля, като чуят как някой ползва нещо "не-свободно"!!! уааау!
Активен

BANAA

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: В БАН май си нямат работа.....
« Отговор #14 -: Sep 01, 2011, 13:55 »
Публикувах в блога си една статия - относно някои размишления на друг автор за оставката на Стив Джобс. Пропускам подробности, но оспорих всяко негово заключение с думи, и самият автор се съгласи с част от разсъжденията ми.
Ставаше въпрос как Apple феновете били фанатизирани и незнам си какви (което ако е така, важи в пълна сила за феновете на Виндовс, на Линукс и изобщо на всичко...).

Още същия ден получих следният коментар:
Цитат
Вярно си религиозен фанатик от най-правоверните и с изтрити мозъчета. За щастие Ейпъл са с почти никакво разпространение в комп. свят, въпреки високата си пазарна капитализация.

Който дойде от ИП адрес в БАН. Или по-точно:

Цитат
08-26-2011 06:19 am UTC     195.96.237.197       Sofia, BG
Последен URL /?p=737&cpage=1
User Agent: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:6.0) Gecko/20100101 Firefox/6.0
Хост: (bas.bg) m31.astro.bas.bg
Референт http://topbloglog.com/posts/

И отговора ми беше просто да не ми се бъркат в канчето.. а да си гледат тяхното.
Естествено, на пишещия му казах, че ако аз съм "религиозен фанатик от най-правоверните и с изтрити мозъчета", то в БАН работят само феодални старчета.

Е, реши да ми даде "урок", като явно е спууфнал адреса на реферала, та тая сутрин получих това:


Цитат
08-28-2011 08:30 am UTC     195.96.237.238       Sofia, BG     Да
Последен URL /?p=737
User Agent: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:6.0) Gecko/20100101 Firefox/6.0
Хост: (bas.bg) docs.astro.bas.bg
Референт http://www.cia.gov/studies/open_source_inteligence/article327.html

Да наблегнем на полето "Референт".
Голяма чест би било за мен от ЦРУ да четат простотиите ми :)
Но пък в БАН.. нямат ли си друга работа, та се занимават с откровени глупости, които аз правих преди 12-13 години.... да не би работата им да се изразява в инсталиране на RefControl на Firefox.... не знам.
Но дори да взимат малки заплати, те излизат от моя и от твоя джоб!!! А аз не искам да плащам на някой, който си играе да ползва служебен компютър, и то от уважавана институция като БАН, за да спууфва разни неща.

Както и да е, оставам си с най-добри чувства към тях, но просто исках да споделя тук с каква цел си ползват служебните компютри.


Нямаше да се занимавам, да отговарям на леко параноичните писания на горния потребител, ако те не съдържаха обобщения, касаещи цяла институция (добре или лоша, не е работа на горния потребител да определя).

195.96.237.197 е машина, която се ползва и като прокси по ред причини (в момента и аз излизам през нея). Това, че някой  е писал през нея в блога, нито означава, че ползва служебни компютри, нито че е извършил някакво престъпление или нарушение.
195.96.237.238 е съвсем друга машина, както се вижда дори от различната архитектура. От горната жалба  не става особено ясно какво пък точно е писано от нея на оплакващия се господин. За какъв спуф изобщо става дума?
Явно има RefControl със стандартната му настройка по подразбиране http://www.cia.gov/studies/open_source_inteligence/article327.html.
Ако имате някакви оплаквания от действия през 195.96.237.238, моля предоставете ми подробна информация, за да взема мерки срещу съответните потребители.

Активен