Автор Тема: команди за конфигуриране на защитна стена  (Прочетена 1065 пъти)

m_go

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравете, пиша си дипломната работа и в една книга се натъкнах на едни команди, които ще са ми необходими да ги знам. Може ли някой да ми ги обясни
# iptables -A FORWARD -m tcp -p tcp -s 0/0--sport 80 -d 172.16.1.0/24 /--syn -j DROP
# iptables -A FORWARD -m tcp -p tcp -s 172.16.1.0/24 --sport /80 -d 0/0 -j ACCEPT
# iptables –A FORWARD -m tcp –p tcp -d 172.1 6.1.0/24 - -dport80-s0/0 -j/ACCEPT
 
Активен

encho1982

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
    • Профил
Щом си решил да се занимаваш в бъдеще с компютри е хубаво първо сам да търсиш отговори на подобни въпроси. Ако напишеш в Гугъл iptables ще ти излезнат доста резултати включително и на български - тук.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Отделно, че и не може с две думи да ти се обяснят колега, веригите, таблиците, приложението им, примери и т.н. Това е много голяма тема за един постинг. За да им разбереш логиката, приложението и възможностите (които са страхотни) - иска се много четене и тестове в различни ситуации. Успехи пожелавам с научаването и дипломната работа. Дано да бъда разбран правилно.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

m_go

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Намерих информация в една книга - Ръководство на мрежовия администратор и чета от нея. Разбрах кое за какво служи, в примера, който пуснах като първи пост...но според мен, когато някой знае нещо, може да го обясни с 2 приказки - става въпрос за позволенията и забраните за пренос на трафик. Но въпреки това - мерси много. Не сте разбран погрешно
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
/off
...но според мен, когато някой знае нещо, може да го обясни с 2 приказки
Е, не. Ако някой знае нещо, например история на България (1300+ години), не може и да иска да го обясни с две приказки, матреала е мноооого...
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
/off
...но според мен, когато някой знае нещо, може да го обясни с 2 приказки
Е, не. Ако някой знае нещо, например история на България (1300+ години), не може и да иска да го обясни с две приказки, матреала е мноооого...


Off/
Браво!!!Поздравления от мен за добрия отговор!
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws