Автор Тема: Микрофон под slackware 12  (Прочетена 2275 пъти)

metal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
Микрофон под slackware 12
« Отговор #15 -: Jan 21, 2008, 19:17 »
Вместо да влезеш в настройките на kmix-а и да си активираш необходимите суичове, плъзгачи... ти инсталираш програми използващи OSS?!? Следващите въпроси, който очакваме от теб са: Защо като ми свири музиката и се опитам да приказвам с някой ми дава "Проблем със звуковото устройство". А пък това, че когато използваш звуковата карта (без значение дали слушаш музика, гледаш филм или просто някой системен звук се е обадил) и някой те търси ще му излиза съобщение "Проблем с отдалеченото звуково устройство", а ти даже няма и да разбереш...
А би ли ни обяснил как точно направи това - "...изтрих драйверите на Alsa и записах по новите"? Пакета alsa-drivers ли ползваш или ядрото? Не можеш просто да изтриеш някой модул в /lib/modules/... и на негово място да сложиш друг! Дори и alsa-drivers да ползваш той ще ти иска кода на ядрото (или поне хедърите му) за да компилира за него подходящият модул. Така че... много съмнителен ми се виждаш (в смисъл, че си направил нещата както трябва). И защо не започна с това, а го казваш чак в 12-тия пост?!? Укриването на информация никога не е било добра идея, особено ако си омазал нещо, а ние да търсим стандартни проблеми. Нали се сещаш кога ще се намери решение на проблема ти!



Активен

Gentoo 2007.0 - 2.6.23-r3
Debian testing - 2.6.22-3

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Slackware QT проблем
Настройка на програми
kikcho 1 4167 Последна публикация Nov 11, 2002, 08:48
от mrvoland
Обновяване към Slackware 9.0
Хардуерни и софтуерни проблеми
FreeJak 3 4326 Последна публикация Mar 25, 2003, 00:53
от FreeJak
Slackware
Настройка на програми
ivo3d 1 3448 Последна публикация Mar 27, 2003, 23:53
от ivo3d
Slackware 9.0
Хардуерни и софтуерни проблеми
ivo3d 3 3783 Последна публикация Apr 07, 2003, 03:48
от ivo3d
Slackware 8.1
Настройка на програми
rip_darkman 1 3445 Последна публикация Aug 21, 2003, 08:59
от dafo