Автор Тема: Има ли хора с Dell Studio 1555 или с Radeon Mobility HD4*** видео  (Прочетена 5191 пъти)

To6o

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
Интересува ме хора с Radeon Mobility HD4570 (HD4*** Series) как са си настроели xorg.conf и какви драйвери ползват - ако са на Catalyst каква версия, ако са с radeon - какви настройки са правили, други алтернативи.  И как следователно ви се държат машините, - desktop,movie и game performance.
Лаптопа ми е Dell Studio 1550 с Radeon Mobility HD4570 от Ubuntu 10.04 до днешни дни не съм нормален работен режим с това видео - сменял съм няколко Каталист-а, но винаги има някакви косури - ако вървят филмите и игрите нормално, то в десктоп има доста лаг, правил съм промени в Compiz (които са помогнали до някаде, но все пак не напълно). Последно бях (съм) с Ubuntu 12.04 x64 (3.2 kernel) с Catalyst 12.4 x64 - всичко си вървеше нормално, но в desktop среда куца и лагва (в сравнение с win7) след което реших да сложа kernel 3.4 и изтрих Каталист-а, с radeon open source driver-a си върви нормално в desktop, но това чудо грее супер много още след логване.
За да сумирам:
1) ако искам да съм с radeon драйвера - как мога да го оптимизирам да работи добре и да не грее
2) ако искам да сложа Catalyst - коя версия да сложа - за най-добър performance

В момента преинсталирам и искам най-накрая да ми върви нормално това убунту 12.04 х64 на скапания лаптоп

Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Довечера ще погледна и ще ти кажа. Аз съм със Studio 1550. Нещо на Catalyst беше, но точната версия ще я драсна довечера.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

vyrgozunqk

  • Гост
В последната версия на каталист ти режат поддръжката, всичко преди HD5xxx ( evergreen) се спира...  Демек можеш да ползваш каталист 12.4 спокойно, не би трябвало да имаш никакви проблеми.
За хардуерно видео-ускорение инсталирай xvba-video във форума има друга тема в която е обяснено, как да го активираш.
Гейминг перформънса е ... приличен, но на около 50% падаш в производителността спрямо бозата...
Активен

bot

  • Гост
 Аз съм с HP625 и картата ми е HD4550. Убунту винаги са имали проблем с подръжката на тази тази серия карти и това е една от причините до неотдавна да не мърдам от 10.10 , не че с това дистро нямах проблем, но той се оправяше с инсталирването на Каталист драйвера а по-точно ati-driver-installer-11-9-x86.x86_64.run От версия 11.04 и нагоре този номер вече не върви, т.е. или се примиряваш с low-graphic mode, или теглиш шута на Убунту.12.04 има добра подръжка, но треперя при всеки ъпдейт да не ми изгасне монитора - за съжаление Убунту си остава най-добрата десктоп система и ще трябва да му търпим кусурите.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
12.5 e последния каталист който (ще) подържа 4xxx. 12.6 бетата вече не ги подържа (тествано вкъщи).

Като цяло много добре че най-накрая се престрашиха - RV7xx е тъпа архитектура, неикономична, скопена, Evergreen хардуера е нещото заради което NVidia в момента не доминира пазара еднолично. 
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vyrgozunqk

  • Гост
гетуей ти не разбра, че няма да има 12.5... сменят системата на номериране на каталист... направо скачаме на 12.6 : )  ::)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Не се сменя номерирането на версиите а се сменя release цикъла, т.е няма да е всеки месец, а ще е по-скоро както при nvidia - когато си решат. А 12.5 бета има отпреди това, просто не и за линукс.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Да, моя е 12.5.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

vyrgozunqk

  • Гост
Е хубаво, примирете се с факта, че няма да има 12.5 стейбъл, а направо скачате на 12.6 : )  ::)
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
12.5 beta върви доста добре на една от машините,проблем беше водния знак ,който разкарах с един скрипт изровен от нета.Съветвам, ако се ъпгредва машината ,да не се бара каталиста както и xorg-а ,че новите си правят мизерии един друг ,за справка : http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=675585
« Последна редакция: Jun 11, 2012, 22:31 от ApucTokpaT »
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

To6o

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
В последната версия на каталист ти режат поддръжката, всичко преди HD5xxx ( evergreen) се спира...  Демек можеш да ползваш каталист 12.4 спокойно, не би трябвало да имаш никакви проблеми.
За хардуерно видео-ускорение инсталирай xvba-video във форума има друга тема в която е обяснено, как да го активираш.
Гейминг перформънса е ... приличен, но на около 50% падаш в производителността спрямо бозата...

ами последно бях с 12.4, като цяло е добре, само дето леко ми вдига температурата и ми куца desktop performanc-а - особено като пусна на 1080p и почва да ми фучи вентилатора. пробвах и мисля предната или по предната версия - също не сам особено доволен.

мисля да пробвам сега някой по стара версия като 11.10. Има ли някаде инфо за всеки драйвер какво изисква - на сайта на АМД са посочили само X.org не видях изисквания за kernel или друго.

Radeon Open Source драйверите не сте ли ги пробвали - разни конфигурации и т.н ?

ако може и някой да качи xorg.conf да видя дали има нещо което може да приложа и на моя?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Я - как се маха този шибан watermark?

Едно време имах подобен казус като си взех 6870-цата и драйверите все още не я подържаха официално и тогава бях изровил някакъв фокус с пачване на една библиотека...ама съм забравил...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Аз съм с Dell Inspiron  и видеото е 5-а серия, но и аз имах проблеми.
Оказа се, че Compiz-a ми маже OpenGL-а за CS и след преинстала на Ubuntu 12.04 не съм го пипал проклетия Compiz и сега всичко си ОК.
Драйверите ми са тези които ми препоръчва с-мата
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Я - как се маха този шибан watermark?

Едно време имах подобен казус като си взех 6870-цата и драйверите все още не я подържаха официално и тогава бях изровил някакъв фокус с пачване на една библиотека...ама съм забравил...
Ей от тука копирах тоя bash :http://crunchbanglinux.org/forums/topic/20055/howto-amd-fglrx-in-wheezy/
Пичовете от crunch обикновено са много оправни.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"