Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165809 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #240 -: Apr 21, 2021, 09:25 »
   Продължавам да недоумявам.

Сам признаваш,че се е занимавал с проституция, наркотици и друга контрабанда.
И че е крал милиарди.

И ти е жал за този боклук !?!

Не го казвам аз. Както ти казах, ние добре знаехме, кой е този човек преди да стане гл. секретар на МВР. Неговата слабост е тщеславието и винаги е шествал в пресата. Но пресата има свойството освен хубави неща за теб да пише и неприятните. А деветдесетте са били доста бурни за раз-Бойко и в бая глупости се е намесил.

Нали не мислиш, че е спрял да се занимава с контрабанда, само защото е станал премиер?

А ми е жал за човека Борисов, а не за мафиота. Той може да е чудовище, но е човек. А сега е сам, отхвърлен и жалък. На всичкото отгоре има здравословни проблеми.

И не е само като да е фатален образ. За тия 12 год. все се е опитал и направил доста. Доста е и прегрешил. Но не виждам да е нещо повече от предишните преди него и следващите го. 

Причината да трупа повече негативи, е дългото му стоене във властта. Колкото и лош да е бил, не заслужава всичко, което го чака. А това, че няма да влезе в затвора, хич не го грее.

Не знам, как да го обясня по друг начин.Човека е мижитурка, но все пак е човек и заслужава някакво уважение и по-възможност не чак толкова унижение, колкото ще изпитва в оставащите му дни.

Първо няколко години ще му ядем кокалите, както той вечно се оправдаваше с комунистите. После съвсем ще го забравим. Някой ден може и да кажем на внуците — а, бе имаше един противен тип раз-Бойко. Aма по-вероятно дори това няма да направим.
« Последна редакция: Apr 21, 2021, 09:28 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #241 -: Apr 21, 2021, 09:51 »
При Раз-бойко най-негативното/лошото е това което е направил/причинил на другите и като допълнение мотива му е изцяло егоистичен.

Та вероятно напълно си е заслужил това което му се и ще му се случва, иначе как ще разбере какво наистина е причинил.

Това не значи, че човек не може и не трябва да го съжалява, но ако не му се случи подобно нещо, няма начин сам да разбере каквото и да е - тоест пак ще е за негово добро (може да звучи парадоксално).
Някаква аналогия е свободно падащ човек (в дълбините), ако нещо подобно не му се случи ще продължи да пада до безкрай, тъй като очевидно няма възможности сам да се осъзнае и поне да спре/забави падането си !

Всеки човек прави основно 4 неща: мисли, чувства, говори и действа, най-често едновременно, но в различна степен.
Един повече мисли, друг мисли и говори, трети по-малко мисли и повече чувства и действа и накрая някои малко мислят (въпрос и на възможности за това), чувстват основно само себе си и най-много говорят и действат.
Последните са най-разрушителни за социума и за всички които зависят от тях (в случая почти целия народ) и действията им.
А говоренето им (особено ако е подобно на това на Нерон, Хитлер и др.) допълнително заблуждава другите и удължава вредните последици от действията им  >:D

PS: @go-fire: проследи промяната която преживя тази личност от първия му мандат, през втория та до последния (когато влезе в кръга на световните тъмни господари и разчиташе и работеше за тях и с тях).
Не съм съвсем убеден, но ако на второ място бяха третите дали нямаше да има изненада  ::) (нещо планирано  :o)
« Последна редакция: Apr 21, 2021, 10:45 от ray »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #242 -: Apr 21, 2021, 16:59 »
Мани колянцето /то на тия години кой не го почват  вече болежките в гърба, кръста, колянцето/, мани и наднорменото тегло... ами човека вече го гони абстиненцията - от три часа не е крал нищо. Жив да го ожалиш.
Активен

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #243 -: Apr 24, 2021, 09:52 »
Абе, народе, някой знае ли някое репо за Debian, от сорта на backports което да имам по-нов лисугер на моя Debian Buster.
Добавих си buster-backports и си обнових ядрото до 5.10, някои други пакети също (библиотеки разни и офис пакета), но пустия лисугер го няма в buster-backports и си седи старата версия.
Питам тук, щото никой не е писал в темата 3 дни.
:P
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #244 -: Apr 24, 2021, 10:23 »
   А какъв е проблема да си изтеглиш "лисугера" директно от   mozilla.org
Разпакетираш го в отделна директория и го пускаш.
Почти сигурно е,че ще работи както трябва (освен ако
дистрибуцията не е много стара,което в твоя случай не е така).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #245 -: Apr 24, 2021, 10:24 »
Като попитах Ixquck — new firefox debian buster, буквално първия резултат е:

https://www.linuxuprising.com/2019/12/how-to-install-latest-firefox-non-esr.html

Вътре се дават три възможности. Можеш да си го сложиш като flatpack, от unstable или да използваш getfirefox.com (там дето е и за Шиндош).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #246 -: Apr 24, 2021, 10:25 »
   А какъв е проблема да си изтеглиш "лисугера" директно от   mozilla.org
Разпакетираш го в отделна директория и го пускаш.
Почти сигурно е,че ще работи както трябва (освен ако
дистрибуцията не е много стара,което в твоя случай не е така).

Това е третото предложение в моята връзка. Предполагам, че Данаил се чуди (както и аз) дали това ще работи нормално. Но щом при теб работи и в статията казват, че няма проблем, значи варианта е добър.

п.п. Единственото лошо е, че така трябва ръчно да го обновяваш. Не е болка за умиране, Лисо сам ще каже, като има нова версия и разкатавката не е голяма. Просто е неприятно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #247 -: Apr 24, 2021, 10:47 »
   А какъв е проблема да си изтеглиш "лисугера" директно от   mozilla.org
Разпакетираш го в отделна директория и го пускаш.
Почти сигурно е,че ще работи както трябва (освен ако
дистрибуцията не е много стара,което в твоя случай не е така).

Това е третото предложение в моята връзка. Предполагам, че Данаил се чуди (както и аз) дали това ще работи нормално. Но щом при теб работи и в статията казват, че няма проблем, значи варианта е добър.

п.п. Единственото лошо е, че така трябва ръчно да го обновяваш. Не е болка за умиране, Лисо сам ще каже, като има нова версия и разкатавката не е голяма. Просто е неприятно.

Хич не е това проблема. Проблема е, че съм мързелив и искам да го упдейтвам със sudo apt update,  За това този вариант не го и помислям. Мързелив съм и не искам да инсталирам никакъв софтуер по този начин (само IDE-тата за програмиране така ги инсталирам, но там причината е друга).  Flatpack - не искам и да видя, такива изгъзици не ме кефят. Варианта с ънстейбъл ..... не искам да ползвам това репо, искам да е нещо като backports и пакетите да са компилирани за бъстер, а не да качвам пакети за ънстейбъла и да ми се чупят други неща. Аз ако исках нестабилен дебиан, щях да кача нестабилен дебиан, а не стабилен.
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #248 -: Apr 24, 2021, 10:57 »
Тия опън-сусерите раздаваха хранилища за другите дистрибуции. Ама ме мързи да видя дали някой се е възползвал да си прави хранилище специално за Кума Лиско.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #249 -: Apr 24, 2021, 11:00 »
Тия опън-сусерите раздаваха хранилища за другите дистрибуции. Ама ме мързи да видя дали някой се е възползвал да си прави хранилище специално за Кума Лиско.
Ми ще ровна да видя.

А ти ползваш ли флатпак по принцип или го избягваш?
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #250 -: Apr 24, 2021, 11:25 »
Ползвал съм го за SuperTux (в момента е на AppImage). И съм го ползвал за онова там за Youtube, приложението на Електрон. То и в него има някакво обновяване на пакети. По принцип гледам да избягвам такива неща, защото силно смърди на M$ Windows. Но нещата си вървят натам…
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #251 -: Apr 24, 2021, 11:34 »
Ползвал съм го за SuperTux (в момента е на AppImage). И съм го ползвал за онова там за Youtube, приложението на Електрон. То и в него има някакво обновяване на пакети. По принцип гледам да избягвам такива неща, защото силно смърди на M$ Windows. Но нещата си вървят натам…
Убунтаджиите вече са си там (само погледни инструкцията за инсталиране на lxd  или иначе казано обновеното lxc), но ние сме дебили все пак и се надявам няма да завием натам.
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #252 -: Apr 24, 2021, 11:42 »
Ако би ми се наложило да ползвам контейнери, предпочитам lxc+lxd пред Docker. Бая по-просто е и има много по-малко допълнително натоварване. Не разбирам защо да пускам ненужни демони. Даже lxd ми се струва леко излишно. Е, ако бях компания и трябваше да наривам контейнери с лопата, тогава щеше да ми е полезно.

На последната конференция на ЛЗБ от преди няколко години, говореха точно за lxd. Жалко, че linux-bg conf се спомина :(
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #253 -: Apr 24, 2021, 11:54 »
Зависи от целите на заданието, докера е решение при което виртуализираш един апликейшън/услуга, при lxc виртуализираш цялата операционна система.  Така, че те са доста различни.
lxc е добро, но lxd дава някои допълнителни възможности и се работи по-лесно, особено ако потребителя е по-неопитен. Но както и да е, идеята ми беше, че за дебиан  пакета lxd  се инсталира от snap хранилище, няма го още като deb пакет, защото тая шитня идва от убунту все пак.
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #254 -: Apr 24, 2021, 12:06 »
Когато говорим за контейнери и не си говорим за M$ Windows, е добре да се избягва думата виртуализация, защото ни вкарва в грешно тълкувание. Относно Докер — на техния концентратор съм виждал хиляди цели дистрибуции. Колко и какво ще вкараш в зандана, си зависи само от теб.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear