Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191601 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1335 -: Mar 11, 2021, 09:58 »
Това със закостенялостта на монархиите не е някаква нова тема. Аз защо все разправям, че трябва да се премахнат като вредна институция. Някога са били полезна, но не и сега. То не, че не мисля горе-долу същото изобщо за държавите.

Покрай тази случка се сетих за една по-стара случка. Тя е била някъде преди втората световна. У нас за първи и последен път пристига английски принц. Дошъл е да се види с Дънов, но това не е важно. Май се казваше Джордж. По това време той вече не е принц и се е отказал от титлата си и не е станал крал. Каква мислите е причината?

Женитба по любов. Точно същото, каквото е с Хари. Не е бил съгласен да се уреди брака му и си е имал изгора. Отказва се да стане крал, за да бъде с любимата.

Ей за това не трябва да има благородници и дворове. Те изкривяват човешкото.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1336 -: Mar 11, 2021, 12:52 »
   Радвам се,че си си променил мнението в положителна посока !
Да,монархиите са вредни институции и трябва да се премахнат.
   Преди пишеше глупотевини,как кралете и аристократите трябвало
да съществуват, съответствало било на небесната йерархия -
ангели,архангели и др. подобни...

   Бравоооооооооооооооооооооооооо
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1337 -: Mar 11, 2021, 12:59 »
Цитат
   Радвам се,че си си променил мнението в положителна посока !

ше го напраиш човек
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1338 -: Mar 11, 2021, 13:46 »
   Радвам се,че си си променил мнението в положителна посока !
...

   Бравоооооооооооооооооооооооооо


Не помня точно, какво съм казал и то е прозвучало като монархизъм. Аз не съм монархист. Не може да са ми герои хора като Левски, Ботев, Бенковски, Раковски... и да съм монархист. Няма как да стане.

По думите ти разбирам, че съм обяснявал за божествения ред, който ние хората сме се опитали да пресъздадем на земята. Това е така. Но това ни е нанесло безкрайно много пакости.

Освен това по два различни повода имах причина да кажа в последната седмица, че времената на монархиите са си отишли. Не казах защо са си отишли, защото тук някакви хора не знам, как биха го приели. Но това време е история и последните монархии също ще станат история в близките век, два, три.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1339 -: Mar 11, 2021, 14:18 »
Времената на монархиите може би. Но на единовластието не. Идеята за монархия е развита много по-далеч и се опитват на ни я налагат в момента.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1340 -: Mar 11, 2021, 14:40 »
интересно, ако Путин го направят цар, Спешъла какво ще хортува  :P
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1341 -: Mar 11, 2021, 16:29 »
Че той си е назначен за цар от повече от 20 год. Изборите в РФ са проформа. Точно затова разправям, че онзи сульо не може да му е никаква конкуренция, но определено знае как да дразни мишоците в Кремъл.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1342 -: Mar 11, 2021, 17:35 »
интересно, ако Путин го направят цар, Спешъла какво ще хортува  :P

   Много пъти съм писал,че не харесвам Путин.
Да,уважавам руснаците,но не и техният (де факто) самодържец.
Опитва се силово да налага религия (да беше някоя по-читава,
а то: еврейска мизерия - християнството).
Както вървят нещата,ще вкара вероучение в училищата.

   Всъщност,по-добре атеизъм,отколкото  християнство.
Основните постижения на Русия/СССР са били по-времето на
соца - т.е. атеистичните времена.

Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1343 -: Mar 11, 2021, 17:38 »
интересно, ако Путин го направят цар...
Той ако беше на 40 години - супер, ама по-скоро трябва да се подготвят за момента, в който ще умре. Двойник ли ще му търсят, или ще плачат 2 седмици ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1344 -: Mar 11, 2021, 19:38 »
Ще изкарат Ленин от мавзолея и ще вкарат Путин. Той затова не дава да се пипа мавзолея, щото си го пази за себе си.
Той и без това назначава и уволнява в държавата.

"...Опитва се силово да налага религия (да беше някоя по-читава, а то: еврейска мизерия - християнството)..."
Викаш по-добре исляма или "по-модерно" Сциентологията."

"...Основните постижения на Русия/СССР са били по-времето на соца - т.е. атеистичните времена..."
Т.е съсипаха икономиката, религията, науката, земеделието, културата и спорта. Изпокараха се с всички нации (бе диктатурите). Разиграха театъра с "полета" на първия космонавт, не уцелиха Луната, Взривиха АЕЦ, няколко подводници, пресушиха няколко реки и езера и пратиха в средновековието Централна и Източна Европа.
Затова пък всички в църквата са от ГРУ, а всички в ГРУ са християни.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1345 -: Mar 11, 2021, 19:49 »
потръгна темата :) [_]3
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1346 -: Mar 11, 2021, 22:06 »
Изпокараха се с всички нации (бе диктатурите).

Предполагам имаш предвид без диктаторите. Ама точно в българския случай, това хич не е добре. И не защото се страхувам от Ердоган, а се притеснявам от тези дето ще го заменят. А за съжаление края му е близо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1347 -: Mar 12, 2021, 10:11 »
Ще изкарат Ленин от мавзолея и ще вкарат Путин. Той затова не дава да се пипа мавзолея, щото си го пази за себе си.
Той и без това назначава и уволнява в държавата.

"...Опитва се силово да налага религия (да беше някоя по-читава, а то: еврейска мизерия - християнството)..."
Викаш по-добре исляма или "по-модерно" Сциентологията."

"...Основните постижения на Русия/СССР са били по-времето на соца - т.е. атеистичните времена..."
Т.е съсипаха икономиката, религията, науката, земеделието, културата и спорта. Изпокараха се с всички нации (бе диктатурите). Разиграха театъра с "полета" на първия космонавт, не уцелиха Луната, Взривиха АЕЦ, няколко подводници, пресушиха няколко реки и езера и пратиха в средновековието Централна и Източна Европа.
Затова пък всички в църквата са от ГРУ, а всички в ГРУ са християни.

   Някога да съм се изказвал положително за исляма ?
Ако имаше малко по-висока обща култура щеше да знаеш,че
исляма също е еврейско изобретение.
Също е в групата на т.нар. авраамови религии.
Арабите и (част от) евреите са семити. И едните и другите са
обрязани,и едните и другите смятат свинското за нечисто месо и т.н.
Писах за това няколко пъти...
   Ето и обяснения на сайта на Харвард.

https://cmes.fas.harvard.edu/event/comparative-study-abrahamic-religions-heuristic-gains-and-cognitive-pitfalls

Баровски,Хамерикански университет,в повечето класации е номер 1.
Ако не те кефи,мога да цитирам и Принстън,Станфорд и т.н.

юдаизъм,християнство,ислям - еврейска гнус  >:D >:D >:D




Въпроси ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1348 -: Mar 12, 2021, 13:47 »
Цял ден гледам коментара ти, откакто го написа. Чудя се да отговарям ли, да не отговарям ли? А то не е и към мен.

На всичкото отгоре много пъти съм писал тези неща. И все пак реших да го направя. Ако има важен въпрос (за мен лично) това е въпроса за вярата, истината и свободата. И трите въпроса са пряко свързани с Христос.

Всичко друго за мен е незначително. Не ми е интересна политиката. Не ми е интересно обществото. Не ми е интересно нищо. Обсъждам ги тези неща, за да си правя вятър на устата. Да минава време. Все ми е тая за света. Твърде съм малък, за да го оправя.

И тук опираме до това, какво разбираме под религия. Твоето разбиране са едни сгради (църкви, манастири) и едни хора в тях (попове, монаси). Обаче седи един въпрос за вярата, които е отвъд всичко, хората дори.

От тази гледна точка Християнството и Мохамеданството наистина са авраамически религии. Те поддържат ритуалната система и организационната структура на юдаизма. Последното е най-общо казано, защото има организационни разлики.

Обаче Християнството и Мохамеданството не са авраамически по своята същност. Защо според теб Христос слиза именно сред евреите? Защото е видял, че народа им се е отклонил от пътя и трябва да бъде поставен нов път. Той не е дошъл, за да доразвие наследството на Авраам, ТОЙ подменя напълно учението. Между вехтия и новия завети има непреодолима пропаст.

Същото в много по-малък мащаб прави и Мохамед. При него задачата е дори по-трудна. Той слиза сред абсолютно диви племена, които трябва да очовечи. Както виждаме до ден днешен си остават относително диви и съвсем малко цивилизовали се.

Но е казано (не от мен), там дето е най-голямата тъма, там е и преизобилната светлина. И друг път съм имал случай да ти кажа, че точно измежду дивите араби има хиляди и хиляди светци (по тяхната терминология — мъдреци), които са много повече и по-напреднали от християнските такива.

Никога не съм ти казвал да слушаш, какво разправят поповете. Поповете убиха човека Исус и пак те превзеха учението Mу. Поповете не са авторитет. Най-малко са авторитет в информационната ера, когато няма авторитети.

Слушай, какво ти казва самия Христос. И за целта дори не те карам да четеш библията. Аз самия съм я чел твърде малко. Точно за модерни хора като теб Христос през неизвестна англичанка (почти сигурно монахиня, не виждам как иначе) пише едни писма, които включително ги има на български, включително ги има на аудио и то напълно безплатно. Не е необходимо да си ги купуваш, ако не искаш.

И друг път съм говорил за тези писма. Те са насочени точно към модерния човек. А, който вникне в тях има много пътища да продължи напред. Информационната ера не е само победа на злото, тя е преди всичко победа за истината и свободата, за който ги търси.

=*=

Слизаме обратно в битовизма. Много пъти съм ти казвал защо Путяка подкрепя православието. Даже ти казах, че това е казано в прав текст от Кръстьо Раковски. Думите на Раковски и Сталин даже ги е разбрал, и е спрял гоненията срещу църковниците.

Казано в прав текст, Путин е изпратен на командировка в Кремъл само с една задача. Той е трябвало да направи силна държава. И въпреки всичките му провали, някъде около две и десета вече е факт.

Единствения проблем е, че това е силната държава на деветнадесети век. Това е нещо, което трябва да отмине.

Глашатаите на Путин не лъжат, когато от десетилетия разправят, че Русия е обкръжена страна. Но не казват, че самия чекиски режим в РФ е част от тази обсада. Ако разговаряш с обикновен руснак, той ще ти каже, че залог е територията на страната. За хората на никого не му пука. Режима на Путин би бил по-добре, ако изобщо няма руснаци.

Това е истината, която вижда всеки руснак, дори онзи дето се търкаля в канавката гушнал шише с водка.

Русия някога (надявам се не чак толкова напред в бъдещето) ще надскочи обсадата, но не само външната, ами и тази вътрешната от уж „своите“. Едва тогава РФ ще има шанса да е водеща страна в света. Засега е само повод за присмех.

В тази връзка, не може да му се отрече на Путин, че много е задобрял в дипломацията. Тия изпълнения дето ги прави със петия спътник са направо ювелирни. Микеланджело е имал такава техника, когато е правил Давид. С всеки ден ми събира очите, колко са изкусни движенията му. Познава като петте си пръста политическата психология. Със сигурност Лавров има голяма заслуга в тия успехи, но те са си дело на усилията на целия апарат в Кремъл.

Само дето всичко това е политика и мислене от по-миналия век. Това не са нещата, които желая да виждам. Щеше ми се Фукуяма да беше познал и да бе дошъл края на политиката. Но ще трябва да почакаме още.

=*=

А защо ти ги разправях тези неща и защо това е едно и също? Защото Христос е казал, че истината ще ни направи свободни. А самия Той е пътя, истината и живота. А пътя към Христос е пътя на вярата. Трябва буквално да си говориш с Христос, дори да не ти отговаря и да те мислят за луд. Тайно, но трябва да общуваш с Бог, иначе просто няма смисъл.

« Последна редакция: Mar 12, 2021, 13:56 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1349 -: Mar 12, 2021, 15:32 »
Вярата е начин да се измъкнеш от този свят. Какво лошо има?
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.